Šećerna repa 2018

Kakva cerkospora lepsa od tvoje na slikama .
Milsim da je bilo previse azota ...kazu natrijum je visok bio .ima stricnjaka pa neka objasne to oko natrijuma.
 
Trenutna sitacija kod mene,radjena samo 3 tretmana...Procenti mekane repe se postepeno povecavaju...





 
Kakva cerkospora lepsa od tvoje na slikama .
Milsim da je bilo previse azota ...kazu natrijum je visok bio .ima stricnjaka pa neka objasne to oko natrijuma.
Zalivao si repu na početku sezone, ako me sećanje ne vara. Kaži mi kakav je kvalitet vode? Radili smo analize prosle ili pretprosle godine PIK Bečeju, i imali su repe koje zalivaju sa vodom slabijeg kvaliteta, tamo je bio mnogo viši natrijum.
 
Doktore zalio sam jednom sa kolicinom od 7 l da popustim pokoricu.Ako je to uticalo na losu degestiju ....inace jedan deo atara repe pukle skroz.ppceli i da vracaju kamione na prebiranje tesko sranje.oprostite na ....
 
Kada ne treba robe onda se vracaju kamioni itd, a kada treba onda sve moze. Prosle godine znam za slucajeve gde je 20% bilo trulo i proslo je jer je secer bio 90din pa daj samo robe, a sada sve smeta.

@patorla
Ili ti je zemljiste u dalekom disbalansu ili secerani jednostavno ne treba sirovina i sracunali su koliko mogu platiti kilu sirovog secera i napakuju rezultate na to.
 
Student nije zapalio žito!! Jel analizu digestije vršila ona nezavisna labaratorija koja je u vlasništvu proizvođača (u Francuskoj):sta:
Kako si se setio natrijuma a nisi notornih lopuža i ...:ppozdrav:
 
Steco dobro i kazes skupilo se tubsvega i svacega inlose god i cene i balansa i disbalansa ....
Sve u svemu ja niti sam redovan proizvodjac repe sejem je ponekad kad moram.Da sam znao da ce ovako biti mogao sam ladno da odmorim parcelu....
 
Bice zanimljiva ova godina za arendama naduvanim na 300e/kj i sa cenom soje od 35din i plativih 2.5v/kj repe.
 
Aco djubrenje je bilo sledece.pod brwzdu 200 kg 16 ,u prolece jos 200 16 tice, plus prihrana oko 120 kg ana sve to po kj.
Predusev karfiol.
 
Pa ja ti i kažem,baš zato.:haha:

Šalim se Slobo,vidim da si čestit i dobar paor ali ovi mangupi iz fabrika uvek nađu izgovor na onoj drugoj strani.Prvo te pita šta si uradio i onda kaže da si trebao ono drugo.I tako uvek.
To ti je slično i kod doktora.Kad si u čekaonici i velika gužva pita da li imaš nekih tegoba i onda sav ljutit što praviš gužvu ovim bolesnim.A kad đavo uzme maha,onda te pita što nisi došao ranije,šta si čekao.
 
Analize od juče mitrovica 16 uzoraka prosek 14,16, vrbas 14,89. Slični rezultati i mojih ogleda na rimskim šančevima. Istina ima dosta variranja. Sutra ću znati kompletne rezultate po rokovima setve. Na oko mi izgleda najbolje treći rok setve, skoro nijedne trule repe, dok u prva dva roka je bilo oko 5% trule u proseku. Negde više negde manje, zavisno i od sorte.
Suma temperatura 5. april kraj avgusta 3.167 stepeni. Toliko smo imali prošle godine od 15. aprila do 7. novembra.
 
Nazad
Vrh