Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
zdravo drugari,evo da vam pozelim srecnu novu godinu i praznike,a ujedno i da vam se pohvalim da je u moje malo stado stigao moj prvi ovnic. :ppozdrav: :ppozdrav: Moram i da kazem da sam jako zadovoljan,jer ovnic je stvarno vrhunski,to bi rekao verujem svako od vas kad bi ga video.Njegov gazda do pre dva dana bio je nas kolega Dejan26,pa vec mozete da pretpostavite o kakvom kvalitetu je rec. :ppozdrav:Sto se tice Dekijevih ovaca,mogao bi samo da kazem da se nebi nimalo postideo da ih je izlagao bilo gde kod nas,bas naprotiv,jer mislim da bi bio u samom vrhu,ovce su ogromne,a kad sam naisao pored ovna ostao sam bez daha,da vam nepricam o higijeni objekta i drugim detaljima koji su takodje vrhunski :D Zelim da vam kazem jos samo da je Deki izvanredan covek i ste strane me je odusevio.Posto sam imao peh da mi se kola pokvare bas kada sam stigao u Baric,Dekijevo selo,on se odmah angazovao da se kola poprave ,a ja i moj prijatelj da budemo najtoplije ugosceni u njegovom domu.Pa smo imali vremena i da se zblizimo kao dugogodisnji prijatelji.Familija mu je takodje divna,vec su nas bili i zaustavljali na konaku,ali srecom kvar na kolima je otklonjen i ovnic je stigao u kulu :ppozdrav: :ppozdrav:Bio sam pod utiskom,kada sam se vratio iz Dekijeve odgajivacnice i imao sam potrebu da vam svoje odusevljenje prenesem u nekoliko recenica,veliki pozdrav svim kolegama,sve naj :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao: :bravo:
 
Kolega milan bac je super osoba,prava momcina,zreo za zenidbu,jedino sto mu je transportno sredstvo zakazalo ali i to na pravom mestu.:)Sreca nije bombina,vec alternator.:))Proveli smo se ludo i nezobaravno a i posao obavili i sad cekamo zimu da vidimo jel' uspesno ili ne?Nadam se da me ovaj moj pulen nece obrukati,ako je makar malo na bivseg gazdu,ima da vole te Sose,samo da prsti.:)))Evo ga dasa, par dana pred teleportovanje,125dana 66kg,pa Veseline pazi sta radis. ::namigivanje::
14wrrep.jpg
 
Drage kolege forumasi u planu mi je da posejem na prolece nekih 1,5 hektara esperzete,ako mi neko moze pomoci oko nabavke semena bio bih mu jako zahvalan.Puno pozdrava, i unapred se zahvaljujem!
 
Vitemberg ovce

Moj ti je savet da neseješ nikako. Sejo čovek uz kolubaru gde lucerka raste kao luda i ništa nije bilo od tog posla jos je po zanimanju agronom. Bolje sej lucerku ako uspeva u tvom kraju.
 
Malo da osvezimo temu jagnjad stara mesec dana
s42nus.jpg

Post je spojen: [time]1295093207[/time]
_________________________________________________
Ima jos slika ali me zeza net jagnjad su se ojagnjila krajem novembra a slikano je oko Bozica ,ne jedu granule nego kukuruz sam sa malo soli i premixa ali rastu dobro oko 20kg su bili .
 
Kolega "urban" planiram da je sejem kao krmnu biljku na 600 metara nadmorske visine, i zbog toga sam se obratio u ovoj temi,nisam pcelar................
 
Posto se ovde duze vremena nije nista desavalo evo mozda par zaniljivih fotografija koje pokazuju jednog mladog ovna sa skoro godinu dana i sada sa skoro dve godine, neposredno pred ulazak u harem. Mozda neko od vas moze i iskreno da kaze da li je zivotinju kao istu prepoznao ili moze reci da se radi o razlicitim ovnovima. Ovako se moze videti kako se ovan vremenom menja i da sto se kasnije kupi slika bude potpunija. Ma ko da misli da je veliki ekspert ipak je tesko proceniti zivotinju kao jagnje i reci sta ce na kraju biti od njega. Ovo je zadnji od trojice uvezenih ovnova koji ce imati ove godine potomstvo, ostala dvojica ce uskoro postati ocevi :cao:
eqyyhg.jpg

2wmj5ms.jpg

21dfke9.jpg
 
Nismo imali vremena sve ove druge da slikamo i merimo ali posto nam je on vec bio u rukama onda smo ga i izmerili i tada pred Bozic je bi tezak 166kg. Sada je u dobroj kondiciji ali ima mesta za jos desetak kg ili mozda i nesto vise ako bi se malo utovio.
 
kolega miljko lep ovan,slazem se ja sa time ali kollika bi cena trebala biti ovnu od godinu dana priplodnog matrijala da nebude skupo kupcu a isplati ovcaru,mozda bi to pitanje trebali prebaciti u ekonomiku?
 
poz.svima imam jedno pitanje,kako kod ovce se zna dali je sjagnjena?nadam se da je pitanje dovoljno razumno i hvala unapred.poz
 
Vitenbeg ovce

Sjagnjenost se može utvrditi na dva načina ultra zvukom radi veterinar i pipanjem vimena. Kod prvog načina sjagnjenost se otkriva ranije. Pregledom vimena može se znati dali je ovca sjagnjena 60 do 45 dana pred jagnjenje. Ako znas kad su ti se parile pregledaj vime posle 3 meseca pa ćeš znati.
 
cene sigurno da ne mogu biti kao u inostranstvu ali dati za jednog mladog ovna od godinu dana 6-7 jagnjadi za klanje mislim da uopste nije mnogo. Svi ozbiljniji odgajivaci dele sa nama to misljenje jer smo ove godine imali dosta kupaca upravo za takve ovnove.Imali smo primera da su ljudi kupovali u prvom navratu musko jagnje pa su kasnije ipak dosli i po ovnica od 10-12 meseci jer su i sami priznali da nisu uspeli da ga tako odgaje, obicno su nestrpljivi i rano ga pustaju u priplod. Takav ovan ne moze dobro da se razvije a mi imamo dosta ovnova pa je vise problem da svi dodju na red da se trose :haha:
 
Nazad
Vrh