Medonosno bilje

BOJANSD

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2010
Poruka
76
Otvorio bih temu sa ciljem da se ljudskim faktorom poveca prisustvo nektara u okolini.
 
Odg: MEDONOSNO BILJE

O.K. predlog je prihvaćen.
Osujetiću sve pripadnike JKP (Javno Komunalno Preduzeće) koji motornim kosilicama šišaju maslačke (Taraxacum officinale Web. - Compositae) u mojoj okolini.

p.s.
Verujem da će časni sajt PoljoInfo.com platiti advokata da me izvuče iz bajboka.
(Nota bene: imam neku kintu ušteđenu, u eurima, bre, za prvu priliku - dok se ne izbavim iz apsa.)
 
Odg: MEDONOSNO BILJE

Od medonosnih biljaka koje služe za poboljšanje pčelinje paše znam za faceliju i evodiju (drvo).Sakupio sam nešto semena evodije i rado bih ga podelio zainteresovanim samo ne znam kako.
 
Odg: MEDONOSNO BILJE

vladebrka je napisao(la):
Od medonosnih biljaka koje služe za poboljšanje pčelinje paše znam za faceliju i evodiju (drvo).Sakupio sam nešto semena evodije i rado bih ga podelio zainteresovanim samo ne znam kako.
Ja sam dobio seme evodije (oko 400 semenki) u običnoj poštanskoj koverti iz Temerina još pre 12-13 godina.
Sada na isti način, tako i ja šaljem mnogim kolegama pčelarima.
I jedna napomena u ovoj kišnoj godini: evodija ne trpi plavljena područja, tj. voda je udavi i osuši!!!
Takođe dok je mlada u prve 2-3 godine mojže joj naškoditi preko zime jači mraz, ali odmah se oporavlja isterivanjem novih izdanaka iz podnožja stabla.
 
Odg: MEDONOSNO BILJE

Kako se sadi i koliko treba da prodje godina da bi to drvce zamedilo?
 
Odg: MEDONOSNO BILJE

Ja bih sadio evodiju ali ne znam gde da nabavim seme i kada se sadi to drvo.
Ako neko ima visak semena bio bih mu zahvalan.
 
Odg: MEDONOSNO BILJE

Deda Lala je napisao(la):
На шумарском факултету у Београду имају младице Еводије,а "мајци" има бар 60 година и импозантно изгледа.Треба је свакако видети.Једно такво стабло вреди пуно.
imali slika Evdonije
 
Odg: MEDONOSNO BILJE

Kako kada i gde da kupim seme ili sadnice evodije?
Unapred hvala.
 
Evodija posadjena ovog proleca

SDC12296DVDPAL3.jpg
 
...Jel ima neko iskustva sa Esparzetom...?? cuo sam da je vrlo medonosna biljka i da daje dve pase godisnje....
 
Zdravac je biljka koja je rado posecena od strane pcela, jer ima dosta nektara i cvetnog praha.
 
Ehinacea je medonosna biljka. Pored toga sto je jako lekovita, ima i lepu cenu korena kao i nadzemnog dela, prelep cvet... Ove godine, tacnije za koju nedelju, planiram da posadim 15.000 biljaka, koliko ide na povrsinu od 30 ari, nedaleko od svoje kuce. Verujem da ce to dosta pomoci mojim i pcelama okolnih pcelara jer ovde pase nema bas u izobilju, a ehinacea je visegodisnja.
Takodje sam imao odlicno iskustvo sa lipom ove godine (Pocetnik sam u pcelarenju, prosle godine sam dobio prvi roj, a lipa koja mi se nalazi u dvoristu, za koju je potrebno 3 coveka da je obuhvate, je cvetala i to je dosta pomoglo pcelama da imam drustvo kakvo imam, veoma jako, a cak sam i dobio 10-ak kg meda, od svega sake pcela u maju, koliko ih je bilo kada sam ih dobio)
 
Nazad
Vrh