Šećerna repa 2018

Zemljiste u dalekom dizbalansu...bojceticu sta cu jos da cujem....jos kad sam cuo da mi jejedan rekao da sam puno zaorao zelene mase od karfiola ...doslo mi da ne kazsm sta.mnogo bre pisemo glusposti.
 
Pricali smo preko fb kada nema kise onda je sve uzalud. Inace predjubeno zemljsite azotom u svakoj kulturi skida deo prinosa (mozda jedino u kukuruzu ne skida rod ali dize vlagu).
 
Voleo bi da mi neko kaze sta to znaci predjubreno azotoom u brojevima ?Gledano fizicki na bacenu koicinu cistog azota kao i na krajnju analizu ?
 
Sto se vodi polemika oko djubreta i drugih stvari kad ti secerana kroji kapu.Uradi sve isto sl god pa ce biti bolje,bar je meni tako bilo.Prosle godine sve u jusu a predprosle 12.4 digestija i 19 nec
 
Dosta lose repe, cujem i vracaju dosta kamiona. Losa godina za repu. Ovako uglavnom izgledaju repe kod nas.
4iC7A.jpg
 
Stric izvadio 20kj usluzno, ukupno vratili 6 ili 7 kamiona.

Navodno ce ove nedelje malo spustiti kriterijum.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas uglavnom situacija dosta bolja sto se tice trule repe, ali ima kod onih koji ne postuju plodored....tu i tamo se vraca koji kamion.
Para od repe biti nece ....nije ni ova , ni prosla, niti predprosla godina bila za repu...onda koja je bila ili ce je uopste biti...pitanje za svakoga. :sta:
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da proizvodnja repe kod nas sledece godine nece biti bas zastupljena previse, da ne kazam neizvesna. A cini da ce biti i takva sudbina jos jedne fabrike secera u nasem kraju. Proizvodnje ce se ugasiti, a mi cemo proizvoditi sirovine, a uvozicemo gotove proizvode. Kao kolonije u 18 veku. Nema cilja, nema vizije, nema mudrosti, samo daj sada i busaje u prsa.
Deca od 10-12 godina vec pricaju kako ce da se isele iz zemlje....
 
Nadjes neki beton,pa je iskipujes i onda prebiras kao pasulj :ppozdrav:
moze da gatas u repu kao nekad sto su gledali u pasulj,obicno ti se javi predkazanje iliti vizija da je vise neces sejati :haha:

Ja sam tu viziju video jos na pocetku mog samostalnog zivota {silom doduse },radio sam kod lokalnog gazde u nadnici i dosla je repa na red da se vadi a on je imao neku vadilicu koja nije mogla da vadi po vlaznom i on je resio da vadimo rucno e onda mi je bilo jasno da to necu raditi ako budem sam radio zemlju .Danas radim zemlju i nepada mi na pamet da sejem repu a i niko u Novom Beceju ni neseje repu.Pitao sam zato sto bi umesto da je bacaju sto ne ponude stocarima koji kupuju repice:ppozdrav:
 
34oyq9i.jpg
i pored prebiranja vracena dva kamiona. Koncentracija trule repe je ogromna ti kamioni koji su vraceni za 12 sati koliko su stojali na gomili repa je pocela da plesnavi unutar gomile
 
Nazad
Vrh