Torpedo

worm je napisao(la):
kad smo vec kod gubljenja ulja od hidraulike
najvise mi ode na brze spojke za tanjiracu
kupio sam nove fadipove ali dzabe cure ko ludi
ne znam kakve da uzmem prikljucke
razmisljao sam da uzmem one ruske sto se srafe

Ja imam te Ruske na zavijanje odlične su. :ppozdrav:
 
Zdravo nadam se da nemate takvih problema ja sam slomio poteznicu
na vogelu, dok nisam zamenio regulator i gumice ispod sedista i nastelovao
pritisak na srafu pored inače svaka platna vise 10 bara gore :cao:
 
Koliko sam razumio, njemu smeta sto pri spajanju/razdvajanju crijeva curi ulje a u radu ne...

I mene je to zivciralo, al sam navikao i sta da mu ja radim. Noviji traktori imaju prikljucke tako izvedene da svo ulje koje je iscurilo prilikom razdvajanja vracaju u hidraulik, bar vecinu. Mi obicni smrtnici nosimo krpu sa sobom ;)
 
Bobo je napisao(la):
Koliko sam razumio, njemu smeta sto pri spajanju/razdvajanju crijeva curi ulje a u radu ne...

I mene je to zivciralo, al sam navikao i sta da mu ja radim. Noviji traktori imaju prikljucke tako izvedene da svo ulje koje je iscurilo prilikom razdvajanja vracaju u hidraulik, bar vecinu. Mi obicni smrtnici nosimo krpu sa sobom ;)

Hm, nebih rekao da je tako. Ja kod ni jednog nisam vidio taj sistem. Postoji posudica koja skuplja to ulje i to ulje se nevraća nazad u traktor.
 
Pratim ponekad britanski poljoprivredni forum i to sam tamo i vidio... decki koji cesto velike terete voze prikolicom, jednu cjevcicu odvoje od ostalih prikljucnica da im podmazuje poteznicu na traktoru. Tamo svi valjda imaju tandemke one velike i u njima prevoze sve zivo...

Mislim da smo osli van teme malo, ali obicne prikljucnice moraju curiti prilikom razdvajanja crijeva, a ako si dovoljno brz i spretan curit ce jako malo, a ako nisi, ode litra ;)

Vec razmisljam da napravim push-pull sistem kod sebe, mislim da ce to smanjiti prosipanje ulja na minimum, jer toliko brzo spojiti i razdvojiti crijevo nikad necu moci ;)
 
Bobo je napisao(la):
Koliko sam razumio, njemu smeta sto pri spajanju/razdvajanju crijeva curi ulje a u radu ne...

I mene je to zivciralo, al sam navikao i sta da mu ja radim. Noviji traktori imaju prikljucke tako izvedene da svo ulje koje je iscurilo prilikom razdvajanja vracaju u hidraulik, bar vecinu. Mi obicni smrtnici nosimo krpu sa sobom ;)

cure oni i na navoju i na samom prikljucku ma svuda a kao novi
i to u radu najvise
nije mi zao da platim ali da valja
 
Ja na oba traktora imam obicne prikljucnice s tockom. Na traktor su spojene krutim crijevom za poklopac hidraulika. Berac i kiperica i ne curi mi ulje nigdje ni na navoju, ni na gumicama. Jedino kad rastavljam spoj, zna iscuriti malo ulja,a li to nije strasno. Gore mi je kad ukopcavam crijevo, a napravio se pritisak u njemu pa onda dobijem ulja i po rukama, al da negdje ulje curi, to nisam primjetio.
 
Ovo je moj torpedo 7506, ljetnik 87. Sorry za loš jezik, ali ja sam iz Slovenije!
sprednja-hidravlika-in-kardan-foto_11851652_13648854_13649053.jpg

kosnja-2010-foto_11851652_17390056_18176962.jpg
 
Nazad
Vrh