Šećerna repa 2018

danas radio zastitu .Balear plus difure plus.Traktor se belio od spora.
Koji ti je ovaj drugi preparat, nikad čuo. Ima neki difure pro, jel to isto. Ako jeste neće ti odraditi pepelnicu. Inače kada imaš pepelnice, nemaš previše problema sa cerkosporom.

- - - - - - - - - -

Da dopunim. Bar meni nisu sređivali pepelnicu triazoli na poslu prethodnih godina, a uvek sam išao rias plus bravo u prvom tretmanu.
 
Evo da vidite simptome pepelnice kod nas. Katastrofa koliki napad.
KJ4h30j.jpg

Jedan jako osetljiv genotip.
VkBYhm1.jpg

Skida se rukom za sada, ali bez pravog fungicida mislim da joj nema spasa.
oggcQc8.jpg
 
Propikonazolom prskamo u Riasu ga ima. Treba izbaciti osetljive sorte i sejati nijansu manje prinosne a mnogo manje problematicne sorte. Zato ja sejem Fred.
 
Ja cu drugu posle kise za vikend. Kako je krenulo ice na 6 zastita a secer 54din u maloprodaji:riba:
 
Uradio danas prvu na poslu. Rias plus bravo, na delu gde nema pepelnice. Tamo gde ima pepelnice systhane plus bravo. Merkantil ću tretirati posle kiše.
 
Ja ne sejem repu,al je pratim,i na polju i ovde na forumu..ono sto vidim da je sad veca neg sto je bila lane na jesen.. kako na repu uticu dalje vremenske prilike? Ako slucajno kise zamanjka,sta bi se s njom desavalo?
 
I ja sam juce uradio prvi tretman. Rias + bravo + magis. Ljudi moji,sto sam se napatio prilikom prskanja da potrefim red gde treba da udjem sa prskalicom pa ono je bilo katastroficno,a jos uzocin vece pre tog bio pijan,auuu muke moje. Na jednoj strani nemam puta,tu je podsejano 32 brazde repe,mislim da sam oko 2 tone tockovima traktora povadio,dusa me bolela. I jos nesto jel normalno da repino lisce bude skoro do fegrusonovih prednjih zmigavaca?
 
I ja sam juce uradio prvi tretman. Rias + bravo + magis. Ljudi moji,sto sam se napatio prilikom prskanja da potrefim red gde treba da udjem sa prskalicom pa ono je bilo katastroficno,a jos uzocin vece pre tog bio pijan,auuu muke moje. Na jednoj strani nemam puta,tu je podsejano 32 brazde repe,mislim da sam oko 2 tone tockovima traktora povadio,dusa me bolela. I jos nesto jel normalno da repino lisce bude skoro do fegrusonovih prednjih zmigavaca?
Kod tebe ko u prici deda za repu baba za dedu... kad je tako bujna znaci da si ti to podjubrio onako domacinski a i vreme joj ide na ruku:ppozdrav:
 
Večeras uradio prvi tretman. Koristio sam samo rias 0,4l po ha. Drugi tretman posle ove kiše, najverovatnije samo bravo.
 
Hteo sam i ja da delim, ali me mrzilo da se vozam 2x ako repa kao usev ne moze da zaradi obaska 2-3l dakofloa onda u majcinu sa proizvodnjom.
 
Nazad
Vrh