Soja 2018

Koja je prednost ovih desikanta u odnosu na Total?

Jednaod "prednosti" da je "total" dokazano vrlo kancerogen, odnosno kako je dokazana povezanost pusenja sa rakom pluca tako je dokazano povezanost totala, a kako poslije prskanja biljke koja je dovrsila vegetaciju tretiras totalom isti se ne moze razloziti vec dobijas visoku koncentraciju u krajnjem proizvodu , ovdje soji.
 
Sorta belga je kod mene ostala niska...ima mahuna ali...kakvo je stanje kod vas sa ovom sortom?
8b07bfc073bad4f6df704fbe72837182.jpg
5d09526a1eadba0449bfef4f2dab0aee.jpg


Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
 
Isto i kod mene. Ima dosta mahuna ali je niza od ostalih sorti.
Sledece nedelje se skida, jos ima po neku zelenu mahunu.
Setva 20 April. Na oko mi se nikako ne svidja.
 
Izgleda jadno I bedno u odnosu na ostale sorte,verovatno ce prinos biti ispod proseka...

Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
 
Naravno...mozda me I iznenadi...javljam prinos.

Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
 
Koliko čujem kod nas se vrše nešto mlogo kg/kj izvori nisu rekla kazala nego od pravih domaćina.
 
Juce ovrsena soja,sorta Sava.Malo preko 1,7t po lancu prinos.Dobila je 100kg npk 3x15 na lanac njiva je bila relativno cista soja lepo izgledala,medjutim poslednjih mesec dana nista kise plus vruc vetar i to je rezultat.Cena se jos ne zna.Sejana na 50cm.
 
Kod mene je Apolo polegao,ukrstio se i zamrsio.Kako će se to pokupiti?Planiram za 3-4 dana da ga vršem.Nisam merio vlagu.
Palador je zeleniji od Apolo i čeka još desetak dana.
 
Kod nas nece soja do iduceg vikenda. Tek sporadicno se nesto sitno kosilo. Uglavnom dobri rodovi. Sad je palo jos 35 l tako da ce i ove soje koje su jos po prilicno zelene naliti do kraja. Videcemo sta ce na kaju biti najbolje od sorti.
 
Nazad
Vrh