Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Jedno pitanje za iskusne odgaivače ovaca , jutros mi se ojagnjila jedna ovca ali nema ni malo mleka vime je veliko i lepo formirano ali bez kapi mleka jagnjetu sam već tri puta davao kravlje mleko dali je neko imao ovakav problem i šta se može uraditi,bili su veterinari dali dve inekcije ali još ništa
unapred se zahvaljujem
 
Garant ti nisu rekli sta su dali od inekcija?Flasice brze bolje smotali u torbu da ne vidis sta daju.
Pretpostavka je antibiotik i analgetik.Ako su dali oxytocin trebalo bi da pusti mleko_Oxytocin je za to da pusti mleko.
 
Jesi li joj merio temperaturu? sad samo da cekas ako su pogodili terapiju i spusti mleko.Ako je dobila upalu pre jagnjenja onda druga terapija.Antibiotik sirokog spektra.
Da li je se ranije jagnjila ili joj je prvina? ako se ranije jagnjila kako je zasusila,dal se nisu zapusili sisni kanali.Samo pretpostavljam sta moze biti,ako moze da se pomogne ovako preko neta.
 
kad smo imali istu tu situaciju mi smo vime namazali svinskom mašću i za par sati je mleko krenulo.da li je to pravilo ili izuzetak neznam
 
Jeste posle 2 dana vime još tvrdo ali ima mleka jagnje je spaslilo kravlje mleko sad ga odbija valjda ima dosta da sisa


hvala na trudu da pomognete:ppozdrav:
 
Stare slike,naleteh na njih u racunaru..
oHwki.jpg
[/URL][/IMG]
rEm8J.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poljoprivredna gazdinstva uplate 15000 din a firme 25000 i posle mauna,mislim da je to ta priča neki iz moje okoline su naseli
 
Sad isao da obidjem ovce i odma pred vratima nadjem mrvtvo jagnje i sad stvarno ne znam šta se desilo jer jutros normalno izgledalo i jelo... sad opet razmišljam da ga nije pogazila neka ovca... kad sam ga iznosio bilo je teško oko 15-17kg

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
nažalost dešava se , može biti infarkt ako se to desilo bez nekih predhodnih simptoma tipa da je bilo neveselo slabo jelo i slično
 
Evo sad jos jedno diše ali ne može ni noge a ni glavu da makne a prije sat jelo, skakalo... pomazite ako znate sta da radim sa ovim jagnjetom što je još zivo

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
to se upravo desilo i kod jednog mog bliznog jagnjeta (staro 3 dana ), ali ja znam sta je razlog.ukratko da objasnim to je od ovce koja je matora i kada se obliznila primetio sam da nema mleka a nažalost zamrznuti kolostrum sam već potrošio na trojke koje mi je druga ovca ojagnjila .to se dešava kada jagnje ne posisa kolostrum prosto mu padne imuni sistem i nema mu spasa . preventiva je izmusti ovce (koje ojagnje jedno jagnje )prvog dana kada se ojagnje i to zalediti i čuvati za situacije kakva je ova bila.verovatno će i ovo drugo uginuti.
ako je to jagnje starije onda je možda enterotoksemija u pitanju , svakako konsultuj veterinara za to postoji vakcina
 
Zvao sam veterinara kaže da su sada prestari za tu vakcinu, prima se odmah po jagnjenu a moze i kada budu imali 3 mjeseca... daj boze da ostane na ova 2 da ne ide još

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
2ryiz2x.jpg


fk039z.jpg


- - - - - - - - - -

Evo sad jos jedno diše ali ne može ni noge a ni glavu da makne a prije sat jelo, skakalo... pomazite ako znate sta da radim sa ovim jagnjetom što je još zivo

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
Izmeri mu temperaturu,i od toga zavisi dalji tok.Moze biti da je zahladnilo temperatura manja od normalne i da ga treba uneti u toplu prostoriju da se povrati.Visoka temperatura,antibiotik + analgetik.
Vrhunski veterinar mi je jednom prilikom u razgovoru rekao :ako ima veka ima i leka.Nije prijatno ali to je sastavni deo odgoja i rada sa zivotinjama.
 
Ima li nekog ko ima potrebe da menja virtemebrg ovna zbog krvi, da je umatičen. Šilježice pune godinu dana pa polako sleduje parenje, te bi menjao mog postojećeg umatičenog za kvalitetnog umatičenog. Nije problem i da doplatim. Moj ovan je od Voje Dobrokesa iz Kumana, velik tezine oko 140 i više kg. Jagnjad mu ima brz porast, prošogodišnje prvo jagnje za 90 dana imalo preko 50 kg, doduše jedinac.
 
Nazad
Vrh