Cene konzumnih kokošijih jaja

W.S.C.

Član
Učlanjen(a)
1 Apr 2009
Poruka
107
Postavio sam ovu temu jer je zanimljivo cuti kako se krece cena konzumnih kokosijih jaja u vasem kraju,i kako vam ide prodaja.Ovde u zapadnoj Srbiji situacija je krajnje alarmantna.Svi smo ocekivali da ce posle Uskrsa prodaja opasti,ali da ce pre praznika doci do pada cena tome se niko nije nadao.Trenutno se "domaca" jaja mogu na pijacu naci po 4 dinara,dok se na veliko preko Drine u BIH na farmama mogu kupiti po 3-3,5 marke po kornetu (znaci 5-6 dinara komad).Gotovo da niko ne pita za klasu,vec samo za cenu.Sta je prouzrokovalo po vama ovakav pad cene (dok cena hrane konstantno raste),nekontrolisan uvoz ili nesto drugo?
 
Hrvati to nazivaju recesija, znam sve i mom kolegi u HR je tako.
 
U HR jaje kuna a domaca sa sela ali ne svaka i od svakog 1,5kn.kn=eur 7.3 Po raznoraznim centrima Lidl,Konzum itd.85 lipa.
 
Bibliotekar je napisao(la):
Jutrošnja cena kokošijih jaja na pijaci u Loznici (klasa A do S, nisu klasirana, đuture se prodaju):
7-9 dinara po komadu (euro=99, 5 din).
Jel' to kod vas nesto malo porasla cena ili mi se cini?
 
@ W.S.C.
Dragi Zemljače iz Ljubovije, iz Postojbine :D .

Azbukovičani, tj. Krivotorbići (pogledaj moj časni avatar), potomci doseljenika iz slavne Hercegovine, živinska jaja kupuju na lokalnoj pijaci od poznatih proizvođača (takoreći: prijatelja).

Krivotorbići su retko kada jeli živinska jaja, meso živine, prasetinu i jagnjetinu.
Zato je smešna, istorijski netačna, tvrdnja da smo u Miloševoj Serbiji bili IZVOZNICI žive stoke, sira i jaja.
Da, bili smo IZVOZNICI: na štetu skromne ishrane stanovnika junačke Srbije !!!

U Loznici, do pre kratkog vremena, uživali smo u kvalitetnom siru iz Ljubovije.
Danas: od ljubovijskih specijaliteta - ni pomena !!!

Opravdano mislim da će, u narednom periodu, iz Ljubovije u Loznicu dolaziti kvalitetni, ekološki proizvodi stočarstva.

p.s.
Privatno pitanje:
ŠtA tO bi od izuzetnog Web sajta Ljubovija.com !?
(U Internet Arhivi čuvam nadahnute pripovesti o Ljuboviđanima.)
 
Bibliotekar je napisao(la):
@ W.S.C.
Dragi Zemljače iz Ljubovije, iz Postojbine :D .

Azbukovičani, tj. Krivotorbići (pogledaj moj časni avatar), potomci doseljenika iz slavne Hercegovine, živinska jaja kupuju na lokalnoj pijaci od poznatih proizvođača (takoreći: prijatelja).

Krivotorbići su retko kada jeli živinska jaja, meso živine, prasetinu i jagnjetinu.
Zato je smešna, istorijski netačna, tvrdnja da smo u Miloševoj Serbiji bili IZVOZNICI žive stoke, sira i jaja.
Da, bili smo IZVOZNICI: na štetu skromne ishrane stanovnika junačke Srbije !!!

U Loznici, do pre kratkog vremena, uživali smo u kvalitetnom siru iz Ljubovije.
Danas: od ljubovijskih specijaliteta - ni pomena !!!

Opravdano mislim da će, u narednom periodu, iz Ljubovije u Loznicu dolaziti kvalitetni, ekološki proizvodi stočarstva.

p.s.
Privatno pitanje:
ŠtA tO bi od izuzetnog Web sajta Ljubovija.com !?
(U Internet Arhivi čuvam nadahnute pripovesti o Ljubovidžanima.)


Precasni Bibliotekaru iz slavnog Vukovog kraja!


Moram priznati da dosada nisam nisam bas toliko obracao paznju na tvoje mudre besede,ali sam svakako primetio avatar i ne znajuci za tvoje poreklo bio prilicno uvredjen sto neko tamo nizvodno koristi takoreci grb naseg, pre svega napacenog kraja.Nosio sam se mislju da cak pokrenem inicijativu slicnu onoj iz okoline Bajine Baste,gde je celo jedno selo ustalo u odbranu njihovog zemljaka najpoznatijeg srpskog vodenicara i krvopije Save Savanovica koga su valjevske vlasti pokusale da prisvoje(podvala ovog puta nije uspela) kako bi im blagopocivsi Sava promovisao turisticku ponudu.
Elem,posto su tvoji koreni ovde,situacija je razjasnjena.

Kad su u pitanju zivinska jaja,istina je da ih ponosni Azbukovcani kupuju od rodjaka i prijatelja,sve dok neko ne dodje sa strane i ponudi jaje jeftinije za 50 para.Tada ponosni Azbukovicani vise ne kupuju jaja od rodjaka i prijatelja.

Sto se tice ishrane,izgleda da ponovo tezimo Milosevoj Srbiji pa su i jaja postala luksuz.

Sajt je napravljen zahvaljujuci jednom entuzijasti,u ime i za racun opstine.Kad je entuzijasti dosadilo da placa odrzavanje sajta i sajt je zamro.

Izvinjavam se slavnom moderatoru za delimicni :haha: off topic
 
Na pijaci u Crepaji jaja se prodaju po 6 i 7 din. Mislim da je pad cene jaja prouzrokovan velikom ponudom, jer u letnjem periodu, barem kod nas, ima puno jaja od "domaćih" koka, ljudi to iznose na pijacu i snize cenu da bi ih prodali. Slažem se sa zaključkom da se malo gleda na kvalitet , odnosno klasu, već mnogo više na cenu, moje iskustvo je da je lakše prodati jaje "B" klase nego jaja viših klasa.
 
Ovdje je jaje B klase na pijaci 10centi, A 12, i sve tako na gore, a po prodavnicama se moze naci jeftinije. Ja paket u kom dodje 360 jaja prodajem S klasu 32E i jeftinije. Ovamo je ogroman uvoz iz Bosne, jer su uvoz iz Srbije zabranili.
 
CAR je napisao(la):
U HR jaje kuna a domaca sa sela ali ne svaka i od svakog 1,5kn.kn=eur 7.3 Po raznoraznim centrima Lidl,Konzum itd.85 lipa.
Pozdrav CAR-e :cao: po ovome što si napisao ispada da za jedno jaje u Hr ja moram da prodam 138 jaja u Sr.,ja imam 24 domaće koke i dnevno nakupim oko 20 jaja i prodajem ih po 8din što dolazim do računice da ja moram 7 dana kupiti jaja po kokošincu za ono jedno vaše. :D :bravo: ::svaka cast:: Svaka čast druže a meni ostaje samo da se ::samo bes:: :haha: :ppozdrav:
 
MARČELO je napisao(la):
CAR je napisao(la):
U HR jaje kuna a domaca sa sela ali ne svaka i od svakog 1,5kn.kn=eur 7.3 Po raznoraznim centrima Lidl,Konzum itd.85 lipa.
Pozdrav CAR-e :cao: po ovome što si napisao ispada da za jedno jaje u Hr ja moram da prodam 138 jaja u Sr.,ja imam 24 domaće koke i dnevno nakupim oko 20 jaja i prodajem ih po 8din što dolazim do računice da ja moram 7 dana kupiti jaja po kokošincu za ono jedno vaše. :D :bravo: ::svaka cast:: Svaka čast druže a meni ostaje samo da se ::samo bes:: :haha: :ppozdrav:


Car je hteo da kaze da je 1e=7,3 kuna,sto znaci da je domace jaje oko 22 dinara(1e=100din),sto znaci da je kuna oko15din,a po marketima oko 13 din.(0,85kunax15din) ::namigivanje::
 
kod nas su jaja 7 din (velika). ja velika prodajem a mala bacam svinjama... ::lose::
 
ZDRAVO SVIMA
Post je spojen: [time]1283626331[/time]
_________________________________________________
AKO IMA TE PROIZVODNJU JAJA MISLIM DA JE OVA TEMA NA MESTU
Post je spojen: [time]1283658981[/time]
_________________________________________________
NPR. SS....DIN
S .....DIN
A ....DIN
B ....DIN
C ....DIN
D ....DIN
E ....DIN
Post je spojen: [time]1283691588[/time]
_________________________________________________
KLASA
SKRAĆENO
MASA

super
SU
>70g

sofije
S
65-70g

ane
A
60-65g

berte
B
55-60g

cesar
C
50-55g

dora
D
45-55g

emil
E
<45g
 
ja se nabavim proizvodnjom jaja, niti me to interesuje, ali po meni mislim da cena od 7, 8, 9,10 din prema klasi, apsolutno odgovara...............sad ako gresim ,vi me ispravite..... ::lose:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh