Soja 2018

Nemas potrebe da se izvinjavas, samo ne vidim zasto ne bi verovao ako ti neko kaze kako je stanje.
Kise definitivno nije dovoljno bilo i Aprilska setva nece se sigirno diciti. Nadam se da pored zadnje kise od nekih 20 l te kasnije setve koje se jos zelene da ce biti dosta bolje u prinosu.
 
Krenuli danas... Valjevka, 13,5 vlaga, 3 nečistoća. Prinos 2500 kg/j... Djubreno sa 0 kg po jutru...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Jel imao neko Apolo da je onako braonkasto zrno? Nadje se po koje zrno celo braon boje, a ima dosta onako sarenog zrna, pola belo a pola braonkasto, s' tim da su nepravilne ivice gotovo kao da se preliva braon u belu boju. Slicno kao kad se jaja farbaju u lukovini pa negde uhvati a negde ne. Zao mi je sto nemam sliku.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Jel imao neko Apolo da je onako braonkasto zrno? Nadje se po koje zrno celo braon boje, a ima dosta onako sarenog zrna, pola belo a pola braonkasto, s' tim da su nepravilne ivice gotovo kao da se preliva braon u belu boju. Slicno kao kad se jaja farbaju u lukovini pa negde uhvati a negde ne. Zao mi je sto nemam sliku.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Malo pre skinut apolo belikasto zrno i dosta krupno ...
 
Danas drugar skidao maxsimus na arendi prema Ceneju 2500 kg po jutru. Vlaga 12,9 primese 4,2.Agrotehnika 100 kg amosulfana i kise kolko hoces.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Danas zavrsena Wendy, prinos 1900 kg po kj, vlaga 12,5, necistoca 3,5. Nadao sam se da ce preci barem 2000, al jbg....
4K5uO.jpg
4KAjW.jpg
4KHpz.jpg

Od poda do vrha deca su se popela za 10 sekundi, izgubio sam opkladu.:ppozdrav:
 
Jel imao neko Apolo da je onako braonkasto zrno? Nadje se po koje zrno celo braon boje, a ima dosta onako sarenog zrna, pola belo a pola braonkasto, s' tim da su nepravilne ivice gotovo kao da se preliva braon u belu boju. Slicno kao kad se jaja farbaju u lukovini pa negde uhvati a negde ne. Zao mi je sto nemam sliku.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Našao takvih zrna na rubinu.
 
Planirao sutra da skinem soju ali večeras deo Mačve i Srema zahvatilo jako nevreme,kiše u izobilju.Alalio sam moju soju.Kad je još dotuče ovo nevreme u ponedeljak i utorak...Da se nije kombajn pokvario,mogao sam u petak,ovako...
 
Imam utisak da je današnji dan (vrućina i vetar) znatno ubrzao sazrevanje soje. Sinoć sam gledao jednu njivu, izgledalo je da joj treba još par dana. Dosta zelenih stabljika, dosta zelenog lišća, puno mahuna koje neće da puknu a u njima mekana zrna. Večeras skroz druga slika, zelene stabljike su tu i dalje ali mahune pucaju kad ih stisneš, zrna očvrsla.
 
Сава 23 метра по јутру 12 влага пуно боље од прошле године четри пута већи принос са овом ценом око 400 евра зарада по јутру
 
Ми смо јуче на две њиве (једна од 2кј, а друга од 4кј) олупане ледом скидали соју...скинули смо 280кг/кј саве и 430кг/кј тајфуна, колко толко да покријем отрошкове....остале смо потањирали јер није имало смисла терати комбај по њима...
 
Skidali smo juče Apolo, napravili 2 kruga i odustali jer ima dosta zelenih. Vlaga je bila 13.54 a rod 2.5t po jutru adok su primese zbog zelenih zrna bile preko 6%. Valjda se nece otvoriti ove suve dok zelene malo ne sazru pa da ne ispadne više od tih sadašnjih 6% :)
 
Nazad
Vrh