Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Imam negde starije fotografije, ovde sam postavljao fotografije jagnjadi idviski. Sledeći vikend sam kući pa fotografišem, samo da uhvatim vremena. Imam 17 ženskih priplodnih grla, s tim što su 11 ovce a 6 dviske koje se još nisu jagnjile, 3 su sad sjagnjene a 3 su ta januarska i februarska jagnjad. Sva grla su uamtičena.
 
Imam jedan problem i nisam znao gde da pitam pa cu pitanje postaviti ovde jer se radi o ovnu W rase.Poceo je da se zalece i hoce da udari.deda i tata su se par puta jedva izvukli,na mene jos nije kretao.Lako bih mu presudio sad ili za Bozic ali moram da sacekam prolece da pari neke mlade siljegice.Da li bi bilo pametno da ga vezem i ne pustam sa ostalim ovcama napolje na pasu??
 
Imam jedan problem i nisam znao gde da pitam pa cu pitanje postaviti ovde jer se radi o ovnu W rase.Poceo je da se zalece i hoce da udari.deda i tata su se par puta jedva izvukli,na mene jos nije kretao.Lako bih mu presudio sad ili za Bozic ali moram da sacekam prolece da pari neke mlade siljegice.Da li bi bilo pametno da ga vezem i ne pustam sa ostalim ovcama napolje na pasu??
ja nisam vrsni coban ,ali sam slusao od starog cobana da se uzme plasticna flasa i na cepu probusis rupu ekserom i napunis vodom i kada se ovan priprema da grune poprskaj ga vodom po glavi i ocima i nezali vodu ,kada god ovan poleti da udari ti rasrali sa vodom .poz.
 
Ja mislim da je najbolje pozvati vatrogasce:haha:... Druže moj ako je ovan u zaletu ne bi ti preporučio zalivanje kap po kap,
nego ti njega danju veži a noću neka on radi posao. To sa flašom DA ali kada si blizu njega da ga poliješ, a na otvorenom
nema igranja!!!
 
Ja mislim da je najbolje pozvati vatrogasce:haha:... Druže moj ako je ovan u zaletu ne bi ti preporučio zalivanje kap po kap,
nego ti njega danju veži a noću neka on radi posao. To sa flašom DA ali kada si blizu njega da ga poliješ, a na otvorenom
nema igranja!!!

Slazem se sa kolegom. To flasa, voda, to je jedno veliko nista. Probao sam, ne vredi. Cak sam probao i kantu punu vode da pljusnem nista, on kada se zaleti samo gledaj kako da izbegnes udarac. Ja sam imao ovna gde elektrosoker nije pomagao. Preko dana boks ili vezanje, preko noci sa ovcama i to je to.
 
Slazem se sa kolegom. To flasa, voda, to je jedno veliko nista. Probao sam, ne vredi. Cak sam probao i kantu punu vode da pljusnem nista, on kada se zaleti samo gledaj kako da izbegnes udarac. Ja sam imao ovna gde elektrosoker nije pomagao. Preko dana boks ili vezanje, preko noci sa ovcama i to je to.

doduse moje nisu na ispasi ,ali kada primetim da se namesta da udari ja sam odmah na pocetku polivo vodom i palilo je .verovatno da je ovan mnogo slobodniji na ispasi.smatram da je sam pocetak namestanja ovna na udarac bitan da se odreaguje sa vodom ,a posle je kasno.poz.
 
ako bude u boksu preko dana, onda mora ostati sa njim neka ovca ili jagnje da ne bude sam, jer ce u protivnom blejati do besvesti i nece nista jesti. ja ovnove koji udaraju sapinjem tako da idu na pasu sa ovcama pa uvece kanap razvezem tako da moze da pari ovce
 
Slazem se sa kolegom. To flasa, voda, to je jedno veliko nista. Probao sam, ne vredi. Cak sam probao i kantu punu vode da pljusnem nista, on kada se zaleti samo gledaj kako da izbegnes udarac. Ja sam imao ovna gde elektrosoker nije pomagao. Preko dana boks ili vezanje, preko noci sa ovcama i to je to.
elektrosoker je prava stvar.secam se kolege koji je imao ovna kupljen u okolini g.milanovca od poznatog odgajivaca 146kg,napadao je sve redom ili skoro sve da ubije,sve dok gazda nije nabavio elektrosoker.necete verovati sa njim ga je dresirao kao zivotinju u cirkusu,a onda je morao da vrati elektrosoker coveku iz klanice koji mu ga je pozajmio,ali je odmah napravio imitaciju od plastike i jos nekih delova.necete verovati kako se ovan plasio toga i ne samo to nego je ne nekako tuzan nacin obarao glavu prema zemlji i legao na zemlju,kakav je to strah da ne poverujete.toliko da mi ga bas bilo zao,kao da sam mu video tugu u ocima,potpuno ga je slomio sa tom napravom,slomio mu ponos i hrabrost za samo desetak dana,tako da jedna takva grdosija vise nije bila to sto jeste.znam da se necete sloziti samnom ali mnogo mi se svidjao vise pre toga...
 
Moj soker nije toliko jak, dovoljno da upasi ali ne i da izazove takav efekat kao sto ti opisujes kod tvog kolege. Nekada mi cak i nije pomagao, pogotovu kada su baterije pri kraju pa bas oslabi. Sa tvojom zadnjom recenicom, verovao ili ne, se slazem. I ja volim da ovan bude ovan, da ima karakter, snagu, muskost. Nazalost sa takvim ovnovima na pasi je tesko upravljati pogotovu kada se radi o ovnovima od 100+ kg...
 
Moj soker nije toliko jak, dovoljno da upasi ali ne i da izazove takav efekat kao sto ti opisujes kod tvog kolege. Nekada mi cak i nije pomagao, pogotovu kada su baterije pri kraju pa bas oslabi. Sa tvojom zadnjom recenicom, verovao ili ne, se slazem. I ja volim da ovan bude ovan, da ima karakter, snagu, muskost. Nazalost sa takvim ovnovima na pasi je tesko upravljati pogotovu kada se radi o ovnovima od 100+ kg...
Bato , hteo si da kažeš 150+kg...
Pa valjda držiš pravu rasu !
 
Meni su se kao naj efikasnije sredstvo pokazale noge i ruke, ima sam sad jednoga ovna koji je htjeo udariti, par puta ga izbubao momacki i vise nije kretao na mene, mora se znati ko je gazda, a na to sve kao preventivu zbog ostalih ukucana otisao za kurbana :osmeh:
 
Sa dugim repom su muska jagnjad. Dosta ljudi kada kupuje musku jagnjad hoce sa repom jer je kasnije lakse ovna sa repom prodati za Bajram nego ovna bez repa.
 
Nazad
Vrh