Soja 2018

Kad smo kod muke oko vršidbe, zvao me mindjušar pre neki dan. Radio rubin i belgu. Kaže ebo ih ko ih napravio, ko armature šestice da kosi...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je ovegodine vendy najbolje rodila... Rubin izbacujem sl godine,delovao je bolje od vendy ali sa prinosom zaostao...
 
I kod mene Wendy ima prinosa,ali tutnji dob zapravo,vlaga je 9,5%,na najlosijoj njivi prosek 2500kg,ostale koje su bolje moraju da sacekaju da malo uzri ili cu popizdeti pa opiciti desikantom
 
Wendy je bila na 3t na jednoj parceli i preko,a rubin od 2000-2600kg

- - - - - - - - - -

Rubin ima slabu gramazu... Sav je bio polegao a wendy ni grama polegnuca,inace bacano je u prolece 150kg/kj mesanog i 100kg/kj uree
 
Poslednja izmena:
Bolje bi bilo da ima vecu vlagu npr 13% i da ne brines.Sto kaze kolega proveri klijavost.Meni je drugar proletos proveravao klijavost tako sto je posadio 100 zrna u kontejnere za rasadu jel sam i njemu bio ostavljao seme. I bilo je ok.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Wendy je bila na 3t na jednoj parceli i preko,a rubin od 2000-2600kg

- - - - - - - - - -

Rubin ima slabu gramazu... Sav je bio polegao a wendy ni grama polegnuca,inace bacano je u prolece 150kg/kj mesanog i 100kg/kj uree

Da nije rubin polegao zbog te uree, previse azota, pa vise slame nego mahuna.:). Koje mesano je islo u prolece ? Zar nije bolje to mesano u jesen ?
 
Molio bih savjet..Prvi puta u životu sijao sam soju. Sorta Regale, sijana sa pneumatskom na 70 cm. Budući da je imam malo trudio sam se oko nje, tako da je od početka bila najljepša i najčišća u ataru. Sad kad je došlo vrijeme žetve, desilo se to da sve mahune nisu suhe, i da ima dosta praznih mahuna. Dali je kasno za prskanje desikatorom, da sva bude suva, te su zrna smežurana nisu okrugla, kao da su prislino sazrela. Hvala. best image hosting
 
Hvala Momo--znaći ne trebam prskati. Danas još jako grije sunce,za sutra je u najavi kiša i zahlađenje, nakon toga pad temperature
 
Nazad
Vrh