Soja 2018

Danas obisao soje posle onih 45 l kise. Za Rubin i Wendy je ova kisa dosla kao budali samar. Ima jos mnogo potencijala u tim sojama koje ce ova kisa da pogura. Sava je zavrsila svoju pricu za ovu godinu i samo treba par dana da potpuno sazri.

if4x3t.jpg
[/IMG]
29z4t8m.jpg
[/IMG]
313fvvr.jpg
[/IMG]
Sava se po mom misljenju malo isilila pa ima bezbroj mauna, ali dosta sa dva zrna. Sve u svemu deluje najboje od kad je imamo, a imamo je dosta godina.
2wn0lrp.jpg
[/IMG]
2ljpds5.jpg
[/IMG]
 
Majska sjetva soje , tavanuše neke stare ali kasne sorte izgleda odlično kod mene , Nisam slikao jer nemože se slikom dočarati , kolko će biti neznam , ali za desetak i više godina kolko lično radim soju nisam vidio ništa slično . Pogotovo visina je nenormalna . Opet vidjećemo.
 
Kod mene je Alisa poludela setva 5Maj počinje da žuti nalila perfektno a visinu i br mahuna ne smem da spominjem:haha:Maximusa je zakucala mada je i on dobar nema šta treba neki tel da nabavim pa da postavim koju sliku.
 
Molim za savet. U soji mi se pojavilo mnogo ambrozije posle ovih kisa, ne znam koliko ce to smetati kombajnu, te me interesuje da li desikacijom cu uspeti da isusim soju i tu ambroziju da bi moglo da se ovrse. Unapred zahvalan.
 
Nije ti se ona sad pojavila tu je ona bila svo vreme nicala u etapama samo sad je probila iznad soje .Ne diraj ništa imam je i ja na jednoj njivi poprilično neće biti problema za kombajn ako je baš česta onda malo sačekati kad malo svene i njoj vegetacija prolazi.
 
Ja sam danas obisao trijumf soju,vrhovi su zeleni ima i skroz zelenih biljaka mada malo,jos cu jedno vreme pricekati sa vrsidbom.
 
Molim za savet. U soji mi se pojavilo mnogo ambrozije posle ovih kisa, ne znam koliko ce to smetati kombajnu, te me interesuje da li desikacijom cu uspeti da isusim soju i tu ambroziju da bi moglo da se ovrse. Unapred zahvalan.

Ima jedna specija da kad poprskas ambrozija pocinje za bar dana da se susi pa nece smetati kombajnu a i soja ce boceti brze da zre. Ne znam tacno kako se zove ta specija sutra cu videti pa cu javiti :osmeh:
 
Sto da ne lupaju kad to isto radi vrh vlasti :osmeh:
Kod nas jos stidjivo de po ko skida, ali nista ozbiljno. Nesto smo radili Save, vlage je 11,7 , a primese (zelena zrna i lom) oko 1-1,5 %.

dnjads.jpg
[/IMG]
ohlgt2.jpg
[/IMG]
 
To je dovoljno da digne vlagu. Oko koliko sati si probao ?

- - - - - - - - - -

Ako ti je njiva prema Palanci racunaj da je bilo i 10 l. U palanci palo oko 15 l.
 
Valjevka skinta prekljuce 1500 kg po kj i to na njivi sto metara od Tise u ritu ,rosa joj pomogla da nagura tolko,a susedno mesto isto valjevka oko 1000 kg,nije bilo kise i kraj.
 
Nesto smo i mi skidali danas na 2 parcele, skidali samo ono sto je zrelo. Sorta na jedno mesto Belga na drugo Fantast, setva 20 April, vlaga 12.5%, primese 2.5%, prinos uzasan, kao i prosle godine, oko 1100 kg/kj po proceni koliko smo skinuli.
 
Izgleda si bio u pravu izvini što ti nisam poverovao kad si pisao o padavinama i stanju u vašem ataru.
 
Nazad
Vrh