Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Nisam mogao da mu odolim:osmeh:


aoatdj.jpg



jztoiv.jpg



2yys8xj.jpg
 
Ovan star 24 mjeseca, blizanac. Celo leto proveo na pasi bez dohrane i u trenutku slikanja je bio u parenju. Eksterijerno nije neka lepota ali je uzet sa drugim ciljem (otac i majka su mu izuzetno duge zivotinje). Od Colica.



Dva perspektivna mlada ovna.
Star 20 meseci, blizanac. Ojagnjen kod mene a nalazi se kod rodjaka.Celo leto proveo na pasi bez dohrane. U svakom slucaju na dohvat mi je ruke kada mi zatreba da ga pustim u ovce.



U momentu slikanja star 12 meseci. Sada ima oko 14 meseci i u ovcama je vec nekih mesec dana. Naravno od Colica.

 
Jeste, vrlo, vrlo perspektivno grlo jake genetike. Majka mu je cerka COlicevog sampion NS sajma a otac isto ovan kog sam uzeo od Colica, sin od Mice, poznat vam je. Majka redovno daje dvojke. Velike nade polazem u njega. Jos sada bih ga pustio u par ovaca ali nisam imao smestaj da napravim grupu za njega. Ima duzinu, visinu, pa i sirinu, mada bi mogao biti malo siri u grudima.
Treci isto jake genetike majka cerka od Spiljinog 1010 ovna. Otac Colicev ovan koji je prosle godine bio u konkurenciji za sampiona NS Sajma. Gradjom nece biti veliko grlo ali nadam se dobrim jagnjadima.
 
Iskreno i meni se najvise dopada ona srednji jer ima najbolji tip. Druga dva su ok i mozda ce dati dobro potomstvo ali mi oni lice na zivotinje koje su nemci gajili pre 15ak godina. U svakom slucaju kontinuirani rad je sve vreme prisutan pa rezultati nece izostati
Pozdrav kolega
 
Nazalost jedan takav ovan je uginuo pre par dana. Trebao je drugar da ga uzme pa bih i ja izvukao dve, tri ture jagnjadi od njega. Veci imam par njegovih cerki sa kojima sam prezadovoljan i bas kada je trebao da se vrati strefi ga najverovatnije infarkt.

 
kolega zasavice dobrodosao , ajde malo pustite slike vaseg stada da se upotpuni dozivljaj nakon rajkovog povratka
 
Eto Rajko vidis da i posle kise moze da grane Sunce. To mi se svidja da vidim.
A ova nova cobanica nadam se nece pokvariti imidz rase :osmeh:
 
Rajko, meni nesto ovdje nije jasno!:sta: Mogao bi ti neke stvari i da nam objasnis, barem nama koji i nismo bas stalnu uz forum!::svaka cast::
 
po meni trebali ste da na tempirate da se jagnje pocetkom septembra, jer onda jagnjad mogu do nove godine da postignu 30kg samo na pasi sa ovcama bez dohranjivanja koncentratom , ali i ovako bice to uz minimalan trosak.srecno i da budu dvojke i kod ostalih (da opravdate titulu prof.dr ):osmeh:
 
Slažem se sa Vama, to bi bilo idealno, međutim drugi problem je bio tu a to je da su te ovce izjagnjene u januaru i februaru. Te ojagnjene u januaru su bile zalučene 15 dana pred sinhronizaciju a februarske 2 su bile zalučene tačno 3 dana pred postavljanje sunđera. Bio sam prodao drugu ovna a i njemu se žurilo a drugog nisam bio našao, pa sam uradio sinhronizaciju da iskoristim ovna dok je tu. I tako uradim i kod te dve nezasušene ovce, kod kojih su znatno manje šanse da se javi estrus i ovulacija zbog negativnog dejstva prolaktina koji se još lučio, kolega mi je savetovao da ne bacam pare na njih. Međutim ja sam probao, kod obe se javio estrus a jedna je ostala sjagnjena, nju čekam da vidim rezultate. Hvala, videćemo, i ova jagnjad će biti verovatno na prodaju tamo sredinom decembra.
 
Profesore, imaš li koju sliku stada, kakvo ti je brojno stanje , jesu li ti umatičene ?
Odličan rezultat, to što su dale dvojke, s obzirom da nisu stigle ni da se "odmore" malo .
 
Nazad
Vrh