Šećerna repa 2018

Moj plan je da uradimo zaštitu posle ovog zahladjenja. S druge strane imam dosta pepelnice na poslu, tako da tu moram da koristim neke druge preparate najverovatnije, povrtarske.
 
@zcurcic
Za pepelnicu Luna Experience. Ja sam juce i prekljuce prskao, ostalo mi jos 2 prskalice za posle zahladjenja. Nadje se tackica na Teranovi, na Strube sortama nema tackica. Za sada najbolji Strube Fred.
 
Videću šta imamo u magacinu. Ta luna mora da je papreno skupa. Prihvatljiviji mi je karathane gold. Hvala na savetu.
 
Nisam prskao nisam ni obilazio,radila se psenica,kisica je pala veceras ne znam kad cu moci u njivu posto je poprilicno dekavo.
 
Evo vesti sa sajta pisvojvodina.com vezano za šećernu repu, u pitanju je rejon Rume. Na linku je kompletan izveštaj, a slični su i iz Kikinde i Bačke Topole

Zaštita šećerne repe

Na terenu RC Ruma usevi šećerne repe se nalaze u fazi potpunog zatvaranja redova i razvića korena (39-40 BBCH).

Pregledom useva registruje se povećanje broja biljaka sa pegama od prouzrokovača pegavosti lišća šećerne repe (Cercospora beticola)
, kao posledica povoljnih uslova za infekcije i širenje ovog patogena u proteklom periodu.

U zavisnosti odrokova setve,osetljivosti sortimenta i pogodnosti uslova na datom lokalitetu, procenat napadnutih biljaka je veoma različit. Na osmatranim parcelama se kreće od 15 do 45%. S obzirom na izuzetno povoljne uslove u proteklom periodu, nivo prisutnih simptoma se podiže značajnom brzinom, te se u narednim danima očekuje dostizanje epidemijskog praga na većini parcela.

... LINK
 
Moraces da pitas nekog geneticara za genetski kod pepelnice. Pa, sigurno ne moze biti bezazleno, mora se raditi prskanje. Sto se tice iskustva, za sve postoji prvi put.

Nadam se da sam ti pomogao, pozzzzz!:cao:
 
pepelnice kod.mene jako puno.Nemmam iskustva jel to zajebano.:sta:
Po mom mišljenju jeste. Mi svake godine na šančevima imamo problema sa pepelnicom. Sredstva za cerkosporu ne pomažu, znam iz iskustva. Imali smo diskusiju ja i Bojčetić par postova gore, pa proveri cene preparata. Mi ćemo definitivno tretirati planski protiv pepelnice iduće nedelje.
 
Ja nisam imao toliki napad nikad da to nesto bude alarmantno. Danas su zene plevile ovratine i medje i nisu primetile da im ostaje na pantalonama. Krstic me uplasio pa cu sutra i ja proci da proverim. Ako je napad pepelnice takav onda Luna, Falcon itd
 
Poštovanje,
kada je pepelnica u pitanju slobodno uz fungicid dodajte i Thiovit Jet, preparat na bazi sumpora koji je vrlo efikasan u suzbijanju i prevenciji pepelnice.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh