Šećerna repa 2018

Mene ovo brine, kad energenti vise kostaju od hrane...svet zbog svog zivotnog komfora trosi vise energije nego za prezivljavanje....pffff
 
Moja racunica je tacna, jer svaku kulturu vodim evidenciju. Ostalo mi jos 2.5sj Fred-a ako kome treba neka se javi na pp. Sto se mene tice repa kod mene je zavrsila.
 
Bas sam je sjebao 7800kg kukuruza po kj :osmeh:
Imas srece, ubo si godinu.
-----------------------------
Neki dan krenulo vadjenje, a uz to i radnici na prebiraju nazovi "prizmi". Od kako sejemo repu (30 godina) nikad nije bilo probelma sa trulezi. Uvek postujem plodored, ove godine sve parcele su minimum 6 i vise godina su bez secerne repe. Problemima nikad kraja pocevsi od pokorice, strasnih problema sa pipom, nicanjem presejavanje repe, korovom, cerkosporom pa do trulezi i prebiranja. Troskovi svaki dan sve vise rastu. Jako losa proizvodna godina.
 
Stigli rezultati! :osmeh: Digestija se kretala od od 13,60 do 14,70 u proseku 14,15. Necistoca od 21,87 do 33% u proseku 26,2% necistoce. Ukupan neto sa 4,5 ha je bio 370980 kg ili ti svedeno na jus 241034 kg. Zakljucak:pozdrav za bata koleta uz poruku ne mozes ti mene pokrasti koliko meni moze roditi! :haha:
 
Stigli rezultati! :osmeh: Digestija se kretala od od 13,60 do 14,70 u proseku 14,15. Necistoca od 21,87 do 33% u proseku 26,2% necistoce. Ukupan neto sa 4,5 ha je bio 370980 kg ili ti svedeno na jus 241034 kg. Zakljucak:pozdrav za bata koleta uz poruku ne mozes ti mene pokrasti koliko meni moze roditi! :haha:
kanda ti bas i nije rodilo,ili mi matematika nije jasna?
 
Moje komsije ulozile 250 kg tri petnaestice, 150 kg uree po ha, plus jedno prskanje od širokolisnih korova. 4 zaštite od cerkospore i oni dobri sa celih 45 tona po ha. Sve zavisi od uloga. Naša filozofija je bez preterivanja. Nikakva skupa đubriva i raznorazne šećerne vodice.
 
Onda nije Ha nego Kj!!!

Jer 241034kg podejeno sa 4,5 Ha to nije 4.7 vagona po kj!

Negleda se koliko je bruto nego koliko ide za naplatu i ovako kole ti je maznuo od prihoda 27.3%!!!!

Ja sam imao 2014,2015,2016 6 vagona bruto po kj (katastarskom jutru) i sa njihovim odbitcima mi je ostala za isplatu 4,2-4,7 vagona, sve se zavisilo kolika je bila CENA SECERA, a ne koliko sam ja ulozio ili bio vredan!!!!
 
241034 kg podeljeno sa 4.5kj izadje 5.3vagona ako računamo da su jutri u pitanju,a bruto je 8.2vagona pa ta repa ko bundeva
 
Niste bas shvatili zajebanciju dobro. :osmeh: Kazem proizvedeno je 4,7 po k.j kad se svede na jus ostane za naplatu 3,1 po k.j. A imao sam 4,5 ha posejane ili ti 7,75 jutara. Ja sam smatrao da proizvesti 4,7 po k.j je dobro,jer koliko cujem ovde kod nas ni 10% njih nece preci 3 vagona za naplatu zbog toga sto im se prinos jedva kretao oko 4 vagona. Slazem se da 3,1 i nije nesto,ali malo da se sprdamo.
 
Ja ne bi mogao da radim repu pod takvim uslovima,dobro si ti proizveo ali koliko ti ostane čistih para po kj?Džabe ta proizvodnja kad tebi uzmu 35% to ti je otprilike na svaka dva kamiona izvadjene repe treći je njihov i tako u krug,to je horor i samo u tri lepe s njima i repom.
 
Ove godine jedina sigurna zarada na repi je Maus/Vadilica, proizvodjac hemije, semena i djubriva kao i NIS Petrol. Mi kao sigurni kupci navedenog, a nasa roba ide po krs ceni smo na*ebali.
 
Nazad
Vrh