Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
hvala na dobrodoslici i na savetu Milane :D,poceo sam redom da citam sve strane,medjutim ipak jos ne mogu nigde da pronadjem konkretan odg.na moje pitanje:sta nedostaje mojim ovcama kad jedna drugoj cupaju vunu i jedu je.
 
Sava21 je napisao(la):
hvala na dobrodoslici i na savetu Milane :D,poceo sam redom da citam sve strane,medjutim ipak jos ne mogu nigde da pronadjem konkretan odg.na moje pitanje:sta nedostaje mojim ovcama kad jedna drugoj cupaju vunu i jedu je.
probaj davati njima soli od kamena da lizu prosle god i ja sam imao takav slucaj a od tada soli uvek ispred njih pozz
 
Komentirali smo već ovaj problem u temi Bolesti i nega.
Kako vidim, ove godine će bit problema sa ispadanjam i žderanjem vune u ovaca.
Možda zbog toplog vremena za ovo doba godine.
 
Prijatelji,nema sta da se slika,jednu su odrale skroz do koze ledja,a sad su nacele i drugu.verujte mi,kao ladje su.hranim ih obilno,lucerka,livadsko seno,sojina slama i kukuruz,nikad nisu gladne.neuhranjenost otpada.
procitao sam na ovom forumu diskusiju o nedostatku natrijuma u organizmu.verujem da je to u pitanju.lucerka(koju moje ovce dobijaju svakodnevno) ima dosta proteina,a organizmu je potreban natrijum za vezivanje proteina u misice.naravno ja sam pretpostavio da one uzimaju natrijum iz cigle sa mineralima i vitaminima,medjutim danas pogledam sastav te cigle,nigde natrijuma.
krenucu postepeno da im ubacujem stocnu so sa 28% natrijuma,pa da vidimo.sta mislite o tome?
izvinjavam se ako sam skrenuo sa teme.
 
kakvu god ciglu da im stavljas so je obavezna pored toga da lizu koliko hoce,ili da im solis zito npr svaki treci dan
 
Dobro je Savo,da si procitao to u vezi natrijuma i lucerke,to sam ja pisao prosle kod,kad sam hranio samo lucerkom iz Karađorđeva koja je bila ekstra,kao da je bila vakumirana,savrsenstvo,iako sam ovce solio kao i uvek,pocele da grizu korito i samo sam povecao so i resena stvar,tako da znas sta ti je činiti,pa ceš videti da li je do toga?.Sa tim pervezni apetitima čovek nikad nije nacisto,moraš jedno po jedno da probavaš dok ne nabodes pravu stvar,od cišćenja parazita,preko soli, i ostalih vitamima i minerala. :ppozdrav:
 
deki,cuo sam za tu cuvenu baliranu lucerku iz karadjordjeva,kazu ljudi da je extra kvaliteta,a i da je cena jako pristupacna.tamo se celo selo bavi proizvodnjom semenske i balirane lucerke.
e,hoces ti meni reci koje vitaminsko mineralne smese mogu da pronadjem na trzistu i na koji nacin to da im dajem? :ppozdrav:
 
Ono sto ti ja mogu reci iz licnog iskustva pored gore navedenih hraniva koje koristis od dodataka koje ja koristim vec par godina su 2-3% Sano ovisana u koncetrovanim hranivima 2% kostovita sa Selenom i 2% stocne krede podrazumeva se so u koncetrovanom obroku svakodnevno i so u krupici po volji na trzistu ti je sve to lako dostupno a neutice mnogo na cenu obroka od kako to koristim nikad mi se vise nije desilo cupanje vune naravno potrebno je da prodje malo vremena dok dok se potrebe organizma ne zadovolje nemogu prestati odmah neocekuj to. Izvinjavam se zbog skretanja sa teme u zurbi sam :ppozdrav:
 
Ako ne mozes naci neku specijalizovanu za ovce tipa(Ovisan ili Ovovit),uzmi neki bilo koji tipa Prefoskala ili Kostovita ili nesto od Gebija,vidi sta tu imas,pa to mesaj ili u hranu ili u so,ovu jodiranu mrvljenu,u kg soli umesas kg npr,prefoskala i svako vece ih po malo solis. :ppozdrav:
 
Ova četvorka je prezivela oktobarsko-novembarski pokolj,to je to sto je proslo u drugi krug.Najveci je sa 100dana bio 64,5kg i jedinac je,ova 3 su blizanci i sutra i prekosutra ce imati 90dana i tu su oko 50kg.

344v98k.jpg


or3tj9.jpg


xcn6s0.jpg


P.S. Urednika: Malo doterano i odvojeno, nije teško sa dva-tri Enter-a, a lepše izgleda - nema ljutiš !!! :ppozdrav:
 
sa 100dana 64,5kg,za mene,moram priznati,impresivno.nisam skoro cuo da da je neko u mojoj okolini imao i priblizne rezultate.vidi se prava forma virtemberga.iskrene cestitke :bravo:hoces ove ovnice prodavati kao priplodna grla?
 
Prodano sve Savo,samo da ih tetoviram i deportujem na krajnje destinacije pa nek tamo malo uzivaju,jer kod mene siva perspektiva,proslu turu sam imao boljeg bildera od tog sto si pomenuo,ali to je sve proslost-istorija.:)) :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1290329812[/time]
_________________________________________________
Hvala Zemo,nema ljutiš,gde god misliš da treba korekšn,slobodno. :ppozdrav:
 
"Ništa ovo ne valja, baš su nekako zdepasti (ko valjčići), i krive im noge" - rekli bi ljubomorci i zavidnici !!!



::svaka cast::, :bravo:, Deki majstore, za svaku pohvalu !!!

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh