Rotacije u plasteničkoj proizvodnji

onua

Član
Učlanjen(a)
30 Maj 2014
Poruka
341
Lokacija
Kikinda
Poštovani prijatelji,

nakon uspeha u proizvodnji paprike u plasteniku (uspeh dugujem dobrim delom i ovom forumu i ljudima koji nesebično daju savete) došao sam do nedoumice koje kulture rotirati u plasteniku?

Do sada sam radio samo glavnu kulturu (paradajz, paprika) + salatu. E sad, vidim da na internetu ljudi pišu da uspeju da iznesu i tri kulture iz jednog plastenika.

Kako vi radite i kada?

Unapred hvala na odgovorima i učestvovanju u diskusiji :wave:
 
Salata, rani paradajiz pa krastavac salatar. Seca salate se zavrsi do 15tog marta pa na njeno mesto paradajiz koji se pusta na 6 spratova, kada on zavrsi rasadjujemo krastavac salatar koji je u branju od kraja avgusta i branje bi trebalo da traje do pocetka novembra kada treba rasaditi ponovo salatu. Ako umesto ranog paradajiza bude krastavac onda za jesenju proizvodnju dolaze kornisoni. Zar je moguce da niko nije otvorio temu o cenama povrtarskih kultura.
 
@pufta
Ako stavis krastavac posle paradajza tesko ces uklopiti ga ti berba krene u avgustu.
Treba ti 35 dana od rasadjivanja krastavca do berbe.
Sve se to moze uklopiti uz malo srece i da posluzi vreme.
Salatu treba da poseces do 15 marta i da posadis paradajz do 20-og. paradajz treba da bude brz da bi ga obrao do polovine jula.
Izvodljivo.
 
Krastavac berem od 27 avgusta, taman stigao sa mora za branje. Stvar je samo da plastenici ne stoje prazni, znaci ako je salata isecena 15tog paradajiz se rasadjuje 16tog i 17tog, isto tako i u drugoj smeni, nekada salata zavrsi i prvog marta.
 
Kaman, rasadjen dal 25tog ili 26tog jula, bilo toplo sa dosta zaliva i zakidanje zaperaka do visine 2m.
 
Vidim sve se veti oko salate kao zimske kulture a kod nas je jako teško prodati salatu pošto je ima mnogo.
Ako bih sada posadio beli luk da li bi stigao za vađenje na vreme da mogu da rasadim papriku ajvarušu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vidim sve se veti oko salate kao zimske kulture a kod nas je jako teško prodati salatu pošto je ima mnogo.
Ako bih sada posadio beli luk da li bi stigao za vađenje na vreme da mogu da rasadim papriku ajvarušu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rano ti je za beli luk...ja sam ga sadio pocetkom decembra i stizao mi u plasteniku sredinom marta...tako da ti ostaje april koj je i potaman za papriku....
 
Topalovicu, hvala na odgovoru. Vi ste vadili glavice ili mladi beli luk? Meni je namera da vadim glavice belog luka na vreme do paprike. Papriku sam ove godine rasađivao 15.05. i baš je stigla kad treba.
 
Nazad
Vrh