Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Ja mislim da su ta grla odlicna,posebno dviske,kao i to jedno malo musko jagnje u grupi,izrazito lepe forme i krupne glave...Ovnovi su lepi,samo sto je tog jednog bila zahvatila verovatno suga preko ledja...E sad sto tip hoce da ubaci safolka i da izmisli toplu vodu,to me je vec razocaralo.Kad bi se sve to spakovao u bolji objekat izglebalo jos duplo bolje...u svakom slucaju sve je za pohvalu i respekt.....P.S. Jelicu mogao bi i ti na nam se prikljucis kad naletis na ovaj forum.:)))))
 
Danasnja izlozba u Austriji,zahvaljujuci mom prijatelju D. Paskarevicu imamo ove slike(okacio sam i njegovu sliku na kraju,bez pitanja mogu li,ako hoce da je skinem morat ce neku gajbu piva rezervisati:))
23hq3ig.jpg

9t0ft0.jpg

2dhiis2.jpg

10gh5xg.jpg

2dr5t8i.jpg
 
Na zalost austrijanci nemaju ni blizu tako dobrog W kao sto je kod nemaca. Ovog proleca sam obisao petnaestak u Austriji dobrih farmi da bismo kupili maticno stado za fakultet u Austriji i mogu reci da je od prilike na nivou kao u Srbiji ili kao sto su losije farme u Nemackoj. To je rezultat cudnog pravca u odgoju koji propisuje udruzenje. Iako vidjam austrijance na izlozbama u Nemackoj, ocigledno da nisu shvatili u kom pravcu ide ova rasa.
 
Juce sam izmerio najboljeg ovnica iz ove starije grupe jagnjadi.Star je 30 dana,ima 23kg,hranjen je granulama,kukuruz i pasa,bez lucerke,svaki dan na otvorenom 6h,pase kao pravi,a trci kao konj.:)))slabiji je od rodjenog brata iz prosle ture za 3kg u istom uzrasu,s'tim sto je onaj imao vrhunsku detelinu i nije isao na pasu.
2qi5kzr.jpg
96l1yh.jpg
Sta mislite,jel' mu zadovoljavajuca razvijenost butova za ovaj uzrast?Ovde je u paru sa zenkicom starom 35dana,bliznakina.
2vx13yp.jpg
 
Jagnjici dok su sa majkama imaju obrok-zrnastu hranu uvek pred sobom,kad su u ovcarniku,imaju poseban prolaz gde se nalazi korito sa koncentratom pomesanim sa kukuzuzom.Posle zalucenja ih obrocim jutro-vece,i to uvek dajem posle kabastog dela,bilo da je pasa ili seno.Za Entuzijastu-Ja na prvom sudaru uvek kroz salu pitam devojku:'Da li bi cuvala ovce sa mnom u prirodi,znas ono cvrkut ptica,nema nikog nigde,sami ti i ja?'.One se uvek smeju,misle salim se i daju potvrdan odgovor,a kad dodju kod mene i cuju blejanje,vec im kasno.:))))))))))) :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1283684820[/time]
_________________________________________________
Opet je onaj Uros sa b92 ispalio za Miljkov snimak,cekao i nista. ::lose::
 
Brat mi je malo cas javio postao ja ne mogu da gledam B92 da je Uros bio u Italiji i da je stigao u pola emisije a da niko drugi ne moze nista da prica o prilogu. Malo bez veze ali ce verovatno sledece nedelje biti taj prilog.
 
bio sa i ja juce na sajmu poljoprivrede u Welsu. Sajam je jako fino organizovan, nije toliko veliki kao u NS ali je sve pregledno i jako dobro prezentovano sto u Srbiji generalno manjka, pogotovu kod manjih firmi i poljoprivrednih proizvodjaca. Sto se ovcarstva tice, to je bilo kako sam i rekao tek toliko da se prezentuju rase koje se gaje u Austriji kao i razni proizvodi od vune, ovcijeg mleka i prezenracija ovcarstva od strane udruzenja. Kvalitet ponudjenih zivotinja nije bio reprezentativan i bio je relativno slab.
 
Nazad
Vrh