Soja 2018

Krenuli da skidamo belugu.
b7a5aa19e6386e3408653dca4050925f.jpg


a966913171caaa52b6da7424f00d8f35.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas skinuli ZP Laura za sad je najvise dala oko23.5m/kj, prezadovoljni smo njome.
Uradjena i Belga danas njiva je nepuno jutro( bilo oko 20 sljiva na delu od jutra) i arenda prva godina, jos nismo predali ali bice ispod 2000kg/kj ukupno i ona je ostavljena za seme zbog niskog rasta j nema poleganja.
 
Kod nas su vec poceli ne drzavni vec i nacionalni rekordi sa prinosom soje da padaju jbt kod nekih vise rodilo nego mene zita sto je letos rodilo.Inace svi kukaju kako su stabljike zelene imaju i lista,a zrno suvo ispod 9% vlaga.
 
Pa tesko,preko 1.5m je.Stabljika zelena ka jed i ima lisca dosta.Zadnjih mesec ipo palo preko 100l kise.I velike rage staju
 
A nije druze, u raz sam posejao pola jutra za probu i 7ari u basti. Ona je jos zelena i u fazi nalivanja je jos uvek, sigurno jos 3-4 nedelje.
 
Boga mi povuci i potegni sa sojom.Visoka,zelena,polegla a zrno zrelo.Zapeva Claas ali ide bez zagušenja da kucnem u drvo.Danas između ostalog puk'o top.O prinosu kasnije kada pređe preko vage.Znam samo da ću obavezno da ubacim neku sortu iz nulte grupe za sledeću godinu a koju tačno,videću.
 
Poslednja izmena:
Šta je najbolje uraditi sa slamom i otkosima u kojoj ima dosta ambrozije? Da li bi to moglo da se upali i izgori ili izbalirati i odneti?
 
Nazad
Vrh