Šećerna repa 2018

Ja danas drugi put pipu prskao. Stete ima, ali nista specijalno. Pipa vec leti, jer sam nasao stete i u sredini njive. Uradjeno Nurel D 1.5l/ha kompletne povrsine. Prvi put sam isao cistim cipermetrinom. Plan je jos jedan tretman od pipe, jer ovo nece biti kraj bitke.
 
20180419_103115.jpg
I ja danas radio I tretman od trave,neko se pario sinoc
 
Mislim da može.
Mi večeras uradili jednu prskalicu, sutra ostatak parcele. Do puta 12 redova popasla pipa. Nismo bili par dana na njivi i danas belaj. Tretirali smo sa nurelom 1,5 l po ha. Ovo nam je drugi put da tretiramo repu protiv pipe od kako je sejemo na našim njivama.
 
Meni je pipa urnisala kupus tek rasadjen koji je mnogo jaca biljka od ove biljke sa slike.Medjutim tada u polju nije nista niklo.Sad kidisu na tek iznikle biljcice
 
Meni je 2015 pipa zviznula 4-5-6 redi kako gde i sa jedne i sa druge strane njive. Od tada cim primetim jednu pipu na njivi ja prskam.
 
Ja sam vec 2 puta prskao od pipe i uvratine i prohode do komsije treci put. Pojenta je kada god odem na njivu ja je pronadjem...neka gamize,mnogo crknutih,i vecinu kako se koprca na ledjima...pa ne znam da li opet tretirati...
 
Kako ste zadovoljni sklopom repe? Ja sam danas brojo biljke i racuno. Fali mi nekih 20-tak posto,neko nije niklo,neko ostalo ispod kore i malo je pipa sakatila...
 
Taj goltiks je skup kao otrov. Mi sutra pipu prskamo komplet sve. Isao sam samo krajeve i do komsije do sada, da nisam debakl bi bio, a sada vidim da i u sred njive ima pipe. Repa sada ima zuti karton trenutno kod mene.
 
Danas samo sto se prskalicama nismo pocikali u ataru. Pipa se prska redom. Leti i jede nasumice, nije kao uobicajno krajeve samo. Procenjujem da danas je Nurel D otislo pola palete u nasem ataru.
 
Nazad
Vrh