Šećerna repa 2018

Gledam repe i muka mi je. Ima nekih koje mi izgledaju kao da ce skroz sve da istrule. ako ih ne odnesu sa njive za 10-15dana, nece ih ni biti. Losa godina za repu u mom kraju defenitivno.
 
Krupna jeste,najcesce je ona sargarepasta trula,a neka osrednje velicine mekana.

- - - - - - - - - -

Danas zavrsili,sa 4,5 ha 11 punih kamiona,nije moglo da stane u ovaj poslenji pola bagerske kasike to smo doneli kuci krave ce se obradovati. Koliko sam imao u brutu jos uvek ne znam niti koliko su odbici a ni digestija. Znam samo da mi je do sada proslo 8 kamiona,jos i ova tri i prosoa sam bez vracanja.







 
Dobrinčan;1400610. Gotovo je postao sam dijabeticar! Sutra cu videti da li na insulin ili bensedin pre nego sto pocnemo. [URL="https://postimg.cc/v4rKkpdW" je napisao(la):
20180918_125437.jpg
[/URL]
Ja mu zavidim (kao bivši reparoš)na ničim izazvanom opotimizmu u vezi sejanja repe(prvi put seje koliko sam pratio)
Citiram sebe sa strane 14:ppozdrav:
 
Mi kući završili sa repom za ovu godinu. Sutra čekam rezultate. Nisu ohrabrujući, ali s obzirom da je bilo trule, zadovoljni smo. Drugo je pitanje, zašto nije realizovan potencijal koji je postojao ove godine. Ljudi moraju da shvate da su naše područje i klima specifični, pogotovo u ovakvoj godini. Usevi u zapadnoj evropi u junu mesecu, su bili duplo slabiji od naših. Kampanja je morala početi bar dve nedelje ranije. Idemo dalje. Sejem repu i dogodine. Pojačavam površine za skoro 10%, sa 9 na 9,7 jutara.

- - - - - - - - - -

Pi483qG.jpg
 
Prosek digestije 15,49, nečistoća 27%, od toga 10% trula. Naplativo ostalo 53 tone po ha. Nije loše s obzirom na završetak godine, ali očekivanja su bila daleko veća.
 
Na 53t/ha plative nema te nigde. 35e x 53=1855e, a troskovi proizvodnje 1500e i zakup 500e/ha. Cist minus.
 
Na insulinu. :osmeh: Nikako da odem do zadruge da vidim tezinu odbitke i digestiju. Zlatko je obecao da ce mi slikati listing pa poslati preko vibera,ali je izgleda zaboravio. Tek cu da se najedim kad vidim one procente,odmah 3 sede dlake cu imati vise na glavi. :haha:
 
Oće li i kod tebe biti da si tri puta sejao repu,prvi put,zadnji put i nikad više :sjasi:
Nisam pesimista po prirodi ,ali ove godine ni sa 100t ha nebi bilo ništa od repe zbog opšte situacije sa šećerom i našim šećeranama.To je bilo jasno odma po ukidanju kvota.
Bojčetiću ko će kome i kada platiti rtepu po 35E :ppozdrav:
 
Ne nikako! Sledece godine dupliram povrsinu. Nije mi zbog profita,cisto druzenja radi sa Kosuticem i Milicevicem. :osmeh:
 
Ovde ima digestije i bogami 9 procenata!!!!!!!!!!!! Taj ce da prica na televiziji u Brazdama.

Ostali srednjo zalosni digestije 12.9-14.8 prosek 14%, ali sa primesom ima frke 17-29% nebitno ko sta i kako tovari ( direkt na kamion, maus ili telehender)

Ne znam kako je Dobrincanin racunao ali Bojcetic je blize istine ..jer ja sam racunao 2016 po jutru me kostao repa nekih 125.000 din, sa tadasnjim prinosom od 4.7 vagona po jutru ostala zarada, ali ove godine sa 3.3-3.6 vagona , mozda 100 evra MOZDA!!!!!
 
Nisam jos nista racunao jer ne znam koliko sam zaduzen u zadruzi. Povrsina je bila 4,5 ha od toga ako sam ih dobro razumeo nesto malo preko 25 vagona plative.
 
Nazad
Vrh