Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Kao i uvek, kada Miljkovići vrše selekciju - izaberu najbolje!

Ali stižu mi poruke onih sa sporim Internetom, da ne mogu da otvore stranicu (nije samo Miljkova "krivica"), već je i kolega radovans "pokazao" svoja super grla, ali na "debelim" fotkama), a može sve lepše i čak sa mnogo više fotografija !!! Nije teško, probajte: http://poljoinfo.com/index.php?topic=118.msg255996#msg255996 !!!

Miljkovi lepotani i lepotice!


Radovanov lepotan !


:ppozdrav:
 
Pozdrav svima forumasa
Hteo bi da vas pitam posto sam ovcar od 4 god dal je to istina ako drzimo ovce u oboru(ja ih druzim tako da me ne idu na pasnjak) da ce da pokupe neke bolesti i vremenom ovako sto tezi ce da se jagnje? Posto danas je bio kod mene covek pogledao ovce i to mi je rekao da ih moram da teram na pasnjak a ja uslove nemam za to dal je to istina ili ? Molio bi vase iskustva? Hvala unapred
 
druze ne fali im mnogo,bolje je kad setaju,ali ako su one do sad za te 4 god bile ok bit ce i dalje i ti to radis kako treba,nemas brige sta ko prica.samo napred
:ppozdrav:
 
Kolega nemoj da teras na pasu
suky je napisao(la):
Pozdrav svima forumasa
Hteo bi da vas pitam posto sam ovcar od 4 god dal je to istina ako drzimo ovce u oboru(ja ih druzim tako da me ne idu na pasnjak) da ce da pokupe neke bolesti i vremenom ovako sto tezi ce da se jagnje? Posto danas je bio kod mene covek pogledao ovce i to mi je rekao da ih moram da teram na pasnjak a ja uslove nemam za to dal je to istina ili ? Molio bi vase iskustva? Hvala unapred
Kolega nemoj ni slucajno da teras na pasu ako vec 4 god nisu isle napravices sranije pasce ti ovce snogu,i ako bas odlucis da teras to radi sad preko zime i negde do aprila jer kad krene toplo vreme rizicno je.ovce koje se gaje 365 dana napolju ubacuju se jako mlada u stado i to negde septembar mesec
 
Kolega,i ja moje drzim cele godine kuci.Brinulo me je to sto sam cuo da to nikako nije dobro za ovce,medjutim ovde na forumu sam dobio par korisnih saveta kako da i ovce koje se drze u stalskim uslovima budu zdrave i produktivne.Prvo,obavezna je dovoljna kolicina vazduha po ovci,tj.visina plafona da ovce ne budu u onim starim svinjcima visine 130 cm.Drugo,ne mora ici na pasu,ali bilo bi dobro da imaju ispust da u njemu borave tokom dana na suuncu i vazduhu,a mozes ih tu i hraniti u letnjem periodu.Trece,dezinfekcija objekta obavezna jednom godisnje,to je najmanji problem,objekat poprskas spricem za prskanjem voca nekim od dezinfikacionim sredstvima,to imas u svakoj polj.apoteci,ali moras znati da bi ovce trebale biti van stale tri nedelje nakon dezinfekcije da svi mikroorganizmi na stalskoj opremi uginu.Vodi racuna o ishrani,da imaju dostupne vitaminsko mineralne smese i so,radi vakcinaciju redovno i nemaj brige.Puno pozdrava :ppozdrav:
 
Hvala vam na savetu nedeljom ih pustam vani da malo se izduvaju nikakav prob nisam imao do sade(da kucnem u drvo) ali me je zbunio covek sta mi je rekao pa zato sam vas pitao jos jedan put puno vam hvala za savete :ppozdrav:
 
cao drugari.kupio sam juce mladog ovnica virtemberg rase,10 meseci star.oko 85 kg.lepe gradje,i dugacak i visok,glava u tipu virtemberga,ako uspem postavicu i slike,ali me jedno brine,ima crne tackice na njusci,po koju oko ociju i ima crne trepavice.koliko je sad on zaista cist virtemberg:haha:covek mi kaze da su mu i otac i majka umaticeni,i da mogu da mu izvadim papire.
 
kolika ja znam vinterber mora da ima belu njusku a ne sa tackama,ima na forumu mlogo iskusniji od mene pa neka oni prokometarisu,
 
pa dovoljno da se pogledaju slike u ovoj temi i sve je jasno(ni na jednoj slici nema takvih slucajeva).. al te tackice valjda nece umanje njegovu sposobnost da odradi to zbog cega je kupljen ! :ppozdrav:
 
Dali mi mozete reci dali ima neko na prodaju virtemberg jaganjaca, ali da se odhranjuju na cuclu?
Ja sam iz Sombora, pa ako ima neko u blizini...
 
Druze,to ces jako tesko naci da ti odmah kazem.I sam sam hteo da uzmem par komada kad sam poceo da hranim na cuclu jagnje koje je majka odbacila,ali niko nece da proda.
 
Nasao sam u Molu, neki dedica prodaje, svega ima ukrstenog, ali kad sam ga zvao sve je imao rasprodato... Verujem da je tesko naci, ali ko zna, mozda i nadjem :bravo:
 
Ovaj dedica prodaje po 2500 din. od 6 do 10 dana su stari. Vakcinisani su i garantuje za njihovo zdravstveno stanje...

E sad koliko je sigurno kupovati po vasarima?
Post je spojen: [time]1299273910[/time]
_________________________________________________
I jos sam zaboravio da kazem, da isti taj dedica iz Mola ima 700 ovaca. Znaci ozbiljan ovcar!
 
majilovac je napisao(la):
kako ko,nije bitan broj da bi covek bio ozbiljan nego kvalitet

Nemoj pogresno da me razumes, da nebi doslo do zabune, ja ovog coveka niti znam, niti sam ga nekad video, sem sto sam njegov broj nasao u vojvodjanskoj svastari i pozvao. Iako sam laik za ovce, ali koze drzim vec 20 ak godina, pa mi je objasnio neke stvari, oko vakcina, soli ... a to su neke stvari koje ja kod koza nikad nisam koristio, a kod ovaca nisam siguran, ali bez toga nema nekog napretka. Nije on izmislio toplu vodu i verujem da svi vi to ovde znate, ali ako neko drzi 50 godina ovce, imao stado i do 1700 komada, takmicio se, putovao, isao po seminarima... Mislis da u tih 700 komada nema kvaliteta i mislis da neko od 30 ovaca moze biti ozbiljniji odgaivac?
Ja se nebi sloyio sa tobom, ali aj....
 
Nazad
Vrh