Cene konzumnih kokošijih jaja

Jesi u tih 5 dinara racunao i koku.:sta: Pa i nju treba kupiti.Ako je sam proizvodis,opet ta zarada na proizvodnji koke ne treba da se brka sa jajetom.I pretpostavljam da je MP cena.Na vecu kolicinu se mora spustiti i ode mast u propast.
 
Hehe,naravno da nisam racunao koku.Zapravo po mojoj racunici bez koke dodje oko 4din,ali sam zaokruzio na 5.Imam petlove i oni se dobro brinu za koke,a koke za pilice,sve je to dosta primitivno,ali gotovo da ne trazi ulaganja i obaveze.12-13din je maloprodajna cena,a ja nisam veliki proizvodjac tako da se upravljam po tim cenama.
 
Hehe,naravno da nisam racunao koku.Zapravo po mojoj racunici bez koke dodje oko 4din,ali sam zaokruzio na 5.Imam petlove i oni se dobro brinu za koke,a koke za pilice,sve je to dosta primitivno,ali gotovo da ne trazi ulaganja i obaveze.12-13din je maloprodajna cena,a ja nisam veliki proizvodjac tako da se upravljam po tim cenama.

Eto ne javljam se više često,od kad sam shvatio da smo i ovde mali miševi,malecki,nesložni,nemočni za se izborimo za golu egzistenciju,željni da nas velike i male mace što pre progutaju jer za bolje i nismo.Veliki smo i svečani samo kad nas za izbore puste da dotrčimo do biračkih mesta i još nam ubedljivo pokažu za koju da glasamo i koje ćemo posle izbora jako da se plašimo.
Kojih 5 dinara.Šta pričaš svašta.Pa čovek ti je u prethodnim postovima lepo napisao da je kilogram hrane 60 dinara a da kokoš pijede najmanje 130 grama i da je to 7,5 dinara.O kakvih onda 4 dinara ti pričaš.Svi vi što tako l..... pomažete ovoj bahatoj bagri da uništi i pokrade sve što može da se pokrade.Nije patriota onaj koji čuti nego onaj koji lopovima ne da da mu uništavaju domovinu uništavasjući pojedinca u njoj.Samo bogat seljak može biti patriota i rodoljub a bogatog seljaka sa 4 dinara po jajetu na ovolike troškove nema moj prijatelju.Od kad je sveta i veka najmanje 20% treba da ti ostane od svih troškova zajedno,a trošak nije samo hrana,nego i struja i voda i tvoj rad i kupljena kokoš i prevoz hrane i prevoz do tržnice.Ti ne živiš od poljoprivrede čim kažeš da si mali proizvođač i da si zadovoljan.Ne budi sebičan jer nemaju svi posao kao ti,neki žive samo od poljoprivrede.
 
Poslednja izmena od urednika:
Prijatelju,citaj malo predhodne postove i sve ce ti se samo kasti.
Svoj rad nikad ne racunam kao trosak vec ga odbijam od zarade,kad bi sljakao kod privatnika od jutra do sutra za platu ispod proseka,kao vecina nas juznije od Nisa,mozda bi bio zadovoljan i sa minimalnom zaradom.
 
@vebra
Pa čovek ti je u prethodnim postovima lepo napisao da je kilogram hrane 60 dinara
daj bre ne filozofiraj ... kg hrane za nosilje je 37 din x 130gr za pustene koke iznosi 4.81 . covek je zaokruzio na 5 din .. i ima domace koke .... nema klasicne koke nosilje .. misu jedan , ti si bre klasican ind...... ..
 
Poslednja izmena od urednika:
37 dinara kazes? Pa toliko kosta samo kukuruz i dzak,Aj' se malo presaberi.A kad se saberete onda mi izracunajte nosivost tih koki koje jedu hranu od 37 dinara.Jel to izgleda da je jeftinije jaje od domacih kokosiju,ne znam zasto onda budale drze onolike kokosi u kavezima koji kostaju malo bogatstvo.Za te pare su mogli kupiti par hektara zemlje i da popustaju kokosi.Ja zivim u Macvi,niko ziv u mom selu nema jaja, proslu pijacu u Bogaticu su bila na tezgama i po 18 dinara,a svi u selu imaju bar po 10 domacih kokosiju.

Dal da ste vas dvojica konkurisali da radite na poljo fakultetu da objasnite narodu kako treba,mada vam i matematika ide dobro,ako vas ne prime na poljoprivredu. ::namigivanje::
 
Molim ucesnike u temi da pisu bez tezih reci upucenih drugima. Ovde smo da lepim recima razmenimo misljenja i tako dodjemo do jednog nama korisnog zakljucka.
 
Sigurno je tako.Evo ja sam u petak kupio tonu sojine sacme po 92 dinara za kes.Nigde nisam nasao jeftinije.

Ovo dole su cene Agroun.....,i oni su medju najpovoljnijima, a mislim da kod tebe malo fali komponenti.Inace kod njih je cena 51 dinar kg gotove hrane.Pa 120 grama dnevno je sa njihovom hranom 6 dinara,,pa ne nosi ni jedna kokoska svaki dan jaje,a one koje nose 28 jaja mesecno,traju 6 meseci (posle nosivost pada na 60%),a kostaju 750-800 dinara komad.Kad to rasporedis na 180 dana dobijes 4 dinara po jajetu.Ako su koke pustene,vek im je duzi,ali je nosivost manja
Samo me spasite sad demagogije o domacim kokoskama koje pronesu sa 9 meseci ,a nosivost im je 20 komada mesecno i to leti.Zimi svi sa domacim kokoskama kupuju jaja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Iskreno?Ja nedeljno nekad ni jedno.Zadovoljan sam sto imam za sebe,a imam da dam i rodjacima i prijateljima i to me cini srecnim.Nije sve u ::novac::.Opet kazem,ja ne zivim od toga pa mi se moze tako.
 
kukuruz 4.6 kg x 29 = 133
soja 1.9 kg x 85 = 161
sunc.sac. o.9 x 36 = 32
premix 0.15 x 160 = 24
kreda 0.9 x 6 = 5.4
minazel 0.03 x 150 = 4.5
sve ukupno ...... 36 din po kg
i cemu je problem .. ima se lepe razlike u ceni ..

kukuruz 4.6 kg x 29 =……………………………..133
soja 1.9 kg x 85 = 161…………………………….161
sunc.sac. o.9 x 36 = 32…………………………….32
premix 0.15 x 160 = 24……………………………24
kreda 0.9 x 6 = 5.4…………………………………….5,4
minazel 0.03 x 150 = 4.5…………………………..4,5
UKUPNO 8,48 KG ………………………………….360,00 DINARA

360,00 DIN : 8,5 KG = 42,35 din/kg a ne 37,00 din/kg

koncentrat….0,130 kg x 42,35 din/kg = 5.5 din/kom
struja………….0,05 dinara/kom
voda…………..0,04 dinara/kom
kokoš…………2,59 dinara/kom (12 meseci)
transport……0,5 din/kom
rad…………….2,00 din/kom
profit 10%.....10,64 x 1,1 = 11,7 din/kom približno 12,00 din/kom I to sa cenom komponenti koja u mom kraju nije tako jeftina ni slučajno.
 
Supruga malo pre isla kod komsinice po jaja, cena za sitnija 10 din. a krupnija 13 din za komad. Komsije inace drze veci broj nosilja u kavezima i to im je jedan od vaznijih prihoda u domacinstvu. Zelim da kazem da se time ozbiljno bave.
 
Ajde i da se ja ukljucim u diskusiju.
Kod nas U Backoj Palanci se cena koncentrata za nosilje krece oko 41 do 42 din/kg.
Puna je pijaca jaja po 10 din. , bas velika su 12 din.
Sa salasa donose pune kkorpe domacih jaja jako velikih po 10 din.Nesto bas i nisu kosare prazne oko podne kad se pijaca zavrsava.

Ja inace imam 15 kokosaka new hampshire koje setaju po dvoristu i dobijaju samo smesu zitarica kukuruz stocno brasno jecam kreda so.
Kad bas zaladi kupicu im koncentrat.Dog god nose oko 50% samo dvoriste .
Snesu jos uvek oko 7 do 8 jaja dnevno.
Nista ne prodajem sve je za kucnu upotrebu.

Zaboravih da kazem da nisu pronele sa 9 meseci nego sa pet ,sest, kako koja.
 
@vebra

daj bre ne filozofiraj ... kg hrane za nosilje je 37 din x 130gr za pustene koke iznosi 4.81 . covek je zaokruzio na 5 din .. i ima domace koke .... nema klasicne koke nosilje .. misu jedan , ti si bre klasican indijanac ..

Molim Moderatora da preduzme odgovarajuće mere propisane Pravilnikom,Zakonom i Ustavom zbog vređanja na nacionalnoj osnovi.:osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
kukuruz 4.6 kg x 29 =……………………………..133
soja 1.9 kg x 85 = 161…………………………….161
sunc.sac. o.9 x 36 = 32…………………………….32
premix 0.15 x 160 = 24……………………………24
kreda 0.9 x 6 = 5.4…………………………………….5,4
minazel 0.03 x 150 = 4.5…………………………..4,5
UKUPNO 8,48 KG ………………………………….360,00 DINARA
da sad vidim da psenica nedostaje.. znaci + 1,5x 30 =45.00 znaci zaokruzi ga na 41,00/kg..
da li su ind...... zadovoljni... a ja sam majmun kad moram da crtam neke stvari ...:bravo:
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh