Torpedo

Prednost Torpeda je manja potrošnja, malo veća snaga i malo je udobniji.
Nedostatak je slab mu je menjač za tu snagu motora, pa ga ne preporučuju za teške poslove.
Imaš pisano o njemu, malo unazad vrati. Mislim da ima i u temi "slobodna diskusija o traktorima".
 
Bubu je napisao(la):
Znam da TT120 ima menjac (3+R)*6 s' tim da fabricki ima neku blokadu na 6R ili na 5R i 6R da ne bi traktor isao prebrzo u rikverc. Ako gresim neka me neko ispravi.
Bubu u pravu si za rikverc na TT 120 nema 6 u rikvercu provereno imam taj traktor
 
Pozdrav svim forumašima, imao bih nekoliko pitanja za poznavaoce traktora Torpedo i Dutz.

- da li se proizvodio i kada traktor Torpedo 6506 i da li ima sa prednjom vučom,

- kakva je razlika imeđu traktora Torpedo 6006 i 6206

- da li se sa pomenutim traktorima može normalno orati sa dvobraznim Leopard plugom zahvata 2X14"u srednoj zemlji
- kakvi su u tanjiranju sa tanjiraćom 28 diskova, koliki setvospremač im je optimalan sa dva valjka, kakvi su u dvorednom beraču.

I na kraju pomeni dosta nezahvalno pitanje, kakav traktor da kupim koji bi zamenio MTZ-82 u teškim i IMT-542 u lakim poslovima?

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
@ zorancile
@bokib

Ja razmišljam da umesto dva traktora držim jedan koji bi mogao da zameni oba. neznam koji bi to najbolje mogao.
 
6206 i 6006 nisu za oranja,"zadnjicu" imaju slabiju u odnosu na motor,cesto crkava spojnicka.
Kod nas je od '93,neznam da li je uzorao 20-ak jutara.
 
ja razmisljam da pordam IMT 542 i da kupim torpeda 7506...sta mislite o tome koliko mogu da dobijem za IMT(inace on je 1999 god. motor dobar i u dosta dobrom stanju je).I ovako ce da stoji sad kad uzmem veci ciklon, sejalicu za zito on nece mozi da radi pa bih uzeo torpeda da ne bacam prasak sa novim jd.
 
@ toshiba

Slažem se sa tobom da bi Torpedo mogao da zameni MTZ u oranju i spremanju, ali malog IMT-542 nemože sigurno zameniti, jer je Torpeto puno sporiji i veći je potrošač od IMT.
Jedan prijatelj koji ima dva Torpeda, jednog 6006 i jednog 6206, a njegov brat 7506 mi tvrdi da za ceo dan oranja u istim uslovima 75 potroši 20 litara nafte više od 6206.

@ KishRobert

Roberte, taj isti prijatelj mi tvdi da ima Deutza 6206 sa diferencijalom od 7506 i da su oni manji potrošači i slabiji od 75, ali da nemaju problema sa menjačima i diferecijalima, ada su imali oznaku 6506. Probao sam da pronašem na Guglu taj traktor, ali sam opet na slici dobio 6206.

Ja stvarno malo znam o tim traktorima, par puta sam vozio 9006A i 4806 i niti jedan me nije oduševio, pa ovim putem pokušavam da saznam više.
 
Okrim je napisao(la):
@ KishRobert

Roberte, taj isti prijatelj mi tvdi da ima Deutza 6206 sa diferencijalom od 7506 i da su oni manji potrošači i slabiji od 75, ali da nemaju problema sa menjačima i diferecijalima, ada su imali oznaku 6506. Probao sam da pronašem na Guglu taj traktor, ali sam opet na slici dobio 6206.
Moguce,necu da tvrdim.
 
@Okrim

Ja ti ne bih preporucio da uzimas 60 ili 62 zato sto imaju menjac od 45 sto je slabo za taj traktor da se ore sa njim.Sa njim moze skoro sve sem oranja i vucenja teske prikolice.Mozes i orati ali pitanje je dokle.Sto se tice 6506 to je traktor sa istim motorom kao i 60 ili 62 ali ima drugaciji menjac koji bez problema podnosi takav motor.Ima i verzija sa prednjom vucom oznaka je 6806A.Evo i kako izgleda menjac od 65 ili 68.A za kvalitet i dugotrajnost 60 pricam iz iskustva a ne ono sto sam cuo.Cale mi je majstor radi Torpeda vec 28 godina i nagledao sam se gomilu 60-ki sa izlomljenim menjacem.
10hkgo6.jpg


23toac5.jpg
 
@ sremac88

Drugar, hvala ti što si mi razrešio nedoumicu, a tvoj post potvrđuje priču mog prijatelja da su se radili traktori sa zadnjim delom kao na 75, a motori su im bili kao na seriji 6xxx.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
sve zavisi.....imam dvije 75 jedna ima mjenjac 55.4 a druga 56.10. Ja bi isto tvrdio da je 56.10 bolji mjenjac i jaci i da s njim ima manje problema, ali nije, bar se tak kod mene pokazalo. 56.10 sam popravljao, a 55.4 nikad
 
@ bokib

Slažem se sa tobom da kako se ti ponašaš sa traktorom, tako ti on vraća, to je slučaj sa svim mašinama, ali svi poznavaoci Torpeda se slažu u jednom: serije 6xxx nisu za oranje i teške poslove, a posle Belorusa sa plugom od dve brazde sigurno ga neću maziti, jer od traktora u oranju očekujem da ore kako ja hoću, a ne kako on može.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Okrim je napisao(la):
Pozdrav svim forumašima, imao bih nekoliko pitanja za poznavaoce traktora Torpedo i Dutz.

- da li se proizvodio i kada traktor Torpedo 6506 i da li ima sa prednjom vučom,

- kakva je razlika imeđu traktora Torpedo 6006 i 6206

- da li se sa pomenutim traktorima može normalno orati sa dvobraznim Leopard plugom zahvata 2X14"u srednoj zemlji
- kakvi su u tanjiranju sa tanjiraćom 28 diskova, koliki setvospremač im je optimalan sa dva valjka, kakvi su u dvorednom beraču.

I na kraju pomeni dosta nezahvalno pitanje, kakav traktor da kupim koji bi zamenio MTZ-82 u teškim i IMT-542 u lakim poslovima?

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:

Da postoji Torpedo 6506 ali to je jako rijetko nači ga. Ima i TX 65 sa boljom kabinom. Menjač od 7506.
Ima ga jedan kolega sa HR foruma. Nazalost bez prednjom vucom.
Jedino mozes Deutz 6507 ili 6807 ( mislim da je im takva oznaka ) oni ti imaju prednju vuču.
I bogami past ces na guzicu kada budes vidio cijenu. Pokušat ću ih pronači pa ti dam link na pp.

Razlika izmedu 6006 i 6206 je u kabini. Noviji 6206 su imali široku kabinu. Uglavnom. Ovo sve ostalo je isto.

Ne preporučam baš puno oranje s njime. Jer kao što su naveli imaju menjač od 4506. Znači da je slab menjač.Pošto nema prednju vuču, morao bi pod blokadom radit.
( ima jedan prijatelj iz sela koji radi 65 tak jutara sa torpedom 6206 i 4506, i dosta puta je radio menjač na 6206, ali nista ga ne spriječva da ga menja :D )

Pa po toj snazi on bi bez problema trebao vuči 2x14.Ionako moj prijatelj vuče 2x16 leopardov plug.
A sjetvospremač. Hmmm, ja mislim da bi mu najbolje pasao neki sjetvopremač od 2,20 - 2,5m.

I sada, ako nema puno laki poslova za radit sa 542. Onda bolje ostavi njega. Ali ako imas dosta puno, onda bi ti bilo bolje uzeti neki 7506 sa prednjom vucom. Ali znaj da sa prednjom vucom nije jako okretan, onda bi bilo najbolje za lake poslove bez prednje vuče. Ali i sam znaš koliko znači ima prednju vuču bez obzira u kojim poslovima radio.
 
Okrim je napisao(la):
@ bokib

Slažem se sa tobom da kako se ti ponašaš sa traktorom, tako ti on vraća, to je slučaj sa svim mašinama, ali svi poznavaoci Torpeda se slažu u jednom: serije 6xxx nisu za oranje i teške poslove, a posle Belorusa sa plugom od dve brazde sigurno ga neću maziti, jer od traktora u oranju očekujed da ore kako ja hoću, a ne kako on može.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
Onda Mirko kupi 75 sa prednjom vucom taj sa dve brazde ore kao bela lala pricam iz iskustva. Kakav gazda takav trakor to se zna. :cao:
 
Ako je 75-ca dobro 'naostrena' nece mu bi slaba zamena a i ako covek ne radi puno zemlje ne igra mu nista hoce orati dan ili dva vise...

Mislim da 7506 moze da zamene ta dva ali se postavlja pitanje sta kada zafali drugi traktor u kuci a nemas a svi tvoji dobri isto zauzeti sa masinama? Meni se to desavalo kada sam imao 2 traktora pa sam onda kupio i treci a posle dosao slucajno i cetvrti.
 
Nazad
Vrh