slike kunica- zeceva

Evo slike malog Djure najnestasnijeg zeke starog samo 2 nedelje stalno iskoci iz kotilice u kavez i juri mamu da sisa :haha: dok ostale lencuge leze u kotilici po ceo dan.

2j4eiad.jpg


ddp3x2.jpg
 
@Peto1

Slagao sam dva dana ako to nesto znaci ugrubo sam rekao 2 nedelje inace preciznije 16 dana :haha: Ako mi neverujes pogledaj moje postove u rublici Kocene, broj malih... to mi je druga zenka sto mi se sad okotila ona prva je sve izgubila a od trece zenke nemaju dve nedelje jos im fali 1 dan. Inace imam jos svega tri zenke i sve su skotne treba pocetkom decembra da se kote. Ne bi varao ljude i govorio neistinu ::lose:: Laz i prevara su nesto najvise sto mrzim u zivotu. Ima sad i kad nije zlonamerna laz nego sala kad se neko zeza al veruj mi nije ni zezanje kazem ko sumnja nek proveri moje postove i datume u rublici Kocenje....

Ovi sad sto sam ovog malca uslikao ima ih u leglu 7 stariji su 3 dana od ovid mladjih i primetno su veci a ovi mladjih ima samo 1 vise u leglu. Posto mu mesanci mozda je do genetike a mozda je i do majke posto dobijaju istu hranu.
Mozda te slika ipak malo zavarala jer to nisu moje sake sto ih drze to mi je devojka mnogo su manje nego moje :haha: Sto se tice velicine mogu ti reci da su velicinom i mene iznenadili nisam ih takve ocekivao jer je ova bela zenka sto se okotila par dana ksnije bila oko 1kg teza i primetno veca od ove ovnolike sa mog avatara a ipak su od ovnolike mladunci primetno veci.

EDIT:
Inace peto1 samo da ti kazem da je ovo jedan od sitnijih u leglu ima jedan isto mali Djura koji je skroz siv i on je ubedljivo najveci u leglu igleda kao mali medved u odnosu na ostale. Dobro je sto njega nisam stavio jer onda mi tek ne bi verovao :haha:
 
Nisam,ni sumnjao u tebe nego mi u ruci izgleda vesi i stariji. Moguce zbog male ruke gospode koja drzi kunica. :ppozdrav:
 
Ma OK nisi prvi koji nije poverovao neki koji su ih videli u prirodi tj uzivo isto nisu poverovai iznadili su se. Moja devojka ih je eto prvi put videla posle 16 dana od kocenja i ona se iznadila sto moze vec da se igra sa malim zekama. Moj brat od ujaka ih je isto danas video i zaprepastio se svi su ih ocekivali manje. Najbolje merilo je da ih izmerim i da vidim tezinu i onda po tezini da pratim jecimo svaki 10 dana i da vidim koja je progresija. Velicina ume da prevari i uzivo kad se vidi jer nemaju svi istu duzinu dlake neki su malo duzi neki kraci .... Tezina je najbolji pokazatelj pravog stanja. :ppozdrav:
 
Ma sve su to male Djure ludi su 100 na sat. Danas izasli svi u kavez kod majke i poceli da je je jure ko nenormalni da im da da sisaju a ona bezi ko sumanuta. Oni se zalete pa se podvuku ispod stomaka pa se okrenu na ledja a noge gore pa sve bacaju njima. Meni zao mame doslo mi da ih zagradim u kotilici da je malo ostave na miru. Medjutim nemajuci kud da im keva da sisaju i onda mir svi se pokupili i otisli u kotilicu na slamu da spavaju :haha:
Uvek komendije sa njima :D
 
Kopajko sa koliko su počeli izlaziti u grad i do kad imaju izlaz? Šalim se,koliko su stari kad već iskaču iz kotilice?
 
Sa jedno 13 dana prvi put po malo po koji preskoci u kavez i nisu bili bas tako aktivni a onda svaki naredni dan sve vise su izlazili da bi 16 i 17 dana su svi poceli da iskacu u kavez da se jure i da jure maku da sisaju. To su ovi stariji a ovi mladji su par dana stariji oni sami ne izlaze nego 2 do 3 malecka majka prednjim sapama izvadi u kavez da budu kod nje. Ali oni su mirni samo leze pored mame i posle se sami vrate u kotilicu. Stavio sam im ciglu jednu u kavez da bi mogli sami da se vrate posto mi je rupa od kotilice podignuta 12cm u odnosu na pod kaveza.
 
peto1 evo izmerio sam onog sivog Djuru i jos par Djura sto sam pre neki dan okacio na forum danas im je tacno 20 dana sratosti. Imaju sledecu gramazu:
Sivi = 370g; Beli = 380g; Sareni = 370g; Cupavi = 370g;

17 dana starosti gramaza:
Crni = 325gr; Beli = 320gr; Beli = 340gr;

ap8c29.jpg
 
Ne naduvavam ih :haha: ali da moze naduvavao bi ih samo da sto pre do kotlica stignu :haha:
Oba legla samo su do sada sisali majku ne jedu jos. Ovi stariji ima jedno 2 dana kako vidim da se interesuju za seno ko da su poceli po malo da ga grickaju njuskaju ko ce ih znati :)
Veceras dok ih je devojka u ruci drzala jedan joj je sav prst izgrizao a drugi je malo gricnuo po koju mrvicu suvog hleba koju je probala da mu da.

Inace ovih starijih ima u leglu 7 a mladjih 8. Ne znam jel neko pratio graamzu svojuh kunica i koliko su bili teski da uporedimo? Moji su mesanci ali za sada su mi svi podjednaki nema ni jedan da se bitnije istice od drugih po tezini. Mozda neki na oku malo deluje zbog dlake ali po tezini su svi tu negde. Ako je to malo veca tezina od uobicajne onda znam cemu da pripisem zaslugu a ako je normalno onda je dobro necu se zaliti, ne verujem da su mrsavi jer vidim po njima da su svi okrugli dundulasti :haha:
 
34xizqh.jpg


Mužjak ovnoliki boje madagaskar godinu i po star.

2q8dfsl.jpg


Zenka godinu dana stara bez pototomstva za sad.

20jiqhh.jpg


Mužjak panonac star godinu dana.

1z4bgn4.jpg


Zenka panonca stara godinu dana prvo kočenje jedno,drugo pobacila,treće treba večeras već se očupala.
 
25reg7a.jpg


Da li mi neko moze reci koja je ovo rasa zeca.Ovo je slika kad sam je tek kupio i tad je bila jako mrsava ali sad sam joj kilazu sveo na normalu hranio sam je jache i davao neosulfoks p.Ali sam izgubio fotoaparat pa je ne mogu sad slikati i onda sam uzeo ovu staru sliku.Veliki pozdrav
 
Dino imao sam ja ovakvu zecicu to ti je ukrstena rasa izmedju novozelandskog i orijasa :D
 
Nazad
Vrh