Šećerna repa 2018

Jeste zapeli ili je samo varnicilo? Jesu kompjuteri preziveli

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da je napon prosao kroz kombajn ne bi ste vi ispraznili bunker i oteralu kombajn kuci.Sve of struje bi pocrkavalo.Sreca pa je dobro proslo,nije se zezati sa takvim stvarima.Ima na netu puno snimaka kontakta sa dalekovodima i pražnjenja...ne daj Bože nikome.
 
Ne puno, jer vadilica je metal i sve je u kontaktu sa zemljom. Tako da potencijal zemlje od 0 volti i dalekovoda od 10kw ispadne kratak spoj preko Holmera.
 
Kod nas je letos baš na Petrovdan na asvaltnoj bazi kamiondžija stradao od struje, kad je kipovao kadu zapeo je strujne kablove i čovek izgoreo, da je ostao u kamionu i da se nije hvatao za deo kabine (metal) kad je silazio iz kamiona ostao bi živ.
 
Jeste zapeli ili je samo varnicilo? Jesu kompjuteri preziveli

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ne znam sta se desilo. Mrkli mrak, strela dignuta, sedimo nas dvojica u kabini i odjednom zasijalo nazad i na autopilotu varnicilo.

Verovatno je doslo samo do praznjenja, jer da smo zapeli pokidali bi kablove. Ama bas nista nije stradalo. To smo odma gledali. Ali u trenutnku nismo znali sta nas je snaslo. Brat i kamiondzije su bili na leniji i kazu da je bas lepo sevalo.

Hvala Bogu, dobro smo prosli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne moze ni da strada, faradejev kavez i svo praznjenje ide preko materijala, moze da strada samo onaj koji ide pored i drzi se za kombajn.

Ja sam X puta kacio i visoku i niskonaponsku kad sam vukao ulte i finisere i zavrnici krene da puca al meni i kamionu nista.

Samo nije prijatno ni malo kad krene da seva.
 
Dobrice,kakva je konačna računica po hektaru ovogodišnje repe,jel ima nešto plusa?
 
Kako su vama obracunavali repu gde ima trule vise od 2% po kamionu? Da li ce Crvenka da promeni vagu na 70t bruto ili ce kao i do sada visoke komercijale morati da nacepe prednjim tockom mimo vage?
 
@Dobrinčan
Po kojoj ceni je isplaćena repa?

Trebalo bi da je 32Eur(30+2) + pdv po toni plative repe. 2Eur je bonus za uzeto seme i drugo.
Znači krajnja plativa količina repe kada se odbije nečistoća i dovede digestija na standard x 32Eur + pdv.
Muljaju sa tim obračunima kao sa računima za struju i nije ih lako pohvatati.
Menu su 1Eur manje isplatili pa sam reklamirao.
 
O,5% trule,15,9 nečišt.,14,1% dig., 2,3 vagona plative .-minus vađenje,repro materijal=negativna nula po jutru.Tu nema moj rad,ni arenda.Zaklljučak:svi koji su učestvovali u proizvodnji će zaraditi,izuzev mene koji će doplatiti još ~300 evra po jutru
 
Meni je isplaceno po 30+pdv, tih 2e ce kao biti na kraju kampanje. Po meni oni mogu da iseku secerane u staro gvozdje jer ne znam ko ce im sejati, osim ako Secer aga ne moze sam za sebe da proizvede repe koliko mu teba.
 
O,5% trule,15,9 nečišt.,14,1% dig., 2,3 vagona plative .-minus vađenje,repro materijal=negativna nula po jutru.Tu nema moj rad,ni arenda.Zaklljučak:svi koji su učestvovali u proizvodnji će zaraditi,izuzev mene koji će doplatiti još ~300 evra po jutru
To bi trebalo objaviti u tv dnevniku pa kad gospoda slade kafu da znaju ljudi kome da zahvale na tome
 
Još nekih 1000 analiza i kraj ove godine. Za iduću nedelju u planu da završimo večiti ogled i rokove setve, otprilike 700 uzoraka.
7mKiNJ8.jpg
 
Ne znam da li smem otkrivati sve detalje. Ipak su poverljive informacije. Nasa zadruga je potpisala po drugacijim uslovima i drugoj (vecoj ceni). Ja konkretno nisam imao mnogo trule repe,3 coveka su uspevala da preberu bez problema. Nisam imao vracanja kamiona,sto mi je bitno jedino sam dao zamerku na malo vece odbitke necistoce.

Sto se zarade tice,sad mi je jasno zasto su me zezali da sam najbolje prosao u selu. U poredjenju sa zaradom od kukuruza,suncokreta i psenice mogu reci da sam na repi prosao bar za nekih 30-40% bolje.
 
Jel sad jasno zašto nam se Dobrica nije javio sinoć sa odgovorom? Celu noć je brojao pare od repe.::novac::
 
Ne znam da li smem otkrivati sve detalje. Ipak su poverljive informacije. Nasa zadruga je potpisala po drugacijim uslovima i drugoj (vecoj ceni). Ja konkretno nisam imao mnogo trule repe,3 coveka su uspevala da preberu bez problema. Nisam imao vracanja kamiona,sto mi je bitno jedino sam dao zamerku na malo vece odbitke necistoce.

Sto se zarade tice,sad mi je jasno zasto su me zezali da sam najbolje prosao u selu. U poredjenju sa zaradom od kukuruza,suncokreta i psenice mogu reci da sam na repi prosao bar za nekih 30-40% bolje.
Čisto sumnjam da je bolja zarada na repi od kukuruza.
 
Vlado neko je davno rekao u ovoj temi kad sam ovu temu pratio onako amaterski da na repi nije najslabija zarada, samo se od nje najvise ocekuje. :osmeh:
 
Nazad
Vrh