Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
rajko,posto me prozivas u vezi te ovce doci cu po jagnje kada bude imalo od 35-40kg:osmeh:
 
ma nacices joj vec ti neku manu,u to sam siguran ,perfekcionista si ti. kafu ne pijem, a prepecenica moze:ppozdrav:
 
Zajedno ovce i dviske. . .
11wcx0y.jpg
 
Pre 2 godine sam malo počeo da se bavim malo ovčarstvom, tj moji roditelji kada sam im dovazao jagnjad. Baš za vikend sam zalučio nekoliko jagnjadi i malo fotografisao, pa evo i neka sličica. Takođe voleo bih i vaše komentare, da uporedimo mišljenja.

Jaganjci stari između 2,5-3 meseca. Najveća ženka 42 kg sa 88 dana, jedinica.



Dviske i ovan, ovan star 14 meseci kao i deo dviski, ostatak prošlogodošnja ženska jagnjad ojagnjena u aprilu.





Ovo je "letnji obor", inače nije za pohvalu. Nedostaje još 6 ovaca i jedao deo jagnjadi koji još sisaju, oni su u dobrom objektu. :) Inače ovce i ovan su umatičeni.
 
Poslednja izmena:
Hvala kolege na mišljenju, drago mi je, jer vidim da ovde ima dosta dobrih odgajivača ove rase. U suštini u zadnjih 8-9 godina trudimo se da gajimo što bolje ono što imamo. U mom selu kažu:"Il' kuj il' gaće ne garavi." :ppozdrav: U principu svaki dan su na paši, sad ih sa jagnjadima ima 22, to je otprilike optimum, ne verujem da ćemo proširivati. Dobijaju ujutru seno i koncentrat, seno je livadsko, travno, koncentrat kukuruz, tritikale, stočno brašno, suncokretova sačma, premiks i za jagnjad i ovce ulaktacije uključujem sojin griz, al ne previše. Sledeći put ću pokušati da ih slikam na pašnjaku. Treba će mi mala vaša pomoć oko nabavke priplodnog ovna, u nekoj opciji i muškog jagnjeta. Ovan koji se kod mene nalazi je polubrat sa prošlogodišnjim jagnjadima, otac mu je sa farme Miljković, i prodao sam ga kolegi, samo je do kraja aprila kod mene dok ne uradim sinhronizaciju estrusa kod starijih ovaca. Da li neko od vas prodaje kvalitetnog priplodnog ovna, ili ima mušku jagnjad ? Ja imam trojicu omladinaca, samo je još jedan nerezervisan.
 
Da, naravno, to mi je i posao, selekcija je moje drugo ime. :) Šalim se naravno. Trudim se da priplodnjak bude što kompletniji i da popravlja grupu osobina koja je kod mojih ovaca nedovoljno ispoljena, i polako. Ovan kojeg trenutno posedujem je imao izuzetno izražene osobine prirasta, sirine jako dobro izražene, al malo mu je falilo formata, a moje ovce su baš dobrog formata, tako da sadašnja jagnjad bi trebala da budu jako dobra. Prelistaću temu, sigurno ima grla izuzetnog kvaliteta, al šta ako kolege neće da prodaju?! :osmeh:
 
Imaš u svojoj okolini, u Mačvi par odgajivaca koji imaju dobre, kvalitetne W ovce. Čolic u Bogatiću, kolega vet Srđan u Belotiću, Todić u Dublju i Boban u Lipolistu. Najveći izbor ti je kod Čolica. Ovo su odgajivači kod kojih sam ja bio i gledao ovce. Ima i Dragan u Dobriću, bivši član entuzijasta ali mislim da u njega ovce nisu umatičene. Ako te interesuju brojevi telefona javi da ti pošaljem u inbox.
 
Hvala bato 87, poznajem neke ljude što iz priče što lično. Bio sam na izložbi u Bogatiću, video sam grla. Svi su ih hvalili, pogotovu Čolića, možda sam očekivao previše, al nisam bio oduševljen. Imao je tri kolekcije ako se ne varam, jedan ovan je bio izvanredan ali je bio već u godinama, vidi se po eksterijeru, ostalo je bilo za nijansu lošije od onogo što sam video kod manjih i ne tako čuvenih odgajivača. Bio bih ti zahvalan da mi pošalješ broj od odgajivača u Lipolistu i Belotiću. Kod njih nisam bio. Mada iskreno vidim da na forumu ima odličnih grla, prevoz i deo Srbije nisu problem, samo da su grla kvalitetna.
 
Nazad
Vrh