Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
s244rb.jpg
 
Sajam Kragujevac 2017.

U kategoriji ovnova rangiranje je ovako:

1.mesto:
28wfr82.jpg

2q0sm6u.jpg

29cqgls.jpg



2.mesto:
okn0qw.jpg

2dvl8ih.jpg



3.mesto:
15570qd.jpg

2iqog13.jpg

2mgrzmq.jpg


Komisija prica jedno a radi drugo.Da li iz "neznanja" ili namerno ostaje diskutabilno a moguce iz oba razloga.Pobedio je ovan koji je cak najlosiji-najruzniji u svojoj kolekciji,a o izlobi i da ne govorim.Kuda ide ovaj svet pitam se vec dva dana.Imam gorak ukus u ustima kao zaljubljenik i odgajivac ove rase,koja se odlikuje prirodnom lepotom i kombinovanim proizvodnim svojstvima meso-vuna.Na pobedniku ni mesa ni vune o lepoti da ne govorim.
Trece mesto je zauzeo ovan od 8 godina koji ima sve te predispozicije,i koji je iako vremesan daleko ispred konkurencije koja je ostala u finalnom rangiranuju.U prvom krugu su eliminisali vicesampiona ovogodisnjeg NS sajma(ista komisija je ocenjivala i NS i Kg),mlado perspektivno grlo cije vreme tek dolazi.Na izlozbi je bilo jos ovnova koji da su usli u prva 3 svejedno bi bilo koji je zauzeo koje mesto_Odlucivala bi trenutna pripremljenost za izlozbu i slobodna(postena) sudijska procena,jer se u Srbiji ocenjivanje vrsi vizuelno_Ovo pokazuje da se ocenjivanje vrsi po ćefu sudije(ko da vise,bratski, kumovski......).

Moje licno zapazanje i utisak je da se ovo namerno radi na stetu rase.
 
Sosara, svaka cast za komentar, delim tvoje misljenje u potpunosti, koliko sam sa onog snimka mogao videti dva najtacnija grla su bila ovnovi vlasnistva Gorana Colica i Ivice Ivovica i posteno Ivicinom ovnu bih dao prednost , za ostale rezultate ne bih komentarisao , zao mi je sto se vlasnici i ovnovi nisu izmesali pre dolaska komisije pa da bude ni po babu ni po stricevima ali nazalost to je Srbija pomirimo se s tim.
 
Vidite po slikama bi ja rekao da je treći ovan najbolji. Dalji komentar čiji je koji i ne želim da znam. A.u ovoj našoj jadnoj prelepoj zemljici sve se gleda pre.ocenjivanja. najmanji je problem u oceni ovnova.
Lepo mi profa govorio da je dobra izložba. Moraću jednom i na tu izložbu da svratim.
 
Jel šampion sa ovnom imao samo tu prvu nagradu? Ono koliko ja poznajem praksu našeg ocenjivanja na izložbama u Srbiji (bez obzira na vrstu) jeste da što više odgajivača, a vrlo često ispadne i zvučnijegimena, dobije prvu nagradu u nekoj kategoriji, kako bi se zadovoljili apetiti i održale izložbe. Slažem se da to nije dobro, jer treba nagraditi kvalitet a ne deliti nagrade. Međutim praksa je pokazala da na govedarskim izložbama gde su deljene nagrade po kvalitetu, pa jedan odgajivač zasluženo uzme šampionske pehare u više kategorija, tu sledeće godine nema izložbe. Inače ni ja nisam bio na izložbi nikad, uvek neke obaveze, al po priči i onome što sam video na fotografijama naša najbolja ovčarska izložba.
 
Svaka čast za rad, samo napred :ppozdrav: Malo kod opisa rase bih neke stvari iskorigovao, da ne ispadnemo romanovci :osmeh: Ovi podaci mogu da važe za najbolje zapate ali kad posmatramo celu populaciju onda treba staviti veći opseg ili prosečne vrednosti.Al to je totalno nebitno u odnosu na rad i trud koji je tu preko 20 godina i čiji je rezultat kvalitet koji imate.
 
Hristos se rodi, svima koji slave da donese mir i blagostanje, a ko gaji ovce i pune torove. Kod nas danas dva jagnjenja i tri jagnjeta i opet muski vode. Evo i neka slika mog stada, danas sam imao vremena za slikanje, kad mi se jagnjile ovce telefon mi je bio u dzepu pa sam iskoristio zgodu. Inace ovaj omladinac na slikama, najbelji, juce zalucen, nepuna 3 meseca, preko 45 kg, doduse moja procena. A navikavamo i mladje narastaje na posao i prenosim ljubav prema selu i zivotinjama.
9642cb8d39c72746d55ba9006511e6a2.jpg
6acb0540d826242a0ba6109baa4d8452.jpg
f4f3123f84e1b42f18d91e96904d7375.jpg
2e9fd49093564254274cc82204a339a4.jpg
d6cd7a64765f6bb64f5ee70a621411c1.jpg
1b69ef6939e48ebbd71228de6ed1ca5b.jpg
22154e794169d0d81d8b472f8baf8b0c.jpg
10d6ac85b51a2fa643b2e4c46e2da152.jpg
3045c936119945172435e989b393c877.jpg


Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Ko li napravi ovako ružno belo dugo jagnje:osmeh:. Sve čestitke, imaš prostora, i lepe ovčice, za merak i uživanje.
A neka i sinak zavoli ovo naše blago.
 
Nazad
Vrh