Soja 2018

Skidali smo juče Apolo, napravili 2 kruga i odustali jer ima dosta zelenih. Vlaga je bila 13.54 a rod 2.5t po jutru adok su primese zbog zelenih zrna bile preko 6%. Valjda se nece otvoriti ove suve dok zelene malo ne sazru pa da ne ispadne više od tih sadašnjih 6% :)
Ja to ne bih cekao, rizikujes puno zbog 2%, a i najavljuju promenu vremena.
 
Ma ako je lapo sazrevao ako nije izgoren nebi trebao da se otvara. Kodnas se nekada sejalo u ribnjak, pa se vrsilo u januaru kad dobro smrzne, jer se inace zapadalo za ginisa.
 
Malo je zato sto su nas padavine obilazile u kljucnim momentima. Ima i kod nas onih sto imaju 2700,2800,2900 samo je povrsina upitna :osmeh:
Uglavnom soja nista posebno ove godine. Sve u svemu prosecna godina.
 
Tacno, ovde neki vrsili pre 2 nedelje busaju se 27 po kj, reko moja nece jos znaciminimum 30 po kj.ma ko pecarosi e a da je ono bilo isto zmas kolko bi bilo... bzvz. Umesto da trazimo cenu mi se u kile kunemo.
 
Skinuli juče soju sa oko 4kj, vlaga 16.74, za naplatu posle svih odbitaka 11 tona, plus smo ostavili 600-700 kila za seme. Sorta rubin. Ostalo još nepunih 6 jutara. To posle kiše.
 
Kod nas se skida od 850 kg/kj do retkih maksimalnih 1600 kg. Ko dostigne do 1500 kg sav je upisan od srece.
To nam je sta nam je. Kosio sam na par mesta, soju koja pre 30 dana je obecala prinos veci od 2000 kg/kj ali na zalost, ostala samo visoka i sa mnogo mahuna ali sve to nedovrseno i nenaliveno sitno zrno. Prokleti vruc vetar je ucinio svoje.
 
Tu vlazniju samo prostru sa strane, pa je posle, kada se malo prosusi pomesaju sa ostalom, nije to neka velika vlaga.
 
Skinut apolo prvog septembra, sejan 22.04
Prvo prskanje sa sencorom, posle dva sa corumom po pola doze. Dva spartanja i jedno kopanje. Bez djubriva, predusev kukuruz. Prinos 2300 kg po jutru, vlaga 13, necistoca 2 procenta. Lepo krupno zrno.

slike.php
[/url] [/IMG]
 
Poslednja izmena:
Kod mene je bila setva,jedno prskanje širokolisnih jedno uskolisnih ,bez špartanja i kopanja,malo čupazona i prskanje totalom uvratina, rezultat još nepoznat...
 
Ko ti je primio soju sa tolikom vlagom? Kod nas sa više od 15% niko ne prima.
Jaje produkt Čenej. Primaju do 18 procenata, ostali do 15.
Krenuli juče jednu parcelu vlaga posle kombajna od 12,6 do 13,9. Prešli na drugu, nažalost nismo merili vlagu, tek na otkupnom mestu cvrc milojka, preko 17 posto vlaga. Ćale se istraumirao, mislio je da će danas biti još veća vlaga. U svakom slučaju soja je delimično zbrinuta. Cena akontno 37 dinara.
 
Senkor je sveto pismo u soji. To ce ti reci svaki iole dobar zastitar. Ljudi koji seju soju vec vise od 40 godina rade sa njim. Lako je soju sejati posle kukuruza, psenice, ili repe gde ambrozije nema. Probaj da se odbranis od ambrozije kad soja na soju ide 10+ godina.
 
Nazad
Vrh