Soja 2018

Krajnji prinos soje biće MANJE od prosečnog. Ovaj fenski vetar juče i danas osušio sve . I wendy može da se skida skoro.
 
Juce pokosen Vulkan 0 grupa 27 meteri po jutru

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Triumf setva 23.04 ritska zemlja, 6 klasa.
Sa kraja izgleda vrhunska, desno su zrna soje sa te parcele, a levo psenica ovogodisnjeg roda. Cisto da mezete da vidite razliku, ako je ima.
a9c9cabf83f486c0abea001aa024e4d8.jpg
068bfae73e0b3a212329f73e34434ff8.jpg


Послато са m3 note уз помоћ Тапатока
 
Ranija setva i ranije sorte daće prihvatajući rod a kasnija setva i kasnije sorte daće puno manje...
 
Majska setva ce, kako sad stoje stvari, biti totalni promasaj. Nema kod nas najave ozbiljne kise, dok vidim juzni banat ima fine litre u najavi. Naravno pod uslovom da nije kasno.
 
Ranija setva i ranije sorte daće prihvatajući rod a kasnija setva i kasnije sorte daće puno manje...
Mislim da gresis. Igra je jos u toku. Vec sam napisao da do pre 20 dana ranija setva je mnogo vise obecavala od kasnije dok sad se jasno vidi u nasem ataru da dzabe visine i mahuna na toj ranijoj setvi kad je to sve sprzeno i sitno bez kvaliteta i tezine. Cujem da je nesto skinuto iz ogleda kod nas sa po 1000-1100 kg/kj a pre neki dan Maksimus isto sa 1100kg/kj. U nasem ataru je definitivno pukla Aprilska setva.
Kasnija setva kao sto sam rekao jos je u igri, ali ne dugo i ceka svoju kisu, ako je bude, bice dobro ako ne, otislo je sve u p.m!!!
 
Šta je ovo ljudi,do Gospojine će se trećina soje skinuti.Mili Bože čuda velikoga,kad će se i Wendy za nedelju dana početi skidati,a ne krajem Septembra.
 
Данас скинули Балкан...Одличан, бољи од Максимуса....дао род од 2630 кг/кј....осстаће и догодине ба мањим површинама....сутра обилазак осталих њива, да видимо јел се штогод може радити...
 
Kad pišete o ranijim kasnijim setvama pišite za koji Region se to odnosi...Srem,Banat,Bačka....Šte rekao onaj Nije sve jedno....Kod mene lično kasnija setva kraj Aprila početak Maja je nalila bolje i formirala više mahuna za 20-30%ko ne veruje neka dođe.
 
Pa podrazumeva se da pisem za svoj region. Nalila i ovde i sjajno je sve izgledalo ali samo do pola puta. Sta vredi kad taman je trebalo fino da zavrsi zadnju fazu a krenule vrucine i usrani vruc vetar koji sprzi iz dana u dan sve vise.
 
Nazad
Vrh