Torpedo

Napokon danas našao točkove IMT-TORPEDO sa gumama 12.4-36,gume 90%,ako još nekom treba ima još jedan par,info na PP
 
ZORAN.BNS je napisao(la):
žiki je napisao(la):
bokib je napisao(la):
ziki nafta u cevi mora biti sabijena, jer pumpa gura gorivo u cev sve dok nepredje pritisak na koji je dizna nastelovana. ako je na 3 bara ili na 180 nema veze. inace bos pumpa je samo nametnuto ime za pumpu visokog pritiska jer je proizvodjac bio bos

nije sabijena vec na nju djeluje pritisak pumpnog elementa, koji ju ne može sabiti vec ona mora izlaziti na drugom kraju tj. dizni. Da je nafta stlačiva pumpni element bi ju stlačio (smanjio joj volumen) i nebi ju ubrizgao u cilindar, što je veoma bitno. Jel si primjetio da metalne cijevi tj. lajtunzi koji vode od pumpe visokog pritiska do dizni imaju malo deblje stjenke. Upravo zato kako bi se smanjile njegove deformacije po promjeru (čime bi se povećao volumen nafte koji stane u njega).
Dajte pobogu jel kuzi itko?
Dobro si objasnio :D . Nafta nije vazduh da se može sabijati :nono: nego se samo gura pod pritiskom.

EEEEEEE! Fala dragom ........ da netko kuzi nesto. Inače samo oko toga je razvijena cijela znanost, a u stvari vrlo jednostavna stvar i to je to. Cijelu teoriju postavis po ps-u i onda skuzis koliko je to jednostavno......... ima jos tko da mu je jasno?
 
evo moje masine zasluzio je jedno dobro pranje :D
2h3szex.jpg
j
mu7mom.jpg
 
Moze li mi neko reci Torpedo RX120 ima zujanje na hidraulicnoj pumpi , pumpe su remontovane 2 puta
vibracije se osecaju na cevci sto vodi na sigurnosni ventil , i traju ( i zvuci) 10-tak minuta posle toga sve radi normalno , i dok zuji hidraulika radi normalno
Post je spojen: [time]1298063950[/time]
_________________________________________________
Da sam pisao u temi MTZ vec bi dobio 51 odgovor , jel spavate
 
Trebalo bi da sipate hidraulično ulje, ono je malo redje pa neće zujati, mada mu i ovako neće biti ništa, rade tako traktori godinama.
 
Onda bi bilo dobro da se u hidraulik uspe hidraulično ulje. Pogledaću sutra u šta piše u literaturi, pa ću napisati.

Pitanje za Miću967: jel ozdravio Torpedo ili još uvek kašlje ujutru?
 
da piše,ja kod mene sipam 15w-40 lukoil avangardt mislim da je super ulje a i trpi veliku temperaturu,pogotovu zbog plugova,a 100% zujanje je sve dok se malo ulje nezagreje,što mi više dodaješ gas zujanje je sve veće :cao:
 
Nazad
Vrh