Soja 2018

Da nisi preterao sa azotom pa se isilila biljka?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Ništa od djubreta nije videla ,sejana na kukuruzište koje redovno dobije npk 150kg/kj i ureje 150kg/kj jutros predao jednu turu juče ovršenu vlaga 8.4 primese 1:haha:
 
A gde ti ovde vide ambroziju ?
Na snimku što se vidi je Lipica teofrastova(Abutilon theophrasti). Provuklo se korova, iz razloga što je prskano samo sa pola doze Coruma. Na jednoj novoj parceli je bilo ambrozije, i to poprilično. A kombajn, aj što guta sve, nego što i prosipa...
 
Kosi se i dalje. Danas stigli do Trijumfa koji je posejan 11 Maja. I na losijim parcelama sa malo kasnijom setvom vodi u odnosu na Fantast koji jedino na nekim parcelama koje su nize pokazao dobre rezultate dok na parcelama koje su za nijansu losije za soju ili sa malim bregovima, puko je skroz.
Mahune su pukle u takvoj meri da nikad do sad nisam tako nesto video. Kod mene je zavrsio vek. One sorte sto se odlicno pokazuju u kisnoj godini a puknu u losijoj godini i ne znaju da drze neku kolko tolko sredinu, nemaju sta da trazu vise.
Kosio sam usluzno Rubina i prinos je bio oko 1100 kg. Mnogo zavisi od kvaliteta zemljista.
Jos uvek stojim iza toga da kasnija setva prolazi i ove godine bolje od Aprilske, mada nisam jos zavrsio.
 
Solidna je visina i ako se pazi,može se pokupiti skoro sve.Nisam majstor da dobro zatvorim brazdu i tu mi uvek ostane prvi sprat ne požnjeven.
 
A gde ti ovde vide ambroziju ?
Na snimku što se vidi je Lipica teofrastova(Abutilon theophrasti). Provuklo se korova, iz razloga što je prskano samo sa pola doze Coruma. Na jednoj novoj parceli je bilo ambrozije, i to poprilično. A kombajn, aj što guta sve, nego što i prosipa...
Rekao sam to zbog aksialnog kretanja mase da mu je lakse gutati i prljave njive sa ambrozijom.Naravno tu i nema ambrozije.
Kako mislis prosipa.Zar nije to nov kombajn sa fleksi hederom.
Ostaje iza njega u maunama?

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Aha, to si u pravu.
Nema flex heder, ali pokupi sve do dole, mada pravi rastura i na hederu , dok npr gledao sam gde je claas radio, skoro ništa rastura, ni na hederu, ni iza sita/slamotresa.
Ovaj izgleda ne može da radi gde ima zelene mase/lišća, to mu pravi problem pa blokira korpe, i ne izvršava kako treba. Pošto na one razbacivace baca cela zrna soje. A sita otvorena da može šapurina/čokanja proći. Obrtaji vetra smanjeni, podbubanj sužavan, ma da ga *ebeš, zelenu masu ne izvršava dobro.
Tangencijalni sistem sa slamotresima izvršava bez problema, jedino ide sporije...
 
20180919_144246.jpg
[video]https://i.postimg.cc/yNnyGBvp/20180919_151248.jpg[/video]
20180918_190903.jpg

Danas zavrsena soja slika gde je mrak galeb 2200kg po kj a gde je dan 2750kg isto galeb.Galeb vise ne sejem
20180919_151248.jpg
 
Zašto ga nećeš više sejati kad ti je dobro dao, jedino ako je zbog poleganja i teškog vršaja? Inače ja sam promašio ove godina sa izborom sorti,galeb i idila obe dobro podbacile.
 
Wendy, pobednik u nasem ataru.
24nen0p.jpg
[/IMG]
Rubin na oko bolji, ali ipak dao manje.
osdagx.jpg
[/IMG]

Videcemo sta ce rubin dati na drugom terenu.
 
Wendi i kod mene dala :osmeh:.ali brate što je ružna na oko,zrna do pola crna pa u bunkeru izgleda ko da je bilo kerećeg.A vršidba specijal sex,ko da suvo granje propuštaš kroz kombajn.Nisam siguran da ću je sejati.Beluga prednost.
 
Ja dok ne zagusim, a onda tatko :osmeh:
Danas ga za malo zagusio u soji zvanoj wendy. Srecom brzo sam stao i posle krace intervencije nastavili.
Wendi se lakse kosi od rubina ove godine.
 
Neznam za vendi, al rubin mi je uvek najmucniji, i galeb nekada. Rubin je dobar kad zreo pokisne malo, onda ide. Mi tek sutra pocinjemo sa savom, pa onda mozda i galebovski...
 
Nikola,tebi je prinos po danu bio mnogo bolji nego uveče po mraku.Od sad vrši samo po danu i eto lepih para.
 
Nazad
Vrh