Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
lepe slike,bato neka je sa srecom,vidi se da drzis kako treba i full cisto,kako i treba da bude,..o Dekijevim sampionima netreba ni ulaziti u diskusiju,mogu da kazem da moj ovnic kojeg sam uzeo od dekija,kada stanem pored njega izgledam kao ova devojcica,gde dodje ovom ovnu glava tu dodje i mom kad stane pored mene,sa tim da sam ja visok 186cm+cipele,djon jos 2,3cm...tako da Miladinovicu :) samo sto ja nebi smeo da stavim dete,ili ovako slabasnu zenu pored njega,ni u ludilu
 
Da mi nisi sada potvrdio da poreklo vinterberga potice iz nemacke ja nebi znao hvala. Ako vinterberg ne postoji kao rasa koja je to ovca o kojoj mi ovde govorimo.
 
Preturao sam po uspomenama evo malo mojih pokusaja sa W na Zlatiboru
ehj9sg.jpg
w9cg9u.jpg
posle prvog jagnjenja inace rano pripustene(sa 9 mes) i jedno od prvih jagnjadi
feht7a.jpg
 
Pa sad grla nisu bas neka al je priroda vrhunska,rano prolece-jeftino ovcarsto ispasa do mile volje,veliki broj vrsta trava-dosta lekovitih,mleko pijes zacepljenog nosa
 
Nista nepitaj sve placano papreno papiri sve ali na moju srecu bilo opravdano nisu me ljudi zeznuli bili posteni a prodate posto zasto neke sam jurio posle da vratim ali otisle dalje na moju zalost jedino je ovan otisao pod noz mimo moje volje potukao se sa drugim i izgubio mec imam i danas njegove cerke koje su melezi i to su mi trenutno najbolje ovce u stadu. Uvek kad gledam ove slike iznerviram se zato ih i negledam cesto.
Ove trojke male su od njega sve tri zenke sad su mi u cetvrtom jagnjenju dosad u svakom jagnjenju od njuh je bilo po 6 kom
 
Nije poreklom je od uvoznih roditelja inace je kupljen iz vrhunskog stada iz jednog sela kod Milanovca od Zike Paunovica. Iz trolki bio bio biran od 40 jagnjadi a taj izbor me tad kostao 250evrica a ubio ga jedan kepec iz bratske nam zemlje Rusije kojem sam ja posle toga presudio tako da sam sa konja spao na magarca.
 
Nazad
Vrh