Šećerna repa 2018

Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
10.092
Lokacija
Indjija & Golubinci
Doslo vreme za oranje, a kako neki ljudi kažu"sada se seje repa".Ima li neko informacija o uslovima za 2018 godinu?
 
Ma neee i na normalnim cenama arende...Puno njih ima 1,7 i 1,9 vagona po kj. i puno ima truleks repe pa preskaču te oaze kod vađenja...:ppozdrav:
 
Ajd da se upisem i ja ovde. Parcela od 7,5 k.j bilo kuruziste ceka da se baci NPK 10.26.26 220 kg po k.j i treba da razbacim stajnjak pa da pocnem sa oranjem.
 
Ja planiram samo jednu parcelu repe za sled. godinu. Plan je da se izlazi iz te price. Mnogo posla - slabi efekti. Od djubriva Yara 7 12 25, pod brazdu 220 kg po kj, a na prolece, pred setvu jos 16 16 16 po 250kg po kj
 
Da, sa 35, na 13 u ovoj godini, a sledece 5 kj, stvarno to mislim. Nego me j..e plodored I sto nemam sta drugo da sejem.
 
20170929_120153.jpg

Proizvodnja krece::novac::
 
Kazu da ce cena sledece godine biti 0,36 evra + pdv. Kod nas u selu se ocekuje rekordno ugovaranje u hektarima.
 
Ja smanjujem jer je jako puno posla i sto imam problema sa misevima, hrckovima, vilinom kosicom, sovicama, pipom. Intenzivno se seje kod nas i imamo sve moguce gamadi. Plodored sa dijabrotikom u znacajnoj meri koja je eksplodirala ove godine i napravila stete u monokulturi je cinjenica jos jedna. Zbog toga hteo ne hteo moram posejati deo repe, da sejem pola soje pola kukuruza, bojim se soje i suse kada joj treba kisa.

Sortiment ce biti Fred kao No1, potom Teranova, Leopolda i Eduarda.

p.s. Takodje je problem sa abutilonom i safarijem. Abutilona imam na svim njivama jako puno semena upravo zbog setve ucestalo repe.
 
Nazad
Vrh