Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Svaka čast Profo, lepo izgledaju. Rambo se baš dobro pokazao kod tebe.
Rajkane, nisam zapazio kod ona tvoja 4 jagnjeta od Ramba i tvojih ovaca. Ni na jednoj slici se ne vidi da imaju kreon. Imas li neku sliku od njih da vidim to malo bolje?
 
Hvala ljudi, ja sam vrlo zadovoljan. Nije to ništa dramtično, 90% naše populacije W je dobijeno pretapanjem, tako da atavizam i manji udeo gena rasa ume da ostavi nešto slično na eksterijeru. Ali ne treba biti formalista, sve je to u domenu formalizma. Inače palo je merenje, najbolje muško jagnje sa fotografije gde je samo, ima 40 kg a ojagnjenio je 29.12.2015. što znači da je imao prosečan dnevni prirast do sad od 340 grama, što je skroz korektno, ako se uzme u obzir da je blizanac. Brat mu ima 34 kg. Rambo je dao odličnu jagnjad, nisam nikad imao bolju jagnjad a imao sam eksterijerno kvalitetnijeg ovna. Biće nešto na prodaju od muških grla, ženska su većinom kaparisana, pa ako bude zainteresovanih biće u oglasima. Inače za kolege forumaše nije sporan dogovor.:ppozdrav:
 
29y5f6w.jpg

11udgzq.jpg

53k30g.jpg


- - - - - - - - - -

30u77kl.jpg

33m7bs1.jpg

m8dvo4.jpg


- - - - - - - - - -

2u7n6mv.jpg

5u06k6.jpg

ivvehs.jpg
 
kada vidim ovako besprekorno ciste ovce,kao sneg bele,nema dalje sta da se gleda ni prica.ovim slikama je objasnjeno sve sto treba o ovcama ,ovčarima i ovčarstvu.molim lepo hvala lepo.doje mi da svakoj pridjem zagrlim je i poljubim...
 
Iako je bila susa citavog leta ipak smo uspeli sa dosta jeftinom hranom da ih preko leta dobro ishranimo.
Sada im je ekstra, dobra trava i niske temperature, bice to dobro
 
Dobre ovce Bato, svaka čast. Kod mene krenula jagnjenja iz sinhronizacije iz maja, dosad ojagnjene tri 6 jagnjadi al samo 2 ženska. Nadam se da će ostatak popraviti odnos polova. :)
 
Nazad
Vrh