Soja 2018

Paore,jeste,tamo je teski pesak.
Pop step,od kanala pa prema Irmovu ima isto po koja soja sto zuti.
 
Imam ja jednu njivu gde je sredina na bregu, pesak lepi za malterisanje. Tamo cim zasusi odma sve vene. Tamo sam iz tih razloga sejem psenicu i repicu evo vec 3 godine. Sledece godine ide soja, mada je ostatak parcele odlican i rodi dobro ici ce neka rana sorta.
 
Danas usput jednu parcelu obišao,dobro naliva ,fantast sejan 22 .4 .
56ac9ed3f767afb9d60db833af30bfe4.jpg
498eec1ffc7af44796c1534afed3f5c8.jpg
627b72a79c3a2dacd54ff75f46512fcc.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Sejao sam ja gorstak usluzno, mogu da ti slikam. Sejao pocetkom aprila pa 3 puta navodnjavan do onih kisa u junu...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Da, pala je kisa posle setve 30l za 15 min sa gradom, zemlja je peskaiva pa da je nije zalio ne bi ni nikla jer se uhvatila kora. Ja sam svoju sejao tek krajem aprila tako da nisam ni smeo da prolazim pored njegove da se ne sikiram!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Jutros sam prskao totalom deo uvratina između useva i kolotraga u leniji. Tu mi raste zubača, i neka trava kojoj ne znam ime (po slikama sa neta je to (ili jako liči) poygonum aviculare). Pored njih ima i poponca koji nije ograničen samo na taj deo van njive već ga ima i u njivi. E sad, trudio sam se da ne zahvatim i soju, ali ponegde gde je bilo puno poponca sam zalio i soju, računao sam da mi više znači da sredim taj poponac za iduće godine od npr. desetak kila soje. Sad me zanima, kad se te biljke soje osuše od totala, pošto je soja velika ostaće da stoji suva sa mahunama, da li da ih i mehanički odstranim ili mogu ostati pa da ih kombajn pokosi. Pitam to zbog eventualnih tgragova totala u gmo testu.
 
Uradi prvo uvratinu i to odma iskipuj na dno prikolice...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Meni su iz SGS (u sojaproteinu)rekli da trake reaguju na gen u soji otporan na glifosat a ne na sam preparat.Ako stignem oprskacu jedno parce i odneti da urade analizu.
 
Ma ima da ja to počupam i izbacim iz njive, nadam se da će se pre osušiti nego što ostatak soje prirodno krene da zre. Mada koliko vidim masovno ljudi prskaju taj pojas pored lenija, teško da svi paze da ne zahvate malo i soju, a još teže da to posle izbace iz njive...
 
Nazad
Vrh