Torpedo

pa i ako radi puno zemlje, ja garantujem da nijedan rus nece bezati u brazdi 75-tici. to garantujem jer jos nikoga nisam video da vuce plug sedmom ili osmom, kao prvo nemozes sedeti u traktoru, a kao drugo kakvo je to orane ako ide prebrzo gde zavrsava zadnja brazda ? - prebaci je preko prethodne 3-4
 
Ja imam negde za 75icu
Post je spojen: [time]1298325344[/time]
_________________________________________________
bokib je napisao(la):
pa i ako radi puno zemlje, ja garantujem da nijedan rus nece bezati u brazdi 75-tici. to garantujem jer jos nikoga nisam video da vuce plug sedmom ili osmom, kao prvo nemozes sedeti u traktoru, a kao drugo kakvo je to orane ako ide prebrzo gde zavrsava zadnja brazda ? - prebaci je preko prethodne 3-4

ma kakav rus
torpedo je za njega satelit :D
 
okrim neznam skoro ništa o torpedima ali mogu prenijeti iskustva moga drugara , (onaj što je samnom bio na sajmu)
on ima (neznam tačno oznake) 45ks i drugi traktor od 60-65ks i na njemu ima prednju kašiku

i vječite probleme sa mjenjačom ima na ovome većem , stalno ga zeza neka šuplja osovina
pa imao je probleme oko nekog podmazivanja u mjenjaču i dogradio je električnu pumpu koja mu podmazuje čini mi se reduktor
kako mi j on pričao (kod nas je brdski kraj) kada radi sa frezom na dugoj uzbrdici ili nizbrdici pošto je to radnja koja ide sporim kretanjem , toliko dugo mu jedna strana mjenjača ostane nepodmazana da crkne neki igličasti ležaj
čovjek je prilično dobro potkovan sa tehničke strane i na njemu je uradio niz izmjena i još uvijek nije riješio sve probleme , a prilično je nježan prema mašinama i čuva ih puno bolje nego ja
piram se samo koliko bi taj torpedo izdržao pod mojom nogom :haha:


nažalost nisam ti dao neke precizne podatke jer nije moje lično iskustvo , ali sam po tom ekako je ovaj kolega se ispatio došao do zaključka da taj traktor jednostavno nije za mene i moje potrebe


još da napomenem da sa ovim manjim 45 konja nisam čuo da je imao nekih problema , iskreno nismo o njemu puno ni pričali jer je on bio u sijenci ovih problema koje sam gore pomenuo
 
@ savoris

Prijatelju, hvala ti na trudu i razmišljanju o adekvatnoj zameni za moje traktore, ali Torpedo to nemože rešiti, bar ne oni iz serije 6xxx. Ja da sam jedno 20 godina mlađi najverovatnije bi tu uskočio MTZ-52, ali sa dograđenim reduktorom i PVP na 1600 obrtaja i novom širokom kabinom. To je po meni dobitna kombinacija koja mi treba, ali to je jako teško izvesti, jer u dobrom stanju MTZ-52 je jako teško naći i treba mnogo uložiti da bude baš po meri, a te pare se nikad nemogu vratiti, ali to je za drugu temu da sada neidemo u Off.
(pozdravi prijatelja Savu, voleo bih da se ponovo sretnemo na sajmu).

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
bokib je napisao(la):
pa i ako radi puno zemlje, ja garantujem da nijedan rus nece bezati u brazdi 75-tici. to garantujem jer jos nikoga nisam video da vuce plug sedmom ili osmom, kao prvo nemozes sedeti u traktoru, a kao drugo kakvo je to orane ako ide prebrzo gde zavrsava zadnja brazda ? - prebaci je preko prethodne 3-4
A ja tebi garantujem , da ako zakacis tesku TESKU vucenu tanjiracu V24 kao sto ja imam i krenes za MTZ 82.. i drzis se za njim da torpedo TD75 iz njive moze samo na generalku , pozajmljivao sam
drugaru moju tanjiracu i video sam sta moze da uradi Ispravlja diskove drzi je na tockovima i brzina 30% manja
 
ali to sto se ljudi zavaravaju sa torpedom to je smesno... :haha: :haha: svaki torpedo je stvoren za setvu, prskane, kultiviranje (spartanje).... tesko i 90-tka izlazi na kraj sa belorusom 820 a gde je tek 75... 90 i belorus 820 ce sa 2 braznim plugom ici skoro istom brzinom ali ce rus orati dok ne crkne traktorista... :haha: :haha: :haha:
 
ovo je stvarno smješno...al ne ovo o torpedu nego ovo kak tvrdite da je torpedo namjenjen za lakse poslove. Ajd dajte neki konkretan argument (dokaz) zašto je tako, a ne da samo ko kakve babe tvrdite torpedo ne valja, ne valja i sl. Za Vas je očito samo nakovanj (i to samo čvršći jer bi i njega mogli sjebat) i nista drugo osim nakovanja .Slažem se da je rus čvrsći i jači od torpeda, al to ne znači da je torpedo od papira pa nije namjenjen za teške poslove. Njega su isto projektirali inzenjeri koji nesto ipak znaju, za razliku od lokalnih baba, nisu glupi...da jesu onda bi svaka baba proizvodila traktore....
 
Torpedo je dobar traktor 75 mi i nije nešta ali je dost dobar ali 90 je traktor mojih snova onaj njegov zvuk, jednostavno taj traktor ima snagu kolega radi 200kj zemlje sa torpedom 90 i rakovicom 60, iso sam nedavno gledat jednog ali nisam imao novaca još tražim traktor 90-100ks mislim da će to biti TD 90 ako ne uleti šta bolje za manje para a mislim da neće :cao:
 
je 90 bolja samo stradaju i mjenjač i diferencijal, dok kod 75 nema problema, taman je pogođena motor nije prejak niti prežestok pa s mjenjačem nema bas nekih problema
 
Dobar je 75, moj djed hoće 75 samo ali otac je reko treba nam 90-100ks tako da ali 90 mi se sviđa ipak taj traktor je pravljen za ratarenje a ne za prskanje i sjetvu može se i to obavljat ali njemu plug 3x12 i samo udri .. :cao:
 
milan putinci je napisao(la):
ali to sto se ljudi zavaravaju sa torpedom to je smesno... :haha: :haha: svaki torpedo je stvoren za setvu, prskane, kultiviranje (spartanje).... tesko i 90-tka izlazi na kraj sa belorusom 820 a gde je tek 75... 90 i belorus 820 ce sa 2 braznim plugom ici skoro istom brzinom ali ce rus orati dok ne crkne traktorista... :haha: :haha: :haha:

zato ce rujo za godinu dana da potrosi vise nafte od torpeda da bi mogao za te pare da mu uradis i motor i menjac :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1298374808[/time]
_________________________________________________
a to za menjac je komentarisano vec 100 puta
nije torpedo za svaku budalu
sa njim treba kao sa zenom :D nezno
dok je rus za sivonje samo peglaj po gasu i nemisli ninasta :cao:
 
worm je napisao(la):
milan putinci je napisao(la):
ali to sto se ljudi zavaravaju sa torpedom to je smesno... :haha: :haha: svaki torpedo je stvoren za setvu, prskane, kultiviranje (spartanje).... tesko i 90-tka izlazi na kraj sa belorusom 820 a gde je tek 75... 90 i belorus 820 ce sa 2 braznim plugom ici skoro istom brzinom ali ce rus orati dok ne crkne traktorista... :haha: :haha: :haha:

zato ce rujo za godinu dana da potrosi vise nafte od torpeda da bi mogao za te pare da mu uradis i motor i menjac :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1298349608[/time]
_________________________________________________
a to za menjac je komentarisano vec 100 puta
nije torpedo za svaku budalu
sa njim treba kao sa zenom :D nezno
dok je rus za sivonje samo peglaj po gasu i nemisli ninasta
:cao:
E ovo je stvarno iskreno receno , ja podrzavam.... :bravo: :bravo: :bravo:
 
worm je napisao(la):
dok je rus za sivonje samo peglaj po gasu i nemisli ninasta :cao:

stvarno nevolim da idem o off a pogotovu da raspravljam koji je bolji , ali nemogu da ne postavim jedno pitanje
nijeli ustvari u tome i poenta upotrebe traktora :sta: :cao:
 
Mada je meni draži torpedo nego rus. Neznam zašto ali jbg tako jest kako jest.
Htio sam reči da rus 92 i torpedo 9006 se nemogu nikako mjerit. Pa čak ni 75 ni sa rusem 82. Rus je tu uvijek bio jači i u bilo kojim poslovima. Sto se tiče oranja, pripreme i sta ti ja znam. Rus ima veći izbor brzina, bolje prenosi snagu na podlozi. Radio sam svim tim traktorima koje sam naveo i nekako se rus i torpedo nemogu mjerit. Rus je puno žilaviji nego torpedo.
 
worm je napisao(la):
milan putinci je napisao(la):
ali to sto se ljudi zavaravaju sa torpedom to je smesno... :haha: :haha: svaki torpedo je stvoren za setvu, prskane, kultiviranje (spartanje).... tesko i 90-tka izlazi na kraj sa belorusom 820 a gde je tek 75... 90 i belorus 820 ce sa 2 braznim plugom ici skoro istom brzinom ali ce rus orati dok ne crkne traktorista... :haha: :haha: :haha:

zato ce rujo za godinu dana da potrosi vise nafte od torpeda da bi mogao za te pare da mu uradis i motor i menjac :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1298349608[/time]
_________________________________________________
a to za menjac je komentarisano vec 100 puta
nije torpedo za svaku budalu
sa njim treba kao sa zenom :D nezno
dok je rus za sivonje samo peglaj po gasu i nemisli ninasta :cao:

u potpunosti se slažem, i ja sam dosao do istog zaključka kad sam uspoređivao torpeda 75 i torpeda 90...
 
Ja imam Torpedo 7506 i Belarus 82.1 i po meni to je dobitna kombinacija za jedno srednje gazdinstvo. Oba oru ali rujkan tanjira, vrsi prevoz i prska prskalicom 660l. Za dva dana bez ikakve muke i bez cisterne ili euro kasnistera prskam sve. Torpedo je neprikosnoven u beracu, sejanju i spartanju jer mu je volan mnogo precizniji od ruje! Svaki ima prednosti i mane...
 
Nazad
Vrh