Šećerna repa 2018

Moguce Bojane vrlo moguce!

Bio je zastitar,konstatovao da se prosirilo.

Sutra delujemo sa duetom 0,8 po ha + da li bravo ili tako nesto + okvasivac.
Šta će ti okvašivač? Okvašivač ide uglavnom sa praškastim formulacijama. Takođe imaj u vidu da je bravo izuzetno lepljiv.
Večeras krenuo u novi tretman. 0,7kg funomila plus 2kg mankosava po ha i okvašivač magis. Sutra nastavak.
Plan je i sutra na poslu da prskamo repu. Tamo planiram i dodatak za pepelnicu.
 
Ja cim se prosusi prskam negledam i necekam nikog

Lepo sam ti bio napisao

- - - - - - - - - -

Druze to je to, 15 dana u ovakvim uslovima sunce-kisa je sasvim zadovoljavajuce.
Da ne mislis da su moje reci, nego ozbiljnih proizvodjaca i kazu da je i ovo super sto su izvukli, a ima i repe pa im nije ni zao. :osmeh:

Nemoze da napreduje zato sto su nocne temperature niske.Nije prvi tretman uradjen na vreme.Napisao sam Dobrincanu kada je uradjeno preko 2000ha u mom okruženju.
 
Ili ne seje prinosne sorte. Odgovrono tvrdim da KWS Eduarda i Teranova ne mogu bez izuzetne nege. Cim jednu kockicu promasis razboli se. Ja sam danas zavrsio treci tretman. Rias + Bravo. Bravo sam isao na 1.5 jer se ocekuje kisa u sledecih 7 dana, pa da imam maksimalnu zastitu.
 
Radim po preporuci isto stavljam magis.

Nikola moguce da sam zakasnio,ali sam na predavanjima slusao da se ne prska preventivno vec kad se uoce prve tufnice.
 
20axldf.jpg
1608l8w.jpg
Urađen prvi tretman.....
 
Ta gospodja je kod mene bila samo na 1ha pre 2 godine i posle toga nisam je sejao. Ostavio sam Teranovu i 2 Strube sorte. Strube je stabilan, dobro nice, solidno otporan prema cerkospori.
 
Nazad
Vrh