Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
ponosni otac sa cerkama
img20141122143630.jpg
 
Evo par slika da malo ozivimo temu posto vidim da se u zadnje vreme nije nesto puno desavalo. Pretpostavljam da se svi spremaju za zimu i predstojece jagnjenje.
2vbslud.jpg


- - - - - - - - - -

15g35aw.jpg


- - - - - - - - - -

b96cfa.jpg


- - - - - - - - - -

kbopxl.jpg


- - - - - - - - - -

Ovcica pred drugo jagnjenje
200bvyv.jpg


- - - - - - - - - -

bdozg6.jpg


- - - - - - - - - -

2r3ja6a.jpg


- - - - - - - - - -

Jagnjad oko 4,5-5 meseci
t83t4i.jpg
 
sto tuga druze, meni je drago kad vidim da u Srbiji ima sve vise dobrih stada, da se ljudi trude i da to daje rezultate. Mene uhvati tuga kad vidim da nesto propada zbog nekih neprilika ili ljudskog nerama.
 
tuga me hvata jer sam jos uvek kilometrima daleko od vaseg nivoa , a proslo je 15god kako se bavim ovcarstvom
 
Miljko svaka cast. Jel su skoro šišane?
Što bi rekao kolega slavis, ja bi plakao kada budem video danas moje, jer su juce došle sa pašnjaka. I nikad više neće tamo ići. Ajd što u omršale, to sam očekivao, ali čičak, malo šuge, baš sam razočaran. Znam da će već za 8 dana da se oporave, ali puna usta su bila obećanja.
 
Rajko tebe bi Nemci trebali da zaposle da ne trose novac na testiranje i odgoj od 1-2 godine da bi videli da li ce neki ovan biti dobar. Iskren da budem ja se ne bih usudio da kazem da ce neko jagnje biti dobro ili ne u tako mladom uzrastu ali mozda ti imas neke cake na osnovu kojih procenjujes.
 
Rajko tebe bi Nemci trebali da zaposle da ne trose novac na testiranje i odgoj od 1-2 godine da bi videli da li ce neki ovan biti dobar. Iskren da budem ja se ne bih usudio da kazem da ce neko jagnje biti dobro ili ne u tako mladom uzrastu ali mozda ti imas neke cake na osnovu kojih procenjujes.

Nisam bas za neku saradnju sa Nemcima po tom pitanju :osmeh:, Ja uopste nisam rekao da ce biti dobar ovan od njega a jos manje da ce biti dobro priplodno grlo, samo sam napomenuo da je on trenutno moj favorit sto je sigurno mnogo manja rec ili tvrdnja od prethodnog:ppozdrav:
 
Menjali smo se, ja dao mog ovna, uzeo ovog, bez doplata. Koliko kg ima ne znam, slicnih tezina su i ovaj i onaj, tipa oko 110kg, ali mislim da ovaj moze dostici 150 kg. Prethodni je bio na 130 kg maksimalno.
 
Nazad
Vrh