Soja 2018

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
11.744
Lokacija
Lokve - Simiai - Juzni Banat
Nekako smo prosli preko ove lose rodne godine sto se soje tice a nije ni na ostalim kulturama bolje bilo.
Zapravo, licno, na kukuruzu sam najgore prosao!
Sa sojom nameravam da povecavam setvu iz jednostavnog razloga, jer na tim mestima gde sam imao najgori kukuruz od bednih 170 kg/kj ubedjen sam da je bila soja bilo bi bar 900-1000 kg/kj.
Od sorti ostavljam Fantast, Trijumf nesto malo Wendy za 2.5 kj kao i Belge za 2 kj, cisto eto da ne gubim seme!
 
Ja koji sam prošle godine bio mačvanski rekorder sa 51 metar soje (sad će da skoče na mene ove moje komšije iz Sovljaka i okoline) a ove 12 metara po ha,razmišljam da batalim soju.Mada mi se uvukla pod kožu,pa možda ipak promenim mišljenje i krenem ponovo.
 
Ove godine sam prvi put radio soju, sorta Sava. Na tri parcele prosek bio 2740 kg/ha. Pošto mi je zemlja u ravnici blizu reke sa izuzetno jakim rosama i visokim podzemnim vodama, soja ide na 70% površina u ravnici, a ostatak kukuruz.
Sorte Sava, i razmišljam da probam Trijumf i Fantast.
 
Kod mene ce biti truncice zasejano, nekih 30 ari, za toliko ostalo semena od lane.
Za moj kraj ipak nije pogodna, a i susa je odradila svoje, 500kg/ha
Sad ce mozda sledeca biti sa vise kise, pa ce mo videti
 
Apolo i valjevka. Ekipa sto seje Wendy, sta je prednost u odnosu na NS sorte? Kakav je rok zrenja, kako podnosi fazu cvetanja u losim uslovima?
 
Ove godine sejem na 6,5h...ako uzmem jos 3h pod zakup gde je strnjiste i tu ce soja...sorta samo apolo koji je na ovoj godini dao 2t/h.
 
Nazad
Vrh