Šećerna repa 2018

Ja sutra idem da prihranim repe, mada velikog efekta nevidim, slikam pa možda i da postavim koju sliku, pa da vidite sta je tuga. Bojane svaka cast za repu....:ppozdrav:
 
20180520_173849.jpg
20180520_173933.jpg

Setva 15.4.Prva slika predusev paprika moja zemlja druga slika predusev kukuruz arenda koju radim 6 godina i isto je djubrim kao svoju.Danas prskana protiv sirka i samoniklog kukuruza vidi se na losijoj repi
 
E ovakve repe nema u Turiji a ima i dosta poništeno.

Posej pa da se zanimas cele godine malo. Kada te zovu na pivo u 19h ti kazes ne mogu prskam repu, docu oko 21h kada izduvam prskalicu.:osmeh:

@nikola indjija
To mora biti neka Ses sorta. Ne volem sto tako listove po zemlji pruza, kasnije od cerkospore oboli odmah, 2 rose dovoljne da se inficira.
 
Danas uradio treci tretman od sirokolisne trave i moralo se prskati od buvaca i lisne vasi(po preporuci danasnjih strucnjaka) :osmeh:,posle nekih 2h od poslednje prskalice pala jaka kisa,trebalo bi da uspe prskanje.

v4oxp4.jpg
 
Posej pa da se zanimas cele godine malo. Kada te zovu na pivo u 19h ti kazes ne mogu prskam repu, docu oko 21h kada izduvam prskalicu.:osmeh:

@nikola indjija
To mora biti neka Ses sorta. Ne volem sto tako listove po zemlji pruza, kasnije od cerkospore oboli odmah, 2 rose dovoljne da se inficira.
Uf imam ja posla i bez nje preko glave.Nemogu da joj posvetim punu pažnju zbog usluga a ne bojim se da je radim, deset godina sam na imanju radio sa njom od setve do vađenja tako da znam za muku, sejao oglede za PSS službu, dočekivali sneg i mrazeve ali no.
 
@steve73
Ima i kod nas repa bas kao i kod tebe. Ima cak i gorih od najgore sa tvojih slika i to prilicno.
 
Ja sam moju juce ispartaoi jedno prskanje od uskolisnog ide za 10 tak dana i to joj je.
Posle neka razmlsilja ona.Naravno dobice i koji fungicid .
 
I koji fungicid... pa tako par puta, usput i fusilade, pa zalivanje ako zafali vlage....a onda dodje onaj iz secerane i kaze ne valja digistija, necistoca itd i skine jedno 45% :udri:. Jelte, posto je komapanija na staklenim nogama, a treba im....
 
Nazad
Vrh