Šećerna repa 2018

Ja sam trebao sutra 3 put,ali se danas popodne izrucilo 50l kise,sad cekam par dana da prosusi.
 
Mi tek 2. radimo ... u neke parcele mi je vec do sad prskalica ulazila i vise od 10 puta, inace pojavio se i repin moljac. Kraljica je ove godine mnooogo zahtevna.
 
Pre neki dan prskao 3 put sugura0.4po ha i balear 1.5po ha.Juce pala kisa...Nekako mislim da je mala doza trebao sam vise...Pegica ima ali samo da je sacuvamo da bas n bude.....
 
Odradili prve analize danas. Prezadovoljan sam sa mojom repom kući. Digestije 16.25 16.65 i 17.30 prosečna težina 45 korenova repe nešto preko 800 grama. Da javno pohvalim strube kompaniju, sorta tesla je u pitanju.
Na poslu uradili 40 analiza, prosek Ns sorta 13.75 tibor 15.23, euarda 14.33, kilaža oko 650 grama za sve prosek.
 
Nadoknadi kada je secer 100din, a kada je 49.99din/kg u DIS-u sta onda:riba:

Nisam video ovogodišji ugovr(ako ga uopše neko ima)Jel se spominje cena šećera u vezi cene repe?Prošle je bila neka napomena.
Još nije raspisan ni tender za prevoz,a prošle godine je krajni rok bio 25.07,što sigurno nije dobar znak uopšte :sta:
 
Kod nas, u velikom delu atara repe ne izgledaju bas obecavajuce, splasnule su drasticno u zadnjih 10ak dana.
Ocekujem da ce u narednih 10-15 dana poceti da se vade
 
Radimo jos na pripremama. Ceka se zeleno svetlo.
cd54d6c6e495216681a896815ef90c67.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Večeras šesti put oprskao repu kući. Rias 0,4 litre po ha. Za vikend poslednji tretman sa mankozebom 2 kg po ha. Planirano vadjenje čim krene kampanja. Repa je solidna, pogotovo što je komšijska par stotina metara pored katastrofa. Kod njih na par sorata nema zelenog lista, sve braon. Napraviću jednu analizu svega uradjenog ove godine, jer mogu da napišem da sam skupio dosta iskustva u borbi sa cerkosporom ove godine. Bio sam zadužen direktno za 25 ha i imao sam raznih varijanti prskanja i situacija, tako da ima šta da se analizira.
 
Večeras šesti put oprskao repu kući. Rias 0,4 litre po ha. Za vikend poslednji tretman sa mankozebom 2 kg po ha. Planirano vadjenje čim krene kampanja. Repa je solidna, pogotovo što je komšijska par stotina metara pored katastrofa. Kod njih na par sorata nema zelenog lista, sve braon. Napraviću jednu analizu svega uradjenog ove godine, jer mogu da napišem da sam skupio dosta iskustva u borbi sa cerkosporom ove godine. Bio sam zadužen direktno za 25 ha i imao sam raznih varijanti prskanja i situacija, tako da ima šta da se analizira.
Danas sammalo prolazio kroz tvoj kraj,repe su solidne.Sofer mi na godisnjem pa ja vozim kamion.Najaci napad sam video izmedju Sivca i Kljajiceva na imanju alrafaved,zene rucno čupaju korov a repa je umrla od bolesti
 
Večeras šesti put oprskao repu kući. Rias 0,4 litre po ha. Za vikend poslednji tretman sa mankozebom 2 kg po ha. Planirano vadjenje čim krene kampanja. Repa je solidna, pogotovo što je komšijska par stotina metara pored katastrofa. Kod njih na par sorata nema zelenog lista, sve braon. Napraviću jednu analizu svega uradjenog ove godine, jer mogu da napišem da sam skupio dosta iskustva u borbi sa cerkosporom ove godine. Bio sam zadužen direktno za 25 ha i imao sam raznih varijanti prskanja i situacija, tako da ima šta da se analizira.
Doktore da ne fali koja nula ? :osmeh:
 
Nazad
Vrh