Torpedo

pidikanac je napisao(la):
može li 90-tka vuči trobrazni plug u srednje teškoj zemlji ali ne obrtač i koi se plug lako vuče odnosno koi se najbolje pokazao vogel regent ili imt :sta: :sta: :sta: :sta:

Moze ja sa mojom 90kom vucem imt 756-30 i vogela trobraznog na 3x30 ,a kod nas je dosta tesko zemljiste, vogel je malo tezi ali je bolje napravljen i lakse se vuce
Post je spojen: [time]1288775449[/time]
_________________________________________________
I to sa trobraznim orem 33 cm dubine i istina je da bolje vuce od rusa jer smo probali sa istim plugom u istoj njivi
 
KishRobert je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
može li 90-tka vuči trobrazni plug u srednje teškoj zemlji ali ne obrtač i koi se plug lako vuče odnosno koi se najbolje pokazao vogel regent ili imt :sta: :sta: :sta: :sta:
ako ja sa mojom "upgrejdovanom" 75-om vucem 3brazde kvederlanda,sto ti od 90 ne bi mogao!

Ako je to onaj Kverneland 3x30cm to se ne vazi! :haha: :D Taj plug se vuce lakse od 757.20.. :bravo:
 
Ja sa 7506A vucem 3x30 ide lepo na dubinu do 27-28cm. Probao sam na 30cm, muci se ide teze. Sigurno da je kod mene laksa zemlja nego u Vojvodini. Moj cimer i kolega sa faksa u Kikindi sa Rusom 82 vuce 2 brazde. Plug mi je neki Belorus tezak 465kg, mislim da bi lakse islo sa Vogelom, koliko je on tezak? Evo slike
29x9rhx.jpg

qsmgeq.jpg
 
vasa najgora zemlja ne moze da se poredi sa nasom najboljom
mi bi sa vasom mogli da nadjubravamo nasu :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1288821898[/time]
_________________________________________________
nasu zovemo crni saliter
 
worm je napisao(la):
vasa najgora zemlja ne moze da se poredi sa nasom najboljom
mi bi sa vasom mogli da nadjubravamo nasu :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1288796698[/time]
_________________________________________________
nasu zovemo crni saliter
e bas ga pretera! nije ni nasa bas sjajna :)
 
worm je napisao(la):
i koliko ti potrosi po jutru nafte kad ga tako lozis, ja kad mu je tesko belog zeku temperatura mu ne prelazi 85 a trosi 12l po jutru,a kad ide lakse onda prvom i potrosnja je skoro ista nekada i manja
od 18 do 20 po hektarupa ti izracunaj sad ! kazu da je bolje za motor terati na veci gas nego na 1500 1600... samim tim i bolje hladi !
 
Ja 75-icu teram prvom brzohodnom (prva crni zec) na oko 1800 o/min. Ne znam kolika bude temperatura, nemam termometer, ali pritisak ulja drzi oko 4 bara. Sto se tice potrosnje nisam nikada merio, ali onako od oka do 20L/ha. Ali ponavljam da je zemlja sigurno laksa nego kod vas.
 
prvo pozdrav kupio sam torpeda td75a 98god traktor ima 2000r.sati imam plugove olt 12 cola dvije brazde kopia imt ti plugovi mi se čine dosta slabi imam ponudu ili zamijnu za 14 cola dvije brazde po vašem izlaganju nebih trebao imati problema da ih neće moći vući jer u mom kraju je dosta teška zemlj :sta:
 
Ma hoće. Bez problema ce moči vuči naravno ako je nije neki krš od motora.
Inače kod mene eto onaj sa slike jedna stranica unazad vuče oltovog 2x16. I dosta brzo ga vuče.
 
nije krš traktor ima stvarni 2000rs inače kupljen je u obitelji nepoznajem dobro torpeda kod mene u selu nitko nema 14coli plugove svi rade sa 12 coli
 
Mislim da je negdje 2002 godine. Mozda i prije. Napravili su samo prototip traktora i od onda se nije cuo za njega. Ima jedan u HR. ali dali ima više komada neznam.
 
Nazad
Vrh