Šećerna repa 2018

Svi ćemo imati dosta tretmana protiv cerkospore ove godine kako je krenulo. Meni je bitno i da probam finansijski bolje da prodjem. Zašto bi hemijske kompanije najviše profitirale na našoj muci. OVako prvi tretman za 5 hektara izadje me malo više od 12 hiljada.
 
Oprskao repu večeras drugi put protiv cerkospore. Bravo 1,5l po ha. Repa za sada izgleda odlično. Videću da li će moj recept upaliti ove godine. Sledeći tretman planiram mankozeb i funomil, plus bor i neki okvašivač.
 
I ja sam sinoc radio II tretman.Donji listovi imaju po koju tackicu,do njih ni ne moze da dodje hemija kad je lisna masa prevelika
 
Kod mene bolest uznapredovala,a tek je 15-ti dan od proslog prskanja. Kao da rijas i bravo nisu uradili nista. Sutra ako vreme dozvoli drugi tretman.
 
Kod mene bolest uznapredovala,a tek je 15-ti dan od proslog prskanja. Kao da rijas i bravo nisu uradili nista. Sutra ako vreme dozvoli drugi tretman.
Druze to je to, 15 dana u ovakvim uslovima sunce-kisa je sasvim zadovoljavajuce.
Da ne mislis da su moje reci, nego ozbiljnih proizvodjaca i kazu da je i ovo super sto su izvukli, a ima i repe pa im nije ni zao. :osmeh:
 
Kod mene bolest uznapredovala,a tek je 15-ti dan od proslog prskanja. Kao da rijas i bravo nisu uradili nista. Sutra ako vreme dozvoli drugi tretman.
Šta podrazumevaš pod uznapredovala? Ima dosta pega i kod mene. U petak najverovatnije novi tretman. Sa puta je još uvek sve lepo i zeleno.
Na poslu u petak prvi tretman merkantilne repe u planu. I drugi tretman ogleda. Ima pepelnice u jednom delu.
 
Miroslave tebi verujem vise nego svojim ocima! :osmeh:

zcurcic i kod mene je sa puta lepa i zelena,ali sada se dosta vise listova nadje sa pegicama. Pre 15-tak dana bilo je na svakih 10-15 metara recimo 1 list sa po par pega,sada u krugu od 5 metara moze da se nadje 5 listova sa pegicama.
 
Zakasnio si sa prvim tretmanom. Kod mene je sve tip top gde sam prskao prvi dan kosenja zita. Mislim da je to bilo 21-22.jun, gde sam kasnio ima flekica.
 
Moguce Bojane vrlo moguce!

Bio je zastitar,konstatovao da se prosirilo.

Sutra delujemo sa duetom 0,8 po ha + da li bravo ili tako nesto + okvasivac.
 
Nazad
Vrh