Šećerna repa 2018

Sve su nas tako koknuli. Nikakve veze nema sorta, datum setve i slicno. Postavljam sam sebi pitanje kome se ja trudim cele godine kada na kraju svi ispadamo isti.

Da ispricam i za soju situaciji gde sa popizdeo. Ja idem preko leta i cupam ovratine, medju ne dam da se osemeni nijedna trava. Platim nedelju dana zene da idu od njive do njive u soji i repi da rade. Soju donesem primese ispod 1%, dodje xy lice i donese sa 7% semena ambrozije i sirka. Posto je dobar sa vlasnikom silosa njemu se pise Srbs uredno, a ja se trudim da uradim do mene sto je najbolje. Tako i u repi, znas covu na analizama ili si velik proizvodjac tvoja roba mora biti 15+ dig, a on malih krljaj i skidaj.
 
Meni su skidali od neto tezine od 25-29-33% sve zavisi sa skim sam uradio ugovor. Najboje sam prosao gde sam potpisao ugovor jod do 5 decembra prosle godine tamo najveca digestija i najmanja primesa i najvise para SVE OBRNUTO. Nazalos na taj ugovor sam predao najmanje repe....
 
Nisam mogao da izdrzim a da vam ne pokazem sta je otimacina.Izvolte
5148b5241fdaba631f3713e51885c1bf.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
I sta kazete drugari

- - - - - - - - - -

Samo da napomenem da je sve islo preko prrcistaca,i ds repa nije izgubila list.Trule je bilo ali minimalno.
Neka seje neko drugi ja ne.Uvek su krali ali po nekad kraduckali pa ajde prolazilo sad....nanveliko
 
Poslednja izmena:
Napravio ugovor za 3kj za dogodine. Ima nas tri kooperanta imacemo 25kj svi zajedno. Ove godine u istoj zadruzi 420kj.
 
Bojane al si skroman...jer vredi zaje...vati se sa tri jutara....ili mislis da ces sve dobiti nazad sto su dosad od tebe pokrali!?
 
Zao mi da bacim Betanal, seme, Lontrel. Imam 95% repromaterijala vec za ta 3 jutra, tako da koliko god da rodi to je moje. Trosak mi je nafta i Holmer. Pokusao sam prodati niko nece, dajem u pola cene jednostavno ljudi nece sejati...
 
Ako ti je za utehu, meni još uvek stoji hemija za nekih 2 jutra od pre desetak godina, i nemam nameru da sejem repu.
 
A ja pomislio da ta hemija kao hleb, ako ne pojedes danas sutra vec moras bacati...
Pa brale imam i ja hemiju ali zbog toga, nepada mi na pamet da sejem iduce godine.

Danas cuo od prijatelja, da firma kojom on saradjiva, imao ove godine nekih 350 hektara repe, od tih silnih gazdurina svega 10 malih paorcica ce da dobije nesto para za repu ...ostali SVI u debelom minusu!!!!

Alo Bojceticu......razmisli DVA put, pa tek onda baci vestak pod brazde. :ppozdrav:
 
Seme to kosta 50k din. Njega ne mogu ostaviti jer nece nici ako sada u prolece ne posejem. Hemija znam da moze koliko hoces da stoji...
 
Jel uopšte Grci prave ugovore,hoće li uopšte raditi dogodine . Srbija bez Kosova a sa AV ima dvogodišnju zalihu šećera:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh