Cene konzumnih kokošijih jaja

Ja mislim da ce se cena jaja smiriti do leta,mada mislim da nece ici ispod 12 din ,jer to je neka ekonomska cena,treba i pilicari nesto da zarade.ispod 12 mislim da bas i nije neka zarada.
Doduse to je samo neko moje razmisljanje
Iskusniji clanovi ce verovatno dodati jos koju.
 
Po mom skromnom misljenju cena jaja ne bi nikako smela da ide ispod 15 din/kom. Cena prosecne pastete je 60~tak dinara.Pa zar da konzerva " smeca" kosta cetiri puta vise nego jaje? Nemojte se ljudi stideti da naplatite svoj rad.Ja ne prodajem jaja,imam koke tako da ih i ne kupujem ali znam da treba vrednovati domace proizvode,prirodnu hranu a ne hemiju koja truje nasu decu.Cini mi se da polako prolazi vreme nakupaca koji su vazda zaradjivali duplo vise nego sami proizvodjaci,sada ih treba bukvalno "dotuci" a ne vracati ih u zivot sa postavljanjem nekih "realnih"cena.Na tim "realnim" cenama su oni uvek vajdili,vreme je da to jednom dodje u normalu,tj. da svako posteno zivi od svog rada!:ppozdrav:
 
Uvek se naplacuje tehnologija vise nego zdrava hrana.Na zalost je tako.Ako koka trci po dvoristu i ne konzumira aditive u vidu koncentrata,ako uzgred hranite i petla,koji nosi samo svoja :osmeh: Jaja naravno moraju biti skuplja.Da ne pricam o smanjenoj nosivosti,jer se ne kljukaju kojekakvim stimulansima i antibioticima.
 
Mene mojih 16 koka i 2 petla dnevno kostaju oko 70ak dinara(pojedu oko 1kg mesavine psenice i kukuruza, pola hleba i oko 500gr stocnog brasna, plus travu i ostali zelenis koji im berem). Jaja naplacujem manje nego u prodavnici posto ionako nemaju komsije para pa se razmisljam ako stavi istu cenu kao u prodavnici onda niko nece ni da kupuje bez obzira sto prodajem jaja koja su garant kvalitetnija i svezija od onih u prodavnici jedino sto nisu jednaka.
 
Kod mene komsinica koja se bavi kokama nosiljama, hajd da kazemo na veliko, jos drzi cenu od 15 din za jaje.
 
U subotu sam kupio koke za supu.Tip smanjuje sa 3000 na 1000 i to samo za stalne musterije,tj za firme.Kaze katastrofa.On prodaje po 8 i to kilavo ide.Prodaje koke po 150,a koke od avgusta meseca,nose jos dobro.Greota.
 
U Rumi na pijaci jedan donosi iz Malih Radinaca klasirana od 9 do 11 din. a na tezgama se prodaju po 8, 9 i 10. Kako ko ceni i proda s' pocetka pijace a onda pocne skidanje na 8 din. I to ide nekada kilavo.

Ne isplativo drzati manje od 150 kom. ja imam 50 i samo mi pravi problem neznam kuda cu sa jajima. Niti na pijacu nositi niti kod kuce prodavati niti mogu nekoga da snabdevam sa tako malom kolicinom. Zezancija samo.::lose::
 
Vataj se nekog ko pravi torte.Spustis cenu i bolje vrabac u ruci,nego golub na grani.Strasno je samo sto sad moras da spustas,a vec si u minusu.::samo bes::
 
Sta god i kako god racunica mi u minusu.
Odnesem una pijacu 140 kom. po 8 din. prodam. Kupis dorucak 100 din, kutija cigara 100 din, platis put 250 ako idem autobusom ako idem mojim kolima onda jedno 3 l benzina mi treba i kada sracunam ja prodao jaja po 4 din. malko nesto vise.

KATASTROFA.::jako_besan::::samo bes::
 
Moze taj da ne jede,ali bez piva tesko.:haha:Dace Bog da se trziste stabilizuje.Nije ni onaj skok bio normalan,a sad ovaj pad ode u drugu krajnost.Mislim da je isplativost na oko 12 dinara,a onda igra kolicina.Da je 100 dinara,pa sa par desetina kokosaka se ne moze ziveti.
 
Pa dogovorite se i nemojte prodavati ispod 13,0 din. ponavljam komsinica kod kuce (znaci ne placa pijacarinu, bus itd.) ne spusta ispod 15,0. Pa ko voli nek izvoli.
 
Al si jeo,vozo se i imas da pusis.:haha:E zaboravio si pivo.:ppozdrav:

Da Bog te zaboravio sam na najvaznije. PIVO :ppozdrav: ! I naravno pijacarinu.
Sve u svemu kad saberes pa se oduzmes nista ne dobijes.

---------- Poruka napisana u 22:36 ---------- Prethodna poruka je at 22:33 ----------

Pa dogovorite se i nemojte prodavati ispod 13,0 din. ponavljam komsinica kod kuce (znaci ne placa pijacarinu, bus itd.) ne spusta ispod 15,0. Pa ko voli nek izvoli.

To i jeste najveci problem. Mi smo Srbi pa mozemo i da se dogovorimo znate kako vec. Nemam koristi ali komsija ima stete.
dzaba dogovora. Kupci su izgleda slozni pa se dogovore da ne kupuju. :haha:
 
Pa dogovorite se i nemojte prodavati ispod 13,0 din. ponavljam komsinica kod kuce (znaci ne placa pijacarinu, bus itd.) ne spusta ispod 15,0. Pa ko voli nek izvoli.
Pitam se koliko proda jaja, ako komsija pored prodaje po 10din. Mi kupujemo od istih ljudi godinama. Sada je cena 8din. Kada je bila najveca pred uskrs cena oni su nam prodavali po 9din. Uvek imamo dobru cenu kod njih tako da druge i ne konsultujemo u vezi cene. Od 2007 kako sam u BG cesto (2-3 puta mesecno) ponesem u BG familiji 100-200 komada. Moja familija zadovoljna dobila odlican kvalitet po povoljnoj ceni, proizvodjac takodje zadovoljan prodao kolicinu od kuce.
 
@bojcetic

Nema ovde moj druze kuca sa kokama. Vise je kuca koje imaju keramicke cverglane po travnjaku nego pravu zivinu, pa komsinica koja drzi koke u kavezima moze da radi sta hoce. Doduse i ona ide na pijac radi prodaje, ali ovde je 15,0 din. Sav komsiluk kod nje pazari posto nemamo zivinu po dvoristu sem mog jednog komsije koji ima jedno 4-5 petlica cverglana koji pocnu pesmu od 5 ujutro, a nekada i ranije. Ali nece ni oni jos dugo.:osmeh:
 
Nazad
Vrh