Sejalice za direktnu setvu

Idi na sajt no-till farmer ,zatim kad si tamo ,odes na resources,videos,equipment.Tamo mozes videti dosta o mehaniziji,kako izgleda,podesavanje,itd,ima gomila video klipova.Nzm sta te zanima,sejalica za uskoredne ili sirokoredne kulture.Sto se tice sejalice za sirokoredne kulture,obicna diskosna sejalica ,tj malo ozbijnija ,se iole lako preradi da radi u no till sistemu.Ima i o tome video klip,u vidu preprade monosem diskosne pneumatske sejalice ,4 redi ,na no till verziju,bilo je tu i dodavanja tegova na svaku bateriju od mislim 40-ak kg ,plus normalno klasika,ispred ulagaca cistaci redova i disk koji sece sve to skroz napred.Nazad iza baterija se mislim izbace klasicni nagazni tockovi,i ubace se oni kao sa kandzama.Inace jos je drugaciji i komplikovaniji sistem prerade ako imas cover crop sistem na njivi.
Sto se tice uskorednih sejalica,tu po meni je najbolji cross slot sistem ,kucaj na google,imas i manje od 4m mislim u sirini.
 
Interesuje me za uskoredne za početak, znači sipam veštak i seme i sam obavljam setvu u jednom prohodu, ovako ide bacanje veštaka, pa priprema ,pa setva pa još ako treba valjanje, još ako dodam da to sve isto sam radim onda je to baš velik posao a i utrošak energije i vremena, za poznate Brendove znam ,ali ako neko ima nešto povoljnije jer oni su baš jako skupi i zahtevaju velike površine!?
 
Tu nema dobro a jeftino,vecinom su ovakve masine kupe i ako hoces komplet kvalitet moras da platis...
Ne razumem ako nemas velike povrsine za sejanje sta ce ti ovakva masina,bacas pare a i treba ti jos plus traktor koji ce to vuci,to obicno ko ima bas bas mnogo pa kupi da skrati vreme,inace svi rade jedan prohod ili gruberom ili teskom tanjiracom i seju.
 
Ja idem ove godine direktnu setvu,bez bilo kakve predhodne obrade,videcemo kako ce ispasti na kraju
 
Interesuje me za uskoredne za početak, znači sipam veštak i seme i sam obavljam setvu u jednom prohodu, ovako ide bacanje veštaka, pa priprema ,pa setva pa još ako treba valjanje, još ako dodam da to sve isto sam radim onda je to baš velik posao a i utrošak energije i vremena, za poznate Brendove znam ,ali ako neko ima nešto povoljnije jer oni su baš jako skupi i zahtevaju velike površine!?
Koliko hektara planiras da sejes?
 
Kod mene u selu je kupljena Tume 4000 nova,ali ispred sebe nosi kratku tanjiracu... Lepo odradi ali kaze bez te tanjirace ne moze da radi jer mu nakupi biljne ostatke i zagusi...
 
Ove godine kod nas mekana sojišta kao da ideš u pesak,tako da bi mogla svaka klasična sejalica da poseje direktno u to...:ppozdrav:
 
Koliko god da sejem, radim sam.te kaci rasturivac i tegli dzakove, te kaci tanjiracu, pa tanjiraj , te sejalicu , pa seme , te valjak, koliko god da kosta i sve to sam, i uvek kasnim za ostalima koji rade vece povrsine , i imaju radnike, ove godine bi sejao 30 ha.a bilo bi i usluzno kako vidim da se traze te sejalice da im se seju
 
A ko će ti to sve usuti na njivi u sejalicu???Ajde da pogodim...Ti ćeš i opet si na istom...Bez fizikalije ovaj posao nemože...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh