Šećerna repa 2018

Da li sme posle setve repe a pre nicanja da se prska totalom ? Koliko dana posle setve ? I u kojoj dozi ima sitne trave najviše u kotidelonu.
 
Vecito pitanje u vezi primene glifosata.
Nema nikakvih problema osim u ekstremnim uslovima u kojima se podrazumeva da ste isprskali a potom pala velika kolicina kise i sprala glifosat do klijanca.
 
Kod mene krenula pipa. Danas sam uradio celu njivu. Prve brazde do komsije,6-10 brazda, su vec desetkovane (pored je bilo repise 10-15 k.j u komadu). Obidjem veceras nadjem jednu kako se koprca,kako situacija stoji sutra cu ponovo raditi...
 
Kolega kako se izborila sa korom. Danas sam sejao Suncokret u Žarkovci na granici sa vašim atarom spremljeno pre kiše a kora debljine kao pločica.
 
Da,na tim visokim zemljama je jaka kora. Kod mene je u livada,kora nije strasna svega par milimetara. Nikla je 80% sigurno,ovih 20% trazi put ispod kore. Jedino sto mi je pipa desetkovala brazde do komsije...
 
Ako ti fali puno sklopa, sejalicu i usejes 1-2 masine do komsije. U suprotnom gde nema repe, tu ima trave cele godine jer nema usev da zaklopi zamlju.
 
Ja dok sam sejao repu seme sam dodatno tretirao Kruizerom i nikakvih problema nisam imao sa pipom.
 
Kod nas to niko ne radi, barem da ja znam. Rade inkorporaciju sa Force, Primidex ili oprskaju sa Talstarom pa predju germinatorom. Hoce li da se polepe semenke ako ides dodatno farbanje semena? Repu upravo zbog idealno jednakog semena je moguce posejati sa savrsenom preciznoscu i da svugde bude po jedna, bez duplih semena.
 
I kod nas se jos seje.Juce posejana.Sorta apach ses ova.
[video=youtube_share;tUrsXfbM3Nk]https://youtu.be/tUrsXfbM3Nk[/video]

- - - - - - - - - -

20180415_163539.jpg
 
Nazad
Vrh