Uvoz traktora

zombie_666

Član
Učlanjen(a)
29 Apr 2010
Poruka
6.463
Lokacija
Janjari, RS/BiH
Novi sam na forumu, trazio sam temu ovog tipa ali nisam mogao naći, još se ne snalazim dobro ovdje. Ako tema postoji, molim admine i modove da mi ne uzimaju za zlo i da samo prebace tamo.

Naime, zanima me uvoz traktora iz Srbije, Hrvatske, Njemačke u BiH. Zna li neko kakva je procedura, kolika je carina, porez, kako to ide uopšte?
 
Za carinu znam da se plaća u iznosu od 1%, a PDV u punom iznosu od 17%(za PDV nije 100% sigurno).
 
Bosonoga je napisao(la):
Za carinu znam da se plaća u iznosu od 1%, a PDV u punom iznosu od 17%(za PDV nije 100% sigurno).

Hvalaaaa!

Zar je carina samo 1%??E to je fakat mala carina. Kako li samo utvrdjuju cijenu traktora? Logično je da treba imati račun pa preko njega, ili mozda preko kupoprodajnog ugovora, al ti ugovori su nepouzdani, mozete napisati cijenu kakvu hoćete. U tom slučaju, vjerovatno bi vršili procjenu, mozda imaju neke kataloge...e u tom slučaju bi se isplatilo udesiti traktor da izgleda što je gore moguće :)
 
Za poljoprivredne mašine i strojeve je carina je 1%, i svaki ti ide na procjenu po katalogu. Ako imaš kakvu vezu na carinskom terminalu proćeš najjeftinije.
 
Bosonoga je napisao(la):
Za poljoprivredne mašine i strojeve je carina je 1%, i svaki ti ide na procjenu po katalogu. Ako imaš kakvu vezu na carinskom terminalu proćeš najjeftinije.

To je sasvim OK, takva carina je više nego povoljna. Jutros guglao ja i nadjem broj carinske ispostave u Tuzli, kontao ajd da pitam njih, oni bi to sve trebali najbolje znati valjda. Javi se meni neko zensko, pitam je mogu li mi reći koliko iznosi carina i PDV na poljoprivredna vozila i mašine. Ona se poče snebivati, te kao ne znamo mi to (HA??!?!!), i da mi br carine u Bijeljini. Već zbunjen, nazovem ja Bijeljinu, tamo mi se javi neka starija zena i izgalami se na mene ono, kao, odakle meni uopšte ideja da NJIH zovem povodom toga jer oni niti to rade (WTF?!?) niti imaju informacije.

Tada sam već bio ljut i pitam je nju, izvinte, jel to CARINSKA ISPOSTAVA BIJELJINA i ona kaze jeste. Onda je nju pitam šta to carina radi ako nema te informacije i ona se prodere na mene kako treba nazvati privatne špedicije jer to "ONI RADE I ZNAJU SVE TO"?!??!

Jbte, gdje mi zivimo, kad nam carina nema pojma ni o carinama ni o porezima...
 
Ajd me uputite na neke sajtove gde se prodaju traktori iz uvoza.Hteo bih malo da se kontam i razgledam cene.
 
1. www.tec24.com
2. www.agcotrader.com
3. www.newtec-ost.de
4. www.agravis-technik-heide-altmark.de
5. www.hagetechnik.de
6. www.rwz.de
7. www.bayva.de
8. www.rebo.de
9. www.sdf-geisingen.de
10. www.grouperullier.fr
11. www.technik-nordwest.de
12. www.agravis-technik-meppen.de
13. www.fricke.de
14. www.agcotradecentre.com
15. www.orfandl.at
16. www.sfweg.de
17. www.payen.fr
18. www.bvl-landtechnik.de
19. www.saltenbrock.de
20. www.zg-raiffeisen.de
21. www.fendt-lktech.at
22. www.latef.de
23. www.agrartechnik-sachsen.de
24. www.caseihtrader.de
25. www.steinhage.de
26. www.tralag-landmaschinen.de
27. www.lksstarkenberg.com
28. www.bs-landtechnik.de
29. www.wuestenberg-landtechnik.de
30. www.burdewick.de
31. www.doormann-kopplin.de
32. www.schmahl-hage.de
33. www.schmahl-landtechnik.de
34. www.fricke.de
35. www.justus-becker.de
36. www.lwaltenweddingen.de
37. www.lvbennigsen.de
38. www.hermann-wagener.de
39. www.buchheister-landmaschinen.de
40. www.nobbe.gmbh.de
41. www.worch-schuetze-landtechnik.de
42. www.hobein-landtechnik.de
43. www.julatec.de
44. www.palandt-landmaschinen.de
45. www.stoeber-landtechnik.de
46. www.greving.de
47. www.petri-landmaschinen.de
48. www.lankhorst.de
49. www.erntetechnik-becker.de
50. www.traktorhandel.de
51. www.meis-baumaschinen.de
52. www.mussinghoff.de
53. www.chr-willemsen.de
54. www.abc-bruns.de
55. www.tischer-landtechnik.de
56. www.thommenschwall.com
57. www.schreiber-landtechnik.de
58. www.zimmermann-landtechnik.de
58. www.tecnikboerse.com
59. www.maas-landtechnik.de
60. www.mahr-schwebel.de
61. www.fischer-landmaschinen.de
62. www.kaelber-landmaschinen.de
63. www.bag-hohenlohe.de
64. www.sdf-geisingen.de
65. www.zuern.de
66. www.wohlmannstetter.de
67. www.dorn-landtechnik.de
68. www.baywaboerse.at
69. www.eder-gmbh.de
70. www.gruber-kg.de
71. www.dittenhauser.de
72. www.baur-landmaschinen.de
73. www.walk-egler.de
74. www.leitl.de
75. www.efka-tec.de
76. www.vogt-landtechnik.de
77. www.claasw.de
78. www.seiler-landtechnik.de
79. www.breu-cham.de
80. www.breu-straubing.de
81. www.bach-landtechnik.de
82. www.maschinen-weber.de
83. www.mueller-landtechnik.de
84. www.milde-gmbh.de
85. www.landwirt.com
86. www.gramer.at
87. www.landtechnik.co.at
88. www.austrodiesel.at
89. www.hoedl-landtechnik.com
90. www.lgh.at
91. www.traktorpool.de
92. www.arneuba.de
93. www.agrartechnik-sachsen.de
94. www.busch-landtechnik.de
95. www.a1-traktor.de
96. www.jabelmann.de
97. www.v-landgraf.de
98. www.rebo.de
99. www.petersen-landtechnik.de
 
Ima li nekog da je skoro uvozio neki polovan traktor u Srbiju.Kakva je procedura i koliko bi recimo izašao uvoz traktora koji tamo staje 10000eura?
 
diklofen je napisao(la):
Ima li nekog da je skoro uvozio neki polovan traktor u Srbiju.Kakva je procedura i koliko bi recimo izašao uvoz traktora koji tamo staje 10000eura?
20% carina i 18% PDV, + prevoz.... oko 15000.
 
Kad sve sabereš, vidiš da si i ovde mogao da kupiš isto, (verovatno i bolje) za iste pare.
 
Ja sam se raspitivao sve zavisi ko ti radim procjenu dali gledaju katalosku vrjednost godista ili ako je starije uzimaju zadnju godinu iz kataloga meni su za utovarivac za stajnjak koji ima svoju osovinu a 1972 je godiste nasli u katalogu da imaju tak 1985 i da mu je vrjednost 4200 km i onda zaracunavaju 1% + 17% PDV stim ako imam registrovano poljoprivredno gazdinstvo a ako ne imaju drugi osnov za obracun
 
Brat je uvezao nekoliko traktora iz Francuske i Hrvatske prošle godine.Prevoz i carina po komadu je koštao 2.500 eura a da li je ostalo isto ne bih znao.
 
U vezi carina itd.
U svakoj državi je javno objavljena carinska tarifa.
To je obično u Službenom listu (Narodnim novinama itd.).
U zadnjo doba to se nađe i na internetu.
Ako nije u 'jednom komadu', onda trebaš još potražit jedinstvenu klasifikaciju proizvoda.

S kodom po specifikaciji možeš u principu pitat i špediciju i carinu, jer im tako najlakše potražiti.

Neko vreme je carina u Srbiji imala i online kalkulaciju, u koju si upisao kodu, iznos i izvor (nije ista cerina za svaku zemlju izvora). ;Možda još ima, al mi se ne da tražit.

Tu je stranica od varinske uprave u RS: http://www.upravacarina.rs/lat/PoslovnaZajednica/Stranice/KorisneInformacije.aspx.
Na brzinu sam našao i stranicu hrvatska carine: http://www.carina.hr/ActInternet/MainFrame/AplMainFrame.aspx

U principu je nomenklatura svuda ista.
Carinska stopa je druga stvar, ta je lokalno uslovljena, iako danas nema nekih razlika.
U Srbiji, koliko mi je poznato više su opterećeni manji traktori (zbog IMT i Rakovice), dok su carine iznad 100 konja niže, jer nema domaće proizvodnje da se štiti.
Ima i razlika u carini za nove, ili polovne mašine, izvor iz EU, ili druge država s kakvim carinskim ugovorom.

Trošak je i špediter, ponekad su neki lokalni propisi, recimo ograničenje starosti mašine, koje se uvoze, Euro klase diesel motora itd.
 
zanima me sta je na kraju krajeva bilo dali je carina smanjena na 12%
i jos jedna molba ako neko zna neki sajt ili se koristi rumunskim jezikom zanimao bi me neki sajt sa oglasima posto razmisljam o kupovini Univerzala 683dtp/odnosno uvozu iz rumunije/
Hvalla :ppozdrav:
 
hteo bih da uvezem neki class kombajn iz inostranstva pa me zanima kako to ide carina i te drangulije......??....hvala
 
Nazad
Vrh